Areály v Libereckém kraji letos neutrácí

Lyžařská centra v Jizerských horách a západní části Krkonoš minulou zimu kvůli špatným sněhovým podmínkám moc nevydělala, a proto v letošním roce investují jen minimálně. Větší novinky slibuje jen Snowhill na Ještědu, kde vznikne do zimy nový snowpark na Pláních, nová půjčovna a ski škola a zvětší se kapacita parkoviště.
hpim0194.jpg

Mimo servisních prací dobudoval Snowhill v libereckém sportovním areálu zasněžovací systém pro vrchní část sjezdovky Pod lany. "Téměř 100 procent z 11 kilometrů sjezdovek můžeme nyní zasněžovat. Umožní nám to prodloužit sezonu," řekla ČTK mluvčí společnosti Helena Čeřovská.

 

V zrekonstruované správní budově v blízkosti lanovky na Černý vrch se otevře nová samoobslužná restaurace, jejímž nájemcem se stal Filip Sajler, kterého lidé znají z televizního pořadu Kluci v akci. Vařit se tam bude česká kuchyně, ale i zdravá výživa. Moderní kuchyň bude zásobovat všech pět občerstvovacích míst po celém areálu. Do stravovacích služeb investoval Snowhill 300 milionů korun.

 

Sportovní areál v Harrachově dal do zlepšení areálu zhruba dva miliony korun. "Asi na 600 metrech jsme rozšířili zasněžování na nejfrekventovanějším svahu - osvětlené sjezdovce červená II," řekl ČTK Vlastislav Fejkl z harrachovského centra.

 

Běžkařům v Krkonoších a Jizerských horách by podle něj mohl prospět vstup do takzvaného schengenského prostoru, díky kterému budou lidé od 1. ledna 2008 svobodně cestovat i přes hranice mezi Českem a Polskem. Volný pohyb mezi oběma zeměmi jim dovolí jezdit na lyžích i jinudy než přes pěší hraniční přechod Mýtiny nebo silniční přechod. Nová trasa povede přes Nový Svět, běžecké trasy na polské straně tam dosud nebyly upravované, ale od zimy se to změní. České a polské stopy se tím propojí.

 

Poslední harrachovskou novinkou bude asi kilometrové běžecké kolečko přímo ve městě, na Hřebínku. Sportovní areál se na jeho úpravě dohodl s městem, které tam muselo provést drobné terénní úpravy.

 

V Rokytnici postavili novou čtyřsedačkovou lanovku Horní Domky již vloni, ale během zimy vozila sjezdaře jen 41 dnů. "Letos dokončili stavbaři ještě terénní úpravy, administrativní a technické zázemí a příjezdovou komunikaci," řekl ČTK Roman Ruščak z rokytnického centra. Náklady na 1240 metrů dlouhou dráhu, jež překonává převýšení více než 250 metrů a končí v nadmořské výšce přes 900 metrů, dosáhly 160 milionů korun. Její splácení si nechala společnost rozložit na deset let.

 

TJ Bižuterie plánovala na tanvaldském Špičáku výstavbu nové zelené sjezdovky a rozšíření nynější červené, letos to ale zřejmě už nebude. "Čekáme na schválení územního rozhodnutí. Obdržíme ho ale až koncem října," řekl její předseda Zdeněk Dřevěný. Teprve příští rok se lyžaři dočkají rozšířeného zasněžování na Špičáku a v roce 2010 pak i čtyřsedačkové lanovky u slalomového svahu, která nahradí nynější kotvový vlek. Jedinou novinkou bude nový bezdotykový odbavovací systém na Severáku, stejný jako je od loňska na Špičáku a v Bedřichově.

 

Areál Špičák je největším lyžařským centrem Jizerských hor. Nabízí šest kilometrů sjezdových tratí od těch nejlehčích až po sjezdovky pro náročné a také snowpark. Lyžaře tam vozí pět vleků a čtyřsedačková lanovka, které jsou schopny za hodinu přepravit téměř 6000 osob.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
ČTK / 18-9-2007
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit