Anatomické vložky jednoznačně vylepší vaše lyžování

Často můžete slyšet, že lyžařské boty jsou pro optimální lyžařskou pohodu a bezvýhradně pozitivní zážitky důležitější, než samotné lyže. Je na tom hodně pravdy, a to jak z pohledu dosažení maximálního komfortu, tak i ve smyslu zdokonalování lyžařské techniky. Usazení nohy v botě je zkrátka pro lyžování zásadní, neboť právě přes naše chodidla jsou na lyže přenášeny všechny impulsy a síly potřebné k ovládání lyží.
Moduvac illustration_DSC8665.jpg

Neváhejte se ve specializovaných lyžařských prodejnách ptát na anatomicky tvarované stélky, ať už sériově předtvarované, nebo individuálně tvarovatelné dle nohy zákazníka. “Jejich zakoupením se v každém případě zvýší vaše prožitky z lyžování a navíc uděláte něco pro své zdraví,” říká Tomáš Forman z firmy Svorto.cz, která značku SIDAS zastupuje v Čechách a na Slovensku. 

Vhodně zvolená vložka podepírá podélnou klenbu chodidla a udržuje nohu ve správném fyziologickém postavení, čímž předchází obtížím, které se v důsledku mohou projevovat i špatným držením těla a následně třeba bolestmi zad. Anatomické vložky navíc výrazně vylepšují usazení nohy v lyžařské botě, díky čemuž si mnohdy můžeme dovolit poněkud volnější zapnutí přezek. Extrémní utahování přezek lyžařských bot totiž vytváří bodové tlaky, v důsledku kterých vznikají otlaky a další nemilé komplikace. S dobře vybranou, případně individuálně natvarovanou vložkou se těmto problémům vyhnete.  

V neposlední řadě kvalitní anatomické vložky prostřednictvím dokonalého rozložení váhy na celé chodidlo podporují cit a tím pádem nám umožňují celkově lepší kontrolu nad lyžemi. Potvrzením těchto slov budiž důležitost, kterou přikládají tuningu závodích lyžáků včetně anatomických stélek profesionální lyžaři.  

Dá se utrácet i šetřit

Jedničkou na trhu je již dlouhá léta francouzská značka SIDAS, založená lyžařskými instruktory před více než čtyřiceti lety. Produkty SIDAS najdete ve většině kvalitních lyžařských obchodů (zdaleka nejde jen o vložky vhodné pro lyžování), kde sice v porovnání s konkurencí nepatří k nejlevnějším, za to se ale můžete spolehnout na vysokou kvalitu danou dlouhé roky budovaným a náležitě střeženým know-how. SIDAS neustále pracuje na nových technologiích, které vznikají s jasným cílem: Odstranit bolest při lyžování a minimalizovat negativní dopady sportu na pohybový aparát. 

Firma SIDAS byla na trhu prvním, kdo přišel s možnostmi tvarovat vložky tak zvaně na míru, tedy přesně podle individuálních potřeb zákazníka. Proto i dnes patří v této oblasti k absolutní špičce, což potvrzují lyžařské stélky SIDAS CUSTOM WINTER PRO. Jejich konstrukce je vyvinuta tak, aby stélka maximálně podporovala chodidlo po celé jeho délce, přičemž důraz je kladen na vyšší tuhost materiálu v klenbové a patní části. Také vzhledem k možnosti dotvarovat vložky dle individuálních potřeb se jejich cena pohybuje okolo 2 220 Kč.

“Velice dobře vám ale mohou posloužit i řádově levnější vložky, např. SIDAS WINTER 3D COMFORT,” upozorňuje znovu Tomáš Forman z firmy Svorto.cz. Nelze je sice tvarovat, nicméně podle výšky klenby si můžete v obchodě za asistence proškoleného personálu vybrat právě pro vás vhodný model. Také tyto vložky ve výsledku zajistí potřebnou podporu klenby a lepší usazení nohy v lyžařské botě. A protože jsou určené pro zimní aktivity, zabraňuje izolační materiál lepený pod celou částí chodidla pronikání nepříjemného chladu. Vložky SIDAS WINTER 3D COMFORT stojí 740 Kč.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
SKI magazin / 23-12-2016
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit