Česká klasika jménem Skiareál Šachty. Přes týden lyžujete levněji

Zasněžilo s dny vyloženě lákají k návštěvě hor. Možná už jste byli v Alpách, možná teprve pojedete, takže teď nutně nemusí jít o nic velkého. Co zkusit Česko? Dobrým tipem na to, jak si udělat pěkný obrázek o stavu českých lyžařských středisek, může být třeba ski areál Šachty ve Vysokém nad Jizerou s hodně sympaticky nastolenou cenovou politikou skipasů.
Skiareal_Sachty_2.jpg

Jeďte ve všední den, nečekejte na víkend! Vydrží-li počasí, budou česká střediska o víkendu praskat ve švech. A to váš zážitek samozřejmě do značné míry ovlivní. Ve všední den ale máte všechny předpoklady k tomu, abyste si sjezdovky, byť nejsou nijak závratně dlouhé, maximálně užili. České hory se totiž líbí, když je hezky, když jsou pěkně upravené sjezdovky a když u vleku nejsou fronty.

Tohle všechno můžete ve Vysokém nad Jizerou v těchto dnech zažít a navíc, přijedete-li od pondělka do čtvrtka, utratíte méně za skipas! Tahle sympatická “politika” už je realitou v lyžařských areálech společnosti Snowhill, kam patří i Šachty, a doufáme, že se v budoucnu uchytí i na jiných místech. Je to přesně ta správná motivace k tomu, abychom na hory přijeli také ve všední den, když třeba zrovna nemusíme do práce nebo do školy.

Otcové, maminy, vítejte!

 Dalším vynikajícím nápadem jsou středeční zlevněné skipasy pro lyžaře starší 55 let. Ti si každou středu ve Vysokém zalyžují se slevou 50 %! “Mládež je mládež, to jistě, každý si chce budoucnost lyžování naklonit na svoji stranu. Ale dříve narození lyžaři jsou také dobří hosté, my si jich vážíme úplně stejně,” říká ředitel Skiareálu Šachty Ladislav Kučera. A přiznává, že starší zákazníci jsou dokonce věrnější a dokáží výhodnou nabídku ocenit.

Není prý výjimkou, že si ve středu za polovinu přijedou zalyžovat i lyžaři ze vzdálenějších měst, stojí jim to za to. Od pětašedesáti let pak ve zdejším lyžařském středisku dostanete na skipas automaticky slevu 20 %, po celou zimu. 

Dokonalou techniku nahrazuje kvalitní práce

Ve Vysokém and Jizerou neprobíhají takové investice jako Harrachově, v Peci či ve Špindlu. Ale devadesát procent z více než pěti kilometrů sjezdovek tu mají kvalitně vysněžených. A hlavně vždy špičkově upravených.

“Ona drahá technika vždy není všechno. My se tu možná víc nadřeme, ale lidé, kteří se ve Vysokém o sjezdovky starají, k té práci mají vztah. A dělají ji dobře, i když třeba nemají k dispozici to nejmodernější vybavení,” prozrazuje ředitel areálu Kučera. Přesto by se ale Šachty brzy měly dočkat nové rolby s navijákem. A manžestr bude zase o něco lepší!

Tudy kráčela historie

Pokud jste náhodou lyžařský areál ve Vysokém nad Jizerou neznali, považujte to za chybu v základním lyžařském vzdělání. Vždyť tady se, přátelé, psala historie organizovaného lyžování v Čechách. Právě ve Vysokém nad Jizerou byly podepsány zákládací listiny Svazu lyžařů Království českého, který je nejstarším lyařským svazem na světě. A vysočtí lyžaři měli na jeho vzniku nemalý podíl. 

Však se jejich potomci po zdejších kopcích prohánějí dodnes! Jednou za dva roky v oblečení a s lyžařskou výbavou svých dědů, to když se jedou Závody postaru (http://skimagazin.cz/moderna-stranou-zavody-po-staru-ve-vysokem-nad-jizerou.html), nebo v moderních závodních kombinézách třeba atakují branky závodů Ski Série Masters, pravidelného seriálu veteránských lyžařských podniků. Komunita závodníků z okolí Vysokého nad Jizerou stále žije a je dobře známá i v celorepublikovém měřítku. 

Dříve asi v jizerkách padávalo víc sněhu, nadšení pro lyžování tu ale zůstává pořád stejné a jeho centrem je už víc než sto let Vysoké nad Jizerou.

Článek má tyto nálepky sjezdové lyžování česko závody
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Ondřej Katz / 4-3-2016
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit