Aktuálně z Liberce: Ještěd takřka připraven, Vesec čeká na sníh

Jedny z nejčastějších otázek vyslovovaných v souvislosti s blížícím se libereckým šampionátem se bezpochyby týkají stavu sportovišť a míry dokončení na nich probíhajících stavebních úprav. Obzvláště v minulé zimní sezoně bylo touto problematikou popsáno mnoho stran papíru a i když přes léto jako by se na Liberec zapomnělo, je otázka dokončenosti areálů samozřejmě stále nanejvýše aktuální.
img-0033-1.jpg

První závody prověřující připravenost pořadatelů se totiž mají na Ještědu a ve Vesci odjet již v polovině prosince, kdy je v plánu jeden ze závodů Světového poháru sdruženářů. S přihlédnutím k této skutečnosti jsme se čtrnáct dní před startem sezony na sever Čech vypravili, abychom si na vlastní oči prohlédli sportoviště pár dní před jejich dokončením.


Hned na úvod je třeba říci, že přesně podle očekávání je největším nepřítelem zejména veseckého areálu počasí. Tomu, že se skutečně podaří uspořádat závody sdruženářů, naplánované na 13. a 14. prosince, nevěří deset dní před datem konání již takřka nikdo. Definitivní rozhodnutí sice padne až v sobotu 6. prosince, ale podle výše sněhové pokrývky je oddalování verdiktu už jen formalitou. Ostatně zatím žalostný pohled na běžecké tratě je dobře vidět na zveřejněných fotografiích.


O poznání lépe vypadá vše po stránce stavebních prací, kdy již je vše z podstatných úprav hotovo. Přesněji psáno právě v těchto dnech probíhá v obou areálech kolaudace posledních staveb – dokončen je už i parkovací dům pod Ještědem pro 400 aut, garáže pro rolby v Horním Hanychově, cesta od lanovky ke skokanským můstkům na Ještědu nebo tribuny v běžeckém areálu ve Vesci. Chybí sice drobnosti jako buňky pro televize umístěné na vrcholu VIP tribuny pod skokanskými můstky nebo press centrum a televizní obrazovky ve Vesci, což však pořádání závodů nijak nebrání. Nehledě na to, že i tyto stavby mají termín dostavby 12. prosince, tedy den před původně plánovanými závody.


K dokončení sportovišť se shodou okolností právě v den naší návštěvy vyjadřoval i liberecký primátor Jiří Kittner a jeho náměstek Ondřej Červinka, podle nichž si příprava šampionátu celkem vyžádala okolo 1,25 miliardy korun. To je výrazně více, než se původně předpokládalo. Za nárůstem rozpočtu prý stojí zejména dodatečné práce ve Vesci jako odvodnění, změna poloměru některých zatáček nebo hydroboxy pro zasněžovací systém.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 3-12-2008
Jan Klouček
Jan Klouček zástupce šéfredaktora
  • SkiTour 2016 (7)
  • Sjezdovka_rakousko.jpg
  • unor_298_361.png
  • Délka holí na běžky, to je oč tu běží
  • 96-99-zillertal-skirijen06-3.jpg
  • Les Arcs a pohled k potěšení.
  • V 9:30 už můžete být ve vířivce!
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit