Bauer zlomil hůl, Jakš a Nývltová se hrnou dopředu

Další ze smolných příběhů napsal v 7. etapě Tour de ski Lukáš Bauer. Po zlomení hole dojel na 29 km dlouhé pouti z Cortiny do Toblachu osmý a nesplnil plán zlikvidovat ztrátu na nejlepší. Naopak Martin Jakš zajel čtvrtý nejlepší čas dne a vyskočil už na 11. pozici. O pět míst výš se posunula na 15 km i Eva Nývltová, je už 19. a zapsala si 13. čas dne! Také Ivana Janečková postoupila o devět příček na 45. místo.

Výrazný náskok 1:20 minuty na čele získal Švýcar Cologna. Poprvé se dostala do vedení Norka Björgenová. Zítra má tour volný den, pokračuje se v sobotu a v neděli ve Val di Fiemme. „Mám lehounce smíšené pocity. „Lukáš po kolizi ztratil a není to optimální. Martin si dojel fantastické Němce a má desítku na dohled,“ říkal reprezentační kouč Miroslav Petrásek. „Co na to říct? Prostě „pešek“…,“ smutnil Lukáš Bauer na svém twittru. „Hodně mi to sebralo vítr z plachet. Ne že bych nestíhal, ale vinou stupidního občerstvování Rusů jsem ztratil.“


Při rozjíždění se cítil dobře a těšil se. „S Magnificatem jsme si dali cíl sjet Legkova, asi minutu a čtvrt. Od startu se nasadilo tempo jak na desítku. Trošku jsem úpěl a zvykal si. Brzy někteří nestíhali. Já měl první krizi po vystřídání na špici a zařazení na poslední pozici. Harvey odpojil skupinu a musel jsem dojíždět,“ popisoval úvod. Zlomový moment přišel už na 7,7 km. „Na druhé občerstvovačce Rusové nebrali pití po kraji jako všichni, ale po tři čtvrtině celé trati, jako by jim patřila. Černousov dostal pití, skoro zastavil, já ho objížděl po krajnici a v měkké části se pode mnou probořila trať a málem jsem spadl do rokle. Přitom jsem zlomil hůl a otočil se,“ líčil Bauer.  Ztratil sedmdesát metrů, naštěstí mu běloruský servisman dal náhradní hůl. „Jel jsem se ztrátou asi sto padesát metrů tři kilometry, ale bez šance… Pravidelně se střídali a ujeli mi. Odpadl pak od nich Černousov a jel za mnou, dlouho jsem ho nutil spolupracovat. Až asi šest kilometrů před stadionem začal, protože nás dotahoval Vylegžanin s celou skupinou. Už jsem toho měl dost a byl rád, že stojím na nohou,“ přiznal. 


Skutečně ho zničil jediný okamžik, nebo přece jen mírně došly síly? „Podobná událost je vždycky nepříjemná. Chceš dojet, nejde to, srazí tě to. Nešťastná chvíle na nešťastném místě,“ hájil ho trenér. V cíli dusil Bauer obrovské zklamání z té ztráty na skupinu, která dojela i Northuga. „Teď reálná šance do třetího místa padla, pokud se mi nepodaří zázrak v sobotu jako před dvěma lety,“ mračí se Bauer. „Ale budu se snažit,“ nevzdává se. „Ty rozdíly nejsou velké, abychom nemohli jet o vyhlášené cíle. Také díky vynikajícímu servisu a lékařskému zabezpečení. Kluci jsou ve stavu přiměřeném tomu, co mají za sebou. Ale nelezou po čtyřech,“ burcuje Petrásek. 

Eva Nývltová je naštvaná ze změny pravidel. Pořadatelé totiž večer před startem oznámili, že po sedmi minutách, tedy jen dvacet vteřin za ní, pustí celé zbylé pole závodnic už najednou, bez časových handicapů podle pořadí. „Domlouvali jsme s Káčou Smutnou (Češka v rakouském dresu), že zkusíme odjet spolu, ale nešlo to. Brzy nás pohltily a semlely,“ říkala. Posun v průběžném pořadí je za této situace podle ní ošidný. „Jsem sice výš, ale za to se smazaly rozdíly. A při sobotní klasice se to dá lehce ztratit, stát se může cokoliv.“ Optimismus ji dodává stav těla. „Nejsem zničená, cítím se líp a líp. Hůř mi bylo na začátku v Oberstdorfu, tam jsem si prošla krizí. Rozhodne se až v neděli ve stoupání do sjezdovky, tam se to ještě pořádně natáhne.“


Tým se dnes přesouvá dvě hodiny autem do Val di Fiemme, zítra si závodníci dle možností a chuti projedou trať. „O taktice nemluvíme. Bude složitá, ale hlavně až při závodě zjištíš, jak jsi na tom. Lukáš musí sbírat prémie. Záleží, co mu soupeři dovolí,“ plánuje kouč.


E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Tomáš Nohejl / 5-1-2012
Tomáš Nohejl
Tomáš Nohejl spolupracovník redakce
 • autor je mediálním zástupcem: Vittore Teamu a Czech Ski media teamu
 • allmountain-titul-06-07.jpg
 • trat.jpg
 • Karhan sport Spinlderuv Mlyn
 • SkiTour letos přilákal na devět tisíc závodníků
 • 2-2.jpg
 • SKI exclusive: obálka v roce 2014
 • Matterhorn Ultraks 2015.jpg
 • _MG_7158_resize.jpg
 • IMG_1342.jpg
 • Screen Shot 2012-06-06 at 16.02.20.jpg
 • Screen Shot 2013-02-15 at 10.21.35.jpg
 • Screen Shot 2017-01-30 at 11.43.16.jpg
 • Screen Shot 2012-05-16 at 12.51.10.jpg
 • Screen Shot 2015-10-07 at 17.27.54.jpg
 • topelement.jpg
 • Screen Shot 2017-01-30 at 11.44.07.jpg
 • Screen Shot 2016-02-10 at 13.23.57.jpg
 • Screen Shot 2013-02-15 at 10.23.07.jpg
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit