Bank dojel v tréninku na sjezd pátý

Dnešní den se na světovém šampionátu v alpských disciplínách v německém Garmisch-Partenkirchenu odjely podle plánů sjezdařské tréninky mužů i žen. V tom mužském opět potěšil výkonem i umístěním Ondra Bank, který na sjezdovce Kandahar předvedl pátý nejrychlejší čas z celého startovního pole.
V cíli závodník Dukly Liberec přiznal, že mu zdejší trať vyhovuje. "Je to technický, hodně zatočený, člověk na tom musí lyžovat. Na druhou stranu je to čistý led a je to fakt hrozně brutální. Rychle zde člověku dojdou síly, což se mně ve středu v super-G naštěstí nestalo, takže i když jsem v jízdě viděl řadu rezerv, byl jsem nakonec s výsledkem hodně spokojený."

Výsledek z dnešního tréninku, jímž potvrdil velmi pěkné 17. místo ze středečního super-G, však zároveň Ondra nechce příliš přeceňovat. "Byl to teprve první trénink a ti nejlepší borci se ještě budou určitě zlepšovat. Je vidět, že všichni tu mají z tratě velký respekt, samozřejmě včetně mě. I když u mě je možná o malinko menší," dodala naše sjezdařská jednička a poodkryla možnou příčinu toho, proč se v Ga-Pa pohybuje v rychlostních disciplínách mezi elitou startovního pole.

Fakt, že se mu daří v "klouzavkách", je dobrým signálem směrem k pondělní superkombinaci, jejíž úvodní část, právě sjezd, již významně napoví, kdo že budou ti hlavní adepti na cenné kovy v této disciplíně sjezdařské všestrannosti. "Myslím si, že pro závodníky typu Ligetyho či Jansruda, kteří jinak sjezdy moc nejezdí, to bude velmi náročná trať. A vypadá to, že bude stejně dlouhá jako klasický sjezd. Žádná zkrácená verze asi nebude," říká český reprezentant a přidává jednu velmi zajímavou informaci o Ivicovi Kosteličovi. "Koncentruje se maximálně na zisk Velkého křišťálového glóbu, proto vynechá sobotní sjezd i pondělní superkombinaci. Co to pro superkombinaci znamená? Že nám všem ubyl velký soupeř, pravděpodobně ten největší..."

Nejbližším Bankovým programem na MS je páteční sjezdařský trénink a sobotní "ostrý" závod ve sjezdu. "Ten pojedu jako přípravu na superkombinaci a nedávám si v něm žádné cíle, jak bych v něm chtěl dopadnout. Přeju si hlavně, abych zase v pořádku dorazil do cíle," uzavírá Ondra.

Aktuálně z českého tábora: nominace pro týmový závod a Kryštof Krýzl vynechá SC

Ačkoliv je závod družstev na programu až v druhém týdnu soutěžního programu mistrovství světa, je již nyní po verdiktu nominační komise OSÚ AD SLČR známé složení českého kvarteta, které se v Ga-Pa pokusí přiblížit svému zdejšímu senzačnímu prvenství z března 2010 z finále Světového poháru.

Zatímco mužskou část naší čtveřice budou opět - stejně jako v březnu při onom slavném triumfu - tvořit Ondra Bank a Kryštof Krýzl, ženský prvek budou  zastupovat nová jména, a to nadějné juniorky Kateřina Pauláthová a Andrea Zemanová. Obě jsou již mistryněmi České republiky v dospělé kategorii a i na nedávném MSJ v Crans-Montaně se předvedly v dobrém světle. Zemanová rozhodně nezklamala ani ve svém úvodním vystoupení v Ga-Pa, v superobřím slalomu byla nejrychlejší z Češek. Pauláthová zase minulý víkend při Světovém poháru na Velkém Javoru dokázala porazit v obřáku Šárku Záhrobskou a byla jen půl sekundy od postupu do druhého kola.

Šárka Záhrobská se bude v Ga-Pa soustředit na dvě disciplíny: na superkombinaci a zejména na slalom. Týmovou soutěž i obří slalom se rozhodla vynechat. "Obří slalom je náročný a pokud cítím, že nemám na to být do desítky, tak raději budu síly šetřit. Co se týče soutěže družstev, tak myslím, že je dobře, aby dostaly šanci mladé závodnice. Jak říkám, všechno obětuji slalomu," uvedla Záhrobská.

Další aktuální zpráva z českého tábora z dějiště světového šampionátu hovoří o tom, že Kryštof Krýzl nenastoupí do pondělní superkombinace. Tříměsíční výpadek tréninku z loňského podzimu zapřičinil, že závodník Dukly Liberec neměl prakticky příležitost se v tréninku věnovat rychlostním disciplínám. První sjezd letošní sezóny absolvoval až v tréninku na Světový pohár v superkombinaci ve francouzském Chamonix. "Ani nelituji, že nemohu jet. Prostě okolnosti a průběh letošní sezóny mi to nedovolí," uvedl Kryštof a na adresu náročných sjezdovek na MS 2011 dodal: "Tratě jsou zde opravdu náročné, o tom se určitě i diváci v Česku už mohli přesvědčit při televizních přenosech ze superobřích slalomů. Jsou hodně tvrdé, vypreparované, ledovaté, navíc i v některých místech nerovné. V takovém stavu vyžadují agresivní jízdu s adekvátně vloženou mírou rizika, a na tu já nejsem pro sjezd v tuto chvíli připraven. O to více se těším na závod družstev a na technické disciplíny a chci se na ně ve zbývajících dnech co nejlépe připravit."
Článek má tyto nálepky sport
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Daniel Tichý / 10-2-2011
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit