Čeští biatlonisté skončili ve štafetě pátí

Čeští biatlonisté obsadili ve štafetě na mistrovství světa v italské Anterselvě páté místo. Ondřej Moravec, Zdeněk Vítek, Roman Dostál a Michal Šlesingr tak výrazně vylepšili jedenáctou pozici reprezentačního kvarteta z minulého šampionátu v Hochfilzenu z roku 2005.

Titul dnes získali po suverénním výkonu Rusové, kteří ze 40 terčů netrefili pouze jeden a zvítězili s minutovým náskokem před Norskem. V jeho sestavě si doběhl po dvou individuálních titulech pro třetí medaili na šampionátu Ole Einar Björndalen. Třetí skončili před bouřlivou kulisou 20 tisíc diváků mohutně povzbuzovaní Němci. Pro český tým začal závod na 4x7,5 km neslavně. Moravec netrefil na úvodní střelbě vleže ani po dobíjení poslední terč a musel na trestný okruh, takže se ocitl na posledním místě. V dalším průběhu se česká štafeta posouvala vpřed a dvojnásobný medailista z mistrovství Šlesingr na závěrečném úseku potvrdil skvělou formu. Po poslední střelbě smazal na dvou a půl kilometrech dvanáctisekundovou ztrátu na rakouského finišmana Christopha Sumanna a vybojoval páté místo.

"Do závodu jsem vstoupili špatně, Ondrovi se střelba vleže vůbec nepovedla, ale pak už jeho výkon šel nahoru. Celý tým dokázal, že umí bojovat. Páté místo je velmi krásné," řekl trenér Milan Janoušek. Moravec si po doběhu posteskl, že nezvládl boj s nervozitou. "Všechny rány při střelby vleže jsem měl dole, to znamená, že že jsem to uspěchal. Nedokázal jsem se oprostit od hluku a to byla chyba. Jediné co mě těší, že jsem to ve střele ve stoje aspoň trochu zachránil," řekl novinářům. Naopak bezchybně zvládl střelbu na třetím úseku Dostál. "Hlavně střelbu vestoje jsem si hlídal, byť jsem byl hodně vyklepaný, tak jsem to ustál. Celkově se mi jelo asi nejlépe ze všech závodů, které jsem absolvoval, takže si dojem z celého vystoupení na šampionátu malinko vylepším," uvedl vítěz vytrvalostního závodu na minulém mistrovství světa. Šlesingr v závěru sváděl velký boj s Rakušanem Summannem. "On lépe střílel, já jsem zas lépe běžel. Toho jsem využil ve finiši, kdy jsem ho předjel a on už nestačil vůbec reagovat. Myslím si, že páté místo je výborným výsledkem, zvláště poté, kdy jsem závod zahájili v druhé polovině druhého pole," řekl s tím, že na Moravce se jeho kolegové nebudou zlobit. "Budeme se ho snažit podržet."

Své úspěšné vystoupení v Anterselvě může Šlesingr korunovat v nedělním závodu s hromadným startem. "Opravdu cítím, že tady mám formu, jakou sem dosud neměl. Běhá mi to dobře, cítím se dobře psychicky a na rozdíl od dalších členů týmu mi drží i zdraví. Sám se cítím více imunní. Věřím, že předvedu dobrý výsledek. To znamená umístění do šestého místa, vyhrát bude chtít všech třicet lidí, a kdybych byl poslední, tak mi to nezkazí dobrý dojem z mistrovství," konstatoval držitel stříbra a bronzu. "Titul bych samozřejmě rád měl, ale tohle není moje poslední sezona," dodal.

Výsledky:

Muži - štafeta 4x7,5 km:

1. Rusko (Čerezov, Čudov, Jarošenko, Kruglov) 1:14:36,1 hod. (0 trestných okruhů), 2. Norsko (Hanevold, Berger, Andresen, Björndalen) -1:00,5 (1), 3. Německo (Gross, Rösch, Fischer, Greis) -1:32,5 (2), 4. Itálie -2:05,3 (0), 5. Česká republika (Moravec, Vítek, Dostál, Šlesingr) -2:16,7 (1), 6. Rakousko -2:22,0 (0).

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
ČTK / 10-2-2007
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit