Biatlon míří do Moravcovy oblíbené Anterselvy

Jižní Tyrolsko/Südtirol, region na severu Itálie, se připravuje na další z velkých sportovních událostí. V Antholzu/Anterselvě se od 22. ledna koná Světový pohár v biatlonu. Nebudou chybět ani české jedničky – jako třeba Ondřej Moravec.
Biatlon v Anterselvě

V Antholzu/Anterselvě, kouzelném místě ležícím na konci stejnojmenného údolí nedaleko Čechy oblíbeného lyžařského střediska Kronplatz, rolby upravují tratě k dokonalosti.

Od 22. do 25. ledna se zde bude konat šestý díl seriálu Světového poháru. Ženy a muži se utkají ve sprintu, stíhačce či štafetě a bude to napínavá podívaná, na kterou si lze odskočit třeba během lyžování na Kronplatzu nebo v údolí Hochpustertal/Alta Pusteria.

V Antholzu se Světový pohár jezdí každoročně už přes 30 let a místo kandiduje na pořádání mistrovství světa v biatlonu v roce 2020.
Program závodu najdete zde: http://bit.ly/14sCMbW

Moravec: Antholtz je jedno z mých nejoblíbenějších středisek

V Antholzu nebude chybět ani trojnásobný olympijský medailista ze Soči Ondřej Moravce, který má Jižní Tyrolsko v oblibě. „Je tady nejlepší úroveň služeb ze všech míst, která během Světového poháru navštěvujeme. Navíc divácká kulisa je v Antholzu výborná i počasí bývá dokonalé. Je to jedno z mých nejoblíbenějších biatlonových středisek,“ říká. 
I proto se do Jižního Tyrolska vypravil loni na konci velmi úspěšné sezony na dovolenou. Běžky vyměnil za skialpové lyže a spolu s horským vůdcem Gabo Adamcem, ředitelem českého a slovenského zastoupení značky Dynafit, vyráželi z chaty Lavarella na túry mezi dolomitské skalní masivy. Chata leží uprostřed rozsáhlé náhorní plošiny Senes-Fanes. „Někdy jsme zvládli i dvě túry za den. Jižní Tyrolsko jsem si užíval po všech stránkách, bylo to naprosto dokonalé,“ dodává. 

V regionu na severu Itálie Moravec obdivuje dolomitské scenerie, ale také si užívá místní jídlo. „Patřím mezi milovníky italské kuchyně, které tady umí vyšperkovat třeba vynikajícím steakem z domácího chovu. Nejsem velký znalec vín, ale ta jihotyrolská jsou vynikající.“

Startovat v Antholzu můžete i vy

Vyzkoušet si biatlon může v Antholzu, pokud zrovna po trati neběhají profesionální borci, každý. Místní instruktoři nabízejí lekce, ať už pro jednotlivce nebo celé skupiny, kdy vám vysvětlí pravidla biatlonu, půjčí běžky, pušku, připraví terče… A až si to pěkně vyzkoušíte, můžete si dát naostro i závod.

A je to zajímavá zkušenost. Brzy zjistíte, že trefit pět terčů, poté co jste si oběhli na běžkách malé kolečko stadionu, není vůbec jednoduché. „A to jsem vám přitom nachystal velký terč a malorážku zapřel podstavcem,“ směje se náš instruktor Christian.

Střelba ve stoje je ještě složitější, zhruba čtyřkilová puška v rukou rychle těžkne. Za lekci biatlonu zaplatíte 45 eur. Skupinová lekce trvající tři dny stojí 125 eur na osobu.

Článek má tyto nálepky biatlon
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Tisková zpráva / 20-1-2015
Tisková zpráva
Tisková zpráva Tento text nám do redakce přišel od zdroje, kterému sice důvěřujeme, ale za který nemůžeme ručit.
 • Tisková zpráva patří mezi nástroje PR
 • Soutěž POC
 • kožich v cíli.jpg
 • Pavla Fajstavrová
 • Stanislav Řezáč v barvách českého Silvini Madshus teamu
 • C69A8553-1.jpg
 • Logo CT Autor Cup
 • DSCN8541-1.jpg
 • Lyžařský airbag, hudba budoucnosti
 • Kouk.jpg
 • Monika.jpg
 • Ski Serie Masters 2014-2015 - kalendar
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
 • Screen Shot 2013-09-09 at 15.11.49.jpg
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit