Bauera nadchlo stříbro, ale zklamala štafeta

Velký osobní úspěch v podobě stříbrné medaile na klasické patnáctce, ale také rozčarování z propadáku ve štafetě, které nepomohl k lepšímu než konečnému dvanáctému místu. Tak bude vzpomínat na své sedmé mistrovství světa Lukáš Bauer.
bau.jpg

Jednatřicetiletý lyžař z Božího Daru za šampionátem v Liberci udělal symbolickou tečku už dnes, když se rozhodl, že nepojede závěrečný nedělní maraton na 50 kilometrů.

Bauer byl při bilancování mistrovství částečně rozpolcený, byť v něm převažovala radost z toho, že se na něm na sedmý pokus dočkal cenného kovu. "Po mnoha letech se mi na medaili konečně podařilo dosáhnout, což je super," řekl novinářům Bauer.


"První reálná šance byla ve Val di Fiemme před šesti lety, kam jsem jel v pozici, že bych mohl atakovat medaili. Ale nevyšlo to ani v Oberstdorfu o dva roky později, ani předloni v Sapporu. Tam vždy chyběl malý kousíček a až teď jsem to konečně korunoval," poznamenal.


Je rád, že konečně zkompletoval svoji sbírku úspěchů na vrcholných akcích. Ke stříbru na olympiádě v Turíně v roce 2006, loňskému celkovému vítězství ve Světovém poháru a Tour de Ski přidal i medaili ze světového šampionátu.


Bauerovi ale liberecké mistrovství přineslo i zklamání. Minulou neděli mu nejprve příliš nevyšel skiatlon. "Klasika byla výborná, ale ve skejtové části, která byla pocitově dobrá, mě bohužel nepodržely lyže," připomněl Bauer své 25. místo.


Vnitřně nejvíc jej však zasáhla nepovedená štafeta, v níž na druhém úseku vyjížděl se ztrátou více než dvou minut, kterou nabral Martin Jakš. Češi nakonec dojeli až dvanáctí, když porazili jen Američany. "Závěr byl tedy velmi špatný. Ani já jsem nepodal výkon, za který bych mohl být trochu spokojený. Byl to totální propad a minimálně dva tři roky práce nebylo přetaveno v úspěch, ale ve velký neúspěch," litoval Bauer.


Mistrovství na domácí půdě jinak vnímal jako povedenou akci. Zamlouvala se mu hlavně podpora diváků, kterých třeba na páteční štafetu do Vesce zavítalo rekordních 37 tisíc. "Minimálně na mužské závody byla atmosféra špičková. Také jsem byl mile překvapen organizací. Nesetkal jsem s minimálním problémem. Nějaký zádrhel se najde vždycky, ale už jsem pár mistrovství absolvoval a musím říci, že tohle patří k lépe organizovaným, i co se týče kvality dobrovolníků," zhodnotil Bauer.


Liberecký šampionát pro něj byl jasným vrcholem sezony, ale ani v jejím zbytku mu prý motivace chybět nebude. Po dvoudenním odpočinku s rodinou začnou Bauer s trenérem Miroslavem Petráskem plánovat zbývající program. Český běžec možná příští víkend pojede volnou patnáctku na SP v Lahti. "Pak už zbývá padesátka v Trondheimu a finále, které začíná sprintem ve Stockholmu a vyvrcholí ve Falunu. Počítá se to jako loni v Bormiu dohromady," líčil Bauer.


V závěru sezony jej prý požene vpřed hlavně touha pokusit se získat malý křišťálový glóbus za distanční závody. V jejich hodnocení je zatím čtvrtý; na třetího Itala Pietra Pillera Cottrera ztrácí 49 bodů, na vedoucího Němce Axela Teichmanna jen o šest víc. "Být do třetího místa je motivace. Případný malý glóbus by byl obrovský úspěch," řekl Bauer.
gmt nkr

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 28-2-2009
Jan Klouček
Jan Klouček zástupce šéfredaktora
  • SkiTour 2016 (7)
  • Sjezdovka_rakousko.jpg
  • unor_298_361.png
  • Délka holí na běžky, to je oč tu běží
  • 96-99-zillertal-skirijen06-3.jpg
  • Les Arcs a pohled k potěšení.
  • V 9:30 už můžete být ve vířivce!
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit