Bootfitting: tepelně tvarovaná lyžařská obuv

Tepelně tvarovaná lyžařská obuv, kterou už nebudeš chtít nikdy sundat! A to v pouhých max. 30 minutách!
Sport 2000: Tvarování skeletu

Většina lyžařů to zná. Lyžařská obuv tlačí tam a vzadu taky trošku a lyžování je namísto zábavy spíše bolestná záležitost. To je ale minulost! Se speciálně přizpůsobenou – tvarovanou – lyžařskou obuví mají nyní také hobby lyžaři možnost nosit perfektně padnoucí lyžáky.

Pomocí tzv. bootfittingu vám specializovaný prodejce vytvaruje lyžáky během pouhých 30 minut dle tvaru vaší nohy a vy si můžete vychutnat lyžování s nejvyšším komfortem. Dříve byly na míru šité lyžáky záležitostí pouze pro profesionální lyžaře a VIP zákazníky. Dnes lze lyžáky „na míru“ pořídit již od circa 9.000,- Kč. 

Nejmodernější technologie pro perfektně přizpůsobenou lyžařskou obuv

Pojem bootfitting znamená i konec namáhavého a hlavně časově náročného zkoušení nejrůznějších značek a druhů lyžáků než najdete ty, které nejlépe padnou. Dnes jde o jejich co možná nejrychlejší nalezení a o individuální přizpůsobení s pomocí všech prostředků, které jsou k dispozici. A protože má každá noha jiný tvar a je jedinečná stejně tak jako otisk prstů, je možnost tvarování lyžáků naprosto ideální.

V posledních letech docílil průmysl v tomto sektoru velké pokroky a výsledkem je společné modelování vnitřní obuvi a skeletu a jejich přizpůsobení na prakticky každý tvar nohy. Nakonec je třeba zmínit, že bootfitting je každopádně téma, které je třeba přenechat zkušeným prodejcům ve specializovaných sportovních prodejnách.

Tvarování lyžařské obuvi probíhá ve 3 krocích:

  1. Konzultace: analýza nohou a požadavků na lyžáky
  2. Fitting: samotné tvarování
  3. Wow efekt: lyžáky, které sedí jako ulité
    Kam za vytvarováním lyžáků?

    Tvarování skeletu spolu s vhodnou lyžařskou obuv je možné v následujících SPORT 2000 prodejnách: 

     

Salomon & Atomic: ve 12 minutách k lyžákům na míru

U lyžáků Atomic a Salomon probíhá proces tvarování následovně: z lyžáků se vyjme vnitřní botička a skelet se dá do speciální trouby (výhřevné kostky), kde se 5 minut zahřívá při 117°C na požadovanou teplotu. Poté se skelet vyjme a postaví na chladicí podložku, do obuvi je vložena zpět vnitřní botička a zákazník vstupuje do lyžáků. Prodejce zavře odpovídajícím způsobem přezky a zákazník čeká dvě minuty ve vzpřímeném postoji.

Nyní přijala vnitřní botička teplo skeletu, čímž se jak skelet tak i botička přizpůsobí exaktně na sebe, ale především na tvar nohy. Nyní je na skelet nasazena chladicí vrstva a obuv je během cirka 5 minut zchlazena na obvyklou teplotu. Po zhruba 12 minutách drží zákazník v rukou své na míru tvarované lyžáky.

Atomic: paměťová stélka z pěny Memory

Tato stélka představuje kompromis, který ale v mnoha případech vede k plné spokojenosti lyžaře. Zde je vnitřní botička vybavena tzv. paměťovou „Memory“ pěnou značky Atomic. Tento materiál se působením tepla přizpůsobí tvaru chodidla lyžaře a po lyžování se vrátí do původního tvaru.

Tato stélka je ideální pro začínající lyžare, ale i pro profesionály, u nichž hraje komfort důležitější roli než maximální preciznost a výkon. 

Článek má tyto nálepky sjezdové lyžování technika pr
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Komerční prezentace / 22-12-2015
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit