Atomic a Salomon představil novinky pro sezonu 2014/15

Nový Atomic Doubledeck 3.0, vypékatelné boty MemoryFit v řadách Atomic Redster a Hawx 2.0 nebo obdoba řešení Skintec v podání Salomonu, případně boty pro sjezd i touring Quest Pro. To je jen výběr z novinek, který si pro příští lyžařskou sezonu připravil koncern Amer Sports. Pokud v četnosti inovací nasazené Atomicem se Salomonem budou pokračovat i ostatní výrobci, máme se za rok vskutku na co těšit.
Antiskluzový pás Skin na lyžích Equipe RC Skin v podání Salomonu Čtrnáct dnů před tradičním veletrhem ISPO oznámily firmy Atomic a Salomon své novinky pro příští sezonu. České zastoupení tak předběhlo s poodhalením roušky tajemství celý mateřský koncern, a díky tomu ne úplně vše z představovaného můžeme prozradit. Nejdůležitější produkt zůstane ještě po několik dnů neznámý. Ale i bez něho je výčet změn rozsáhlý.

Podrobně se všem novinkám, představeným zejména na mnichovském ISPO, budeme věnovat v únorovém čísle SKI magazínu. V tomto krátkém souhrnu nabízíme jen výběr toho nejzajímavějšího. U Atomicu nás rohodně zaujala nová generace populárního Doubledecku, která pro příští rok ponese označení 3.0 a jejíž asi největší změnou je tzv. Ramp Tech systém uchycující vázání na posuvné desce a udržující lyžaře stále v centrální pozici. Zajímavé je také nasazení systému pojmenovaného MemoryFit v obutí řad Atomic Redster a Hawx 2.0, které je obdobou řešení, s nímž již v minulých sezonách přišli konkurenční výrobci: a sice použití trouby pro tvarování skeletu. Hodně jednoduše psáno, samozřejmě. Nový je také model bot Redster WC s například tzv. Flex Frames řešením, což znamená možnost vkládání interních rámových vložek umožňujících vlastní naladění tvrdosti podle potřeby a citlivosti.

Značka Salomon představila produkt pro všechny, kteří rádi střídají lyžování na sjezdovce s procházkami volnou přírodou. Boty Quest Pro spojují to nejlepší z Alpine a Touring produkce a měly by zajistit, že pro oba dva "sporty" už bude stačit  pouze jedno obutí. Hodně zajímavým krokem v nordic kolekci je zařazení lyží Skin na modelu Equipe RC se speciálním "mohérem" v prostoru mazací komory: tedy řešení, které jsme doposud znali jen v produkci Atomicu pod označením Skintec. Vkládání vložky je zde provedeno poněkud jinak než u Skintecu, ale funkce bude velmi podobná. Na místo dvou pásů s jiným množstvím mohéru jsou zde k dispozici dva jinak agresivní pásy odlišené barevně – a k výměně potřebujete dvanáct minut času na kopytu s žehličkou. Za pozornost jistě stojí také zcela nové vázání (provedením, ne funkcí) SNS Pilot Carbon, a to jak v brandu Atomicu, tak Salomonu, či rozšíření konceptu Atomic Skintec i na model v levnější kategorii Sport. A je toho mnohem více: jak již bylo psáno, podrobnější průlet kolekcí nabídneme ve SKI magazínu – únor 2014 a detailní pohledy na všechny značky a jejich novinky v prvních SKI magazínech sezony 2014/15.

Článek má tyto nálepky sjezdové lyžování běžky technika
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 16-1-2014
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit