Bauer je zpět! Vyhrál Slavic Cup na Mísečkách.

Nádherně vykrouhaná stopa s kulisou slunečních paprsků dovezly Lukáše Bauera do vítězného cíle v závodě na 10 km klasicky ve Slavic Cupu na Horních Mísečkách.
Lukáš Bauer při rozhovoru pro televizi.
Ve druhém ze tří okruhů poodjel soupeřům a pak už jasně dominoval. „Bylo to docela náročný. Na desítce se nedalo na nic čekat. Z vítězství mám radost, i když to byla pro mě povinnost. Po třítýdenní závodní pauze to hodnotím jako slušné závodění. Dostal jsem se při domácí přípravě trošku do pohody, ale ještě kousek zbývá. V klasice se určitě cítím líp, k čemuž mi pomáhá to, že můžu běhat. Jsem na cestě zpátky,“ komentoval svůj výkon nejlepší český běžec.

Druhý skončil laufař Novák, třetí další reprezentant Horyna. Mezi ženami vyhrála Polka Symanczaková před krajankou Kubinskou, nejlepší Češka Grohová vybojovala třetí stupeň vítězů.

Pro mládežnické kategorie byla závod první nominací na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let do Liberce. Ta se uzavře po prvním lednovém víkendu v Harrachově.

Na Mísečkách pokračuje Slavic Cup zítra závody na 10 (ženy), resp. 15 km muži volně. Kožíšek s Horynou tady jedou o páté místo v týmu pro Tour de ski, která startuje 29. prosince v německém Oberhofu. Nominaci oznámí trenér Petrásek po závodě.

Dobrá zpráva pro fanoušky, kteří se chtějí přijet podívat a případně se projet na perfektně upravených tratích: parkoviště je oproti loňsku zdarma.