Aktuálně: V Zillertalu zima nekončí, jen lidí je méně

Poměrně prázdné sjezdovky, i přes vyšší teploty ještě ne tak docela jarní lyžování a výborná předpověď počasí. To jsou lákadla, která v těchto dnech nabízí alpské resorty. Přinášíme report z v Česku jednoho z nejoblíbenějších rakouských údolí Zillertalu.
IMG_4622-1.jpg

Na úvod odpověď na možná vůbec nejdůležitější otázku. Má ještě cenu vyrazit za lyžováním, když v Česku, zejména mimo horské oblasti, vše vybízí spíše k vybalení letních sportovních propriet? Ano, má! Zima to zatím rozhodně nezabalila, což poznáte stejně v Krkonoších jako v Jizerkách či Krušných horách. A v Alpách o to víc. Jarní prázdniny v Německu a Rakousku jsou minulostí a s tím i tradiční únorová přeplněnost většiny resortů, fronty u vleků, nedostupnost volných ubytovacích kapacit. I když konkrétně v Zillertalu booking hovoří o 84% vytíženosti hotelů a penzionů, s rezervací ubytování a jeho cenami to není nijak hrozné. Najdete dostatek ve všech cenových hladinách, a to ze dne na den. 

Co se týká lyžařských podmínek, jsou lepší, než by se mohlo zdát. Nejvýše položenou ze tří arén v Zillertalském údolí, středisko Tux-Finkenberg, jsem navštívil naposledy začátkem února a tehdy jsem měl o druhou polovinu letošní sezony až strach. Teploty vysoko nad bodem mrazu, sněhu na únor méně, než by bylo záhodno, a předpověď nijak optimistická.

Redakční tip: Tux-Finkenberg

Určitě si nenechte ujít tratě pod vrcholem Rastkogel. Zejména obě vedoucí podél letošní novinky 6ti sedačky Lämmerbichl. Jak červená číslo 3, tak stejně značený “volný terén” z druhé strany mají co nabídnout. Klasická trať překvapí svým pestrým profilem, značený off-piste byl zase v čase naší návštěvy perfektně upraven a nabídl  oblouky na neporušeném manchesteru ještě hluboko po poledni. Tyhle sjezdy zatím nikdo nezná. 

Pokud pojedete na víc než prodloužený víkend, rozhodně zvažte pořízení skipasů zahrnujících volné dny dle vašeho výběru. V Zillertalu se s nastupujícím jarem dá lyžování parádně kombinovat s dalšími sporty. 

Zmiňovaný terén číslo 3 mířící do slepého zillertalského údolí

Co se sněžení týká. O to větší překvapení je, že v polovině března se lyžuje na všech sjezdovkách včetně údolních a tratě jsou i do pozdních odpoledních hodin většinou pevné (samozřejmě s výjimkou slunečně orientovaných dojezdových sjezdovek, ale i na nich je dostatečná vrstva mokrého sněhu, díky níž rozhodně nemusíte mít strach o své vybavení). Na jakékoliv fronty u lanovek a vleků lze zapomenout, nečeká se ani u údolních kabin v Mayrhofenu, Finkenbergu či Tuxu v čase ranních nájezdových špiček. 

Ledovec je právě teď doslova parádní

Samostatnou kapitolou je Zillertalský ledovec Hintertux, který díky své nadmořské výšce a tedy nižším teplotám nabízí až prašanovité terény. A to přesto, že poslední sněžení lze v zillertalských záznamech o počasí dohledat před více než dvěma týdny. V horních partiích nad restaurací Fernerhaus můžete užívat přírodní sníh bez mixu umělého a na své si přijdou i ti, kteří právě neholdují lyžování v krátkých rukávech a šortkách. Zima to tu rozhodně nezabalila. 

Teploty 18. března 2015 v údolí Zillertal:

 • Údolní stanice Tux–Lanersbach (1 300) 9 °C
 • Rastkogel (2 500 m): -2 °C
 • Gefrorene Wand (3 250 m): -7 °C

Pro lepší představu doporučujeme prohlédnout aktuální fotogalerii. Pokud byste si o Zillertalu rádi přečetli více, počkejte na první SKI magazíny sezony 2015/16. 

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 19-3-2015
Jan Klouček
Jan Klouček zástupce šéfredaktora
 • trentino.jpg
 • Výroba lyží Stöckli
 • LVS-2_embed.jpg
 • picture-1-2.png
 • golf.jpg
 • zahrobskasarka09dl-1-1.jpg
 • Sportovní výživa a běh na lyžích
 • DSC_1158.jpg
 • 5P5C0623-1.jpg
 • Screen Shot 2011-10-13 at 16.53.19.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit