Běžcům na lyžích startuje sezona v Düsseldorfu

Mnoho let držela prapor českého běžeckého lyžování pořádně vysoko Kateřina Neumannová, v letošní sezoně ale národní tým bude muset spoléhat na jiná jména. Úvodní sprinty Světového poháru o víkendu v Düsseldorfu ale ještě zřejmě nenastíní rozložení sil v sezoně, jejíž český vrchol přijde na začátku února při SP v Liberci, testovacích závodech na mistrovství světa v roce 2009. Mužské opory Lukáš Bauer a Martin Koukal do sezony nastoupí až později vinou letních zdravotních potíží.
vor-weltcup-teamsprint-herren1-1.jpg

Zatímco v loňské sezoně vinou nedostatku sněhu bylo plno závodů zrušeno, nebo přeloženo, letos je všechno připraveno. Nákladní vozy od dnešního dne navážejí 3000 metrů krychlových sněhu. Tradiční zahájení seriálu na pobřeží Rýna v Düsseldorfu tak letos není ohroženo. "Máme sněhu dostatek. I kdyby se teploty zvedly, nebude problém," řekla za organizátory mluvčí Ricarda Meierová. Na 150 závodníků z 20 zemí by mohlo na místě sledovat ve sprintech volnou technikou až 350.000 diváků.

 

Program Světového poháru v běhu na lyžích

 

Český tým bude v Německu spoléhat na Dušana Kožíška, dvojnásobného bronzového medailistu z mistrovství světa v závodu dvojic, který se v Německu jede v neděli. Zatímco světové medaile Kožíšek vyjel s Koukalem a Milanem Šperlem, tentokrát mu bude parťáka dělat Aleš Razým. Se Šperlem v neděli pojede Martin Jakš. S výjimkou Šperla všechny čeká i individuální závod. Ženy pojedou oba závody v sestavě Eva Nývltová a Helena Erbenová. Ostatní reprezentanti zůstávají na soustředění v Ramsau, všichni přestávku mezi oběma SP vyplní jako loni tréninkem ve finském Muoniu. V týmu chybí Kamila Rajdlová, která je těhotná, ale chce se do stopy příští rok vrátit.

 

Bauer v létě podstoupil operaci mandlí, chirurgický zákrok kolena a také měl potíže se zuby. Kvůli tomu začal trénovat později a chystá se vstoupit do Světového poháru až 24. listopadu v Beitostölenu, kde se po Düsseldorfu jede další závod SP. Nyní trénuje v Ramsau na ledovci Dachstein, operované koleno ho už nezlobí. "Trénuji naplno, cítím se v pohodě. I když to zatím ideální není," řekl stříbrný olympijský medailista z Turína. Vrcholem roku prý pro něj bude SP v Liberci a Tour de Ski.

 

Právě při prvním závodu Tour 28. prosince v Novém Městě na Moravě chce do sezony naskočit Martin Koukal. Přesný plán ale nemá, protože v létě se zotavoval z červnové operace ramene a nyní dohání tréninkové manko. "Nohy jsou na tom dobře, lépe než loni," uvedl s tím, že hodně jezdil na kole a běhal. "Ale v rukách není síla. To musím dohnat," řekl Koukal. Letos chce běžet i Jizerskou padesátku, uvažuje dokonce o startu na slavném Vasově běhu na 90 km, kde byl předloni čtvrtý.

 

Celková vítězství ve Světovém poháru budou obhajovat Tobias Angerer a Virpi Kuitunenová z Finska, která zejména první polovině sezony jasně dominovala. Na startu bude šampion ze sezony 2006/07 Jens Arne Svartedal z Norska, stejně jako čtyřnásobný vítěz úvodního závodu Švéd Peter Larsson. Naopak kvůli nachlazení nestihne začátek sezony mistr světa ve skiatlonu Axel Teichmann. Vítěz seriálu Tour de Ski může získat až 800 bodů do SP, dvakrát tolik než loni. Body se nově budou udělovat i za jednotlivé etapy.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 25-10-2007
Jan Klouček
Jan Klouček zástupce šéfredaktora
 • Ski areal Kamenec.JPG
 • saska-oblouk-1.jpg
 • Takhle ISPO nijak velce nevypadá, ale za otáčivými dvěřmi čeká na 2 300 vystavovatelů z 50 zemí na výstavní ploše 140 000 m2. Tak snad stihneme vše důležité.
 • Titulka.jpg
 • Bauer.jpg
 • sarka.gif
 • Kateřina Neumannová byla jednou z nejvýraznějších tváří značky Madshus
 • aparthotelpodzakletym_03.png
 • Reprezentace míří na sever Evropy.
 • 01-titulka-ski-online08-1.jpg
 • intersport-myslbek-zvenku-2.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit