Boulařka Sudová na brigádu nemusí

I přes neustávající problémy s úsekem akrobatického lyžování na českém svazu má boulařka Nikola Sudová finančně zajištěnou celou zimní sezonu. Pomohli jí k tomu zejména noví sponzoři, mezi nimiž nechybí ani firma poskytující přepravu vrtulníkem. Jak jinak, vicemistryni světa se totiž při jízdě v boulích občas díky typickému skoku kolem vlastní osy o 360 stupňů přezdívá "slečna Helikoptéra".
sudova_portret.jpg


Přesto šestá žena z olympijských her v Turíně létat vrtulníkem moc netouží. "Jednou jsem mohla, ale naštěstí k tomu nedošlo," potvrdila v dnešním rozhovoru s novináři s úsměvem, že to není její šálek kávy. Sudová se dnes vrátila ze závodů Světového poháru v zámoří, kde obsadila dvě čtvrtá a jedno osmé místo a v celkovém hodnocení seriálu jí zatím patří šestá pozice.
Nezapomněla ale okomentovat výkon rozhodčích, kteří jí podle mnohých odborníků připravili také na olympiádě o lepší umístění. Sudová dostala zejména při prvním závodu SP v Deer Valley nízké známky za skoky. "Dala bych si také nízké známky, ale potom by je musely dostat i domácí závodnice," komentovala Sudová výkony čtyř Američanek a jedné Kanaďanky, které ji ten den porazily.
I tak si letošní sezonu bez sněhu zatím celkem chválí. "Není to až zas tak špatné výsledkové, i když kvůli těm podmínkám to je hodně divná sezona," prohlásila. Vinou tahanic kolem dluhů od svazu, jež dospěly až k soudu, navíc přišla o dva týdny tréninku na ledovci, které nyní hodlá dohnat. Pojede na ledovec v Kaprunu. "Chci pilovat hlavně skoky," upřesnila.
Připravuje dvojitou helikoptéru s krosem, ale na závodech si na nový skok ještě netroufla. "Ale ještě jsem si při tréninku ani moc nenabila," usmívala se lyžařka. Novinka je hodnocená stejně jako obtížnější salto mimo osu, které Sudová skákala na olympiádě v Turíně.
Zda nový skok zařadí už v dalším závodu za měsíc v Japonsku, to ještě neví. Příští díl SP se měl konat za dva týdny ve Špindlerově Mlýně, ale tam se vinou špatného počasí a sporu s tamním areálem závodit nebude. "Jedná se o novém termínu, ale já nic moc nevím," uvedla Sudová.
Paradoxně se jí hodí nejen odložení závodů SP na českém území, ale i přesun mistrovství světa o dva měsíce později na začátek března. "Pauza mi kvůli tréninku celkem hraje do karet, doženu manko," slibovala. "Teď už to není o penězích, ale o sněhu," řekla s tím, že spor se svazem její sezonu už nenaruší.
A nenaruší ji ani vážný pád bronzové olympijské medailistky Sandry Laouraové v Mont Gabrielu. Šestadvacetiletá Francouzka upadla při saltu tak nešťastně, že si zlomila dva hrudní obratle a stále necítí nohy. "Je to ojedinělý úraz, nebudu mít větší strach," ujistila Sudová. Přesto doufá, že k podobným účelům helikoptéru od sponzora potřebovat nebude. v

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
ČTK / 18-1-2007
  • pisek-kbs-galerie17-1.jpg
  • Screen Shot 2011-12-09 at 15.16.22.jpg
  • SkiTesting_Lipno-6306.jpg
  • Screen shot 2010-12-06 at 13.14.43.jpg
  • Sy_10-1.jpg
  • petra-1.jpg
  • Screen shot 2011-02-10 at 17.54.54.jpg
  • slopestyle
  • Dopoledne patřil cross dětem
  • IMG_4300.JPG
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit