Češi by prý mohli v Abú Zabí stavět unikátní halu na lyžování

Češi by v arabském emirátu Abú Zabí údajně mohli stavět unikátní halu na lyžování. Měla by být dokonce větší než podobný komplex, který již stojí v nedaleké Dubaji. Halu by prý mohla stavět společnost Vítkovice holding. Opatrně to médiím tvrdily hospodářské zdroje během návštěvy premiéra Mirka Topolánka ve Spojených arabských emirátech (SAE).
winteransicht-skihalle1.jpg

Hala by měla být doslova přilepená na jednu z hor v pouštním Abú Zabí, kde většinu času vládne horké počasí. Měla by mít údajně délku až dva kilometry a šířku 200 metrů. Podobná hala v Dubaji má přitom délku 400 metrů a šířku 80 metrů. Areál by mohl prý být srovnatelný i s alpskými podmínkami. Nebude však zřejmě stačit na proslulou strmou sjezdovku Hahnenkamm v Rakousku, která je delší než tři kilometry. V dolní části komplexu budou ale zároveň golfová hřiště nebo restaurace.


V Dubaji jsou pro lyžaře k dispozici vleky, které je dopraví na pět svahů, jež nabízejí sjezdovky různé délky a obtížnosti. Lyžuje se tu pochopitelně na umělém sněhu.


Ředitel společnosti Vítkovice Holding Jan Světlík, který je rovněž v hospodářské delegaci českého premiéra, již v neděli uvedl, že na trhu v emirátech je znovu zájem o ocelové výrobky. Vítkovice by tak mohly stavět i další speciální stavby, jako jsou výškové budovy nebo mosty. Firma by se také mohla zapojit do stavby nových rafinérií. Celková výše zakázky zakotvená v kontraktu, který představitelé firmy v SAE podepíší, se bude pohybovat kolem miliardy eur.Hala_Aussen


Topolánek dnes končí pětidenní cestu, během které postupně navštívil Jemen, Vietnam a Spojené arabské emiráty (SAE). Ve všech zemích jednal především o ekonomických vztazích. Premiér se mimo jiné zúčastnil semináře Dubajské obchodní komory.


Setkal se dnes také s vládcem tamního emirátu Muhammadem bin Rašídem Maktúmem. Český premiér ho pozval do ČR a vyzval dubajské investory, aby více investovali. Součástí debaty byla i vízová situace a Topolánek připomněl, že ČR nemá v tomto ohledu stejné postavení jako řada dalších členských zemí Evropské unie. Hodně by podle něj pomohlo otevření ambasády SAE v Praze.


Bývalé Československo se SAE navázalo průmyslovou spolupráci v 70. letech minulého století, kdy arabský stát vznikl. Podle ministerstva zahraničí v 90. letech vývoz do země stagnoval; od roku 2000 znovu oživuje. Po Spojených státech je SAE největším českým exportním partnerem z mimoevropských zemí. Češi tam vyvážejí zejména výrobky ze skla. V roce 2006 vývoz ČR do SAE činil 485 milionů dolarů (asi osm miliard korun).

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
ČTK / 25-3-2008
  • Seznamte se: Alexander Chorošilov (RUS)
  • IMG_0155.JPG
  • Edurne Pasaban
  • Těsně!
  • P1050578-1.jpg
  • 91dx5o1tJdL._SL1500_.jpg
  • 2006_4_Julia Mancusso.jpg
  • 1.jpg
  • Sázky na biatlon mají letos ambice trhnout rekord v prosázených částkách
  • 2f741429e3791cd1a942b647618f0620.JPG
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit