Běžky Fischer, atribut vítězů

Vsadím se o cokoli, že letošní vítěz Jizerské 50 dojede do cíle na běžkách Fischer! Stejně jako to udělal ten loňský, Gábina Koukalová nebo Lukáš Bauer. Značka Fischer se totiž chlubí šestiletou dominancí ve Světovém poháru v klasickém lyžování. A není to náhodou.
Fischer Speedmax

Jizerská 50 i reprezentační běžci

Sněhu je letos dost na sjezdovkách i ve stopě, tak máme my, běžkaři, na čem potrénovat, než si změříme síly v našem nejoblíbenějším amatérském závodě – Jizerské 50. Registrace dávno probíhají, už se nám to blíží. Kdo si netroufá na tak dlouhou trať, pojede Jizerskou 25, Bedřichovskou 30 nebo Jizerskou 10. Všech dohromady nás budou desetitisíce a o vítězství tu asi nikomu nejde, ale o lyžích, které na trati podrží, přemýšlí asi každý. Loňští vítězové Jizerské 50 měli na nohou fischerky, jezdí na nich naše slavná biatlonová reprezentace s Gábinou Koukalovou v čele a vůbec – značka Fischer se chlubí šestiletou dominancí ve Světovém poháru v klasickém lyžování. Náhoda? Těžko. 

V závodě 

U lyží závodní řady Speedmax je věnována velká pozornost párování jednotlivých kusů pomocí automatizovaného statického i dynamického měření několika kritérií. Tak je možné k sobě vybrat ty nejidentičtější kusy. Lyže jsou lehoučké díky použití super lehkého a extrémně pevného Air Carbonu s titaniem a také díky drobné technologické vychytávce – otvoru ve zvednuté špičce. Ten je zároveň zajímavým designovým detailem. Nepatrně drsnější struktura skluznice je ideální pro běh při teplotách nad -5°C.Různé technologie protismyku lyží Fischer

Závodník by neměl podcenit ani vázání a další výzbroj. Kdo chce v závodě skutečně prodat naprosto všechno, investuje do celého Speedmax Package, který zahrnuje i závodní obuv s vnějšími carbonovými stabilizačními prvky. Boty jsou maximálně pohodlné, vyráběné i v dámském provedení. To respektuje specifika dámského chodidla a níže nasazeného lýtka. Hůlky jsou lehké a pevné opět díky Air Carbonu a vybavené odnímatelným a ergonomickým poutkem.

V tréninku

Fischer vyrábí tři typy nevoskovacích stoupacích lyží pro sportovní běžkaře rozdělených podle teplot, při kterých je jejich užití optimální. Nejuniverzálnější je Vario Crown, pokrývá nejširší škálu sněhových podmínek i teplot. Zero+ se nejvíce prosadí ve vlhčí prachové stopě při vyšších teplotách a nyní je k dispozici nový model Twin Skin Race. Ten je vybaven dvěma oddělenými mohérovými pásky vsazenými do skluznice. Mají vrchní vrstvu ošetřenou teflonem, což brání nasáknutí vody a následnému namrzání, převahu má na tvrdém a zledovatělém povrchu.

Jen tak se sklouznout

Většina z nás ale běžkuje jen tak pro radost, užije si horský vzduch, výhled na hory a sníh a slunce ve stopě. Těm, kdo nemají dokonalou běžeckou techniku a jen tak si kloužou, udělá nejlepší službu technologie Efficient Forward, lyže s větší pružností konstruovaná tak, aby nebylo třeba přesně vystihovat okamžik odrazu a přesto byl skluz efektivní a plynulý. 
Ať už vás k běhu na lyžích motivuje cokoli, sáhněte po kvalitních lyžích, které pohybu pomáhají. Uvidíte, půjde to samo.

 

Článek má tyto nálepky běžky technika pr
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Komerční prezentace / 10-2-2017
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit