Bauer se v Tour de Ski posunul na 15. místo

Lukáš Bauer skončil v dnešním stíhacím závodu na 15 kilometrů klasickou technikou v Oberhofu na šestnáctém místě, na které se posunul z 31. pozice po sobotním prologu. Tour de Ski v běhu na lyžích vede Švýcar Dario Cologna, Bauer za ním zaostává o 30,5 sekundy.

Český obhájce celkového prvenství v Tour de Ski se přitom hned od startu začal prodírat vpřed a v polovině závodu se dostal dokonce na třetí místo. Cologna s vítězem prologu Axelem Teichmannem z Německa byli v tu chvíli už daleko vpředu, dvacet sekund za nimi se jejich pronásledovatelé sjeli do mohutného pelotonu.

Bauer třetí místo neudržel a v druhé polovině trati se propadl do druhé desítky. Celá početná skupina finišovala společně, třetí nakonec do cíle dojel Fin Sami Jauhojärvi.

Milan Šperl je po dvou etapách Tour de Ski sedmadvacátý s odstupem 53 sekund za vedoucím Colognou. Další dva čeští reprezentanti Aleš Razým a Jiří Magál už v páté respektive šesté desítce průběžného pořadí ztrácejí podstatně víc.

Mezi ženami vede Kuitunenová
Finská běžkyně na lyžích Virpi Kuitunenová vyhrála v Oberhofu stíhací závod na deset kilometrů klasickou technikou, který byl druhým dílem seriálu Tour de Ski. Z českých reprezentantek byla nejlepší Kamila Rajdlová na 26. pozici.

Těsně za vítěznou Kuitunenovou dojely na dalších místech do cíle Norka Marit Björgenová a Polka Justyna Kowalczyková. Vítězka sobotního prologu na 2,5 km volnou technikou Claudia Nystadová z Německa dnes tempo s nejlepšími soupeřkami neudržela a doběhla s více než minutovou ztrátou až šestnáctá.

V pondělí pokračuje Tour de Ski sprinterským kláním v Praze na Výstavišti, poté jsou na programu ještě čtyři etapy v Novém Městě na Moravě a ve Val di Fiemme.