Chorošilov: "Putin mi ještě nevolal, ale asi i na to dojde!"

Momentálně je Alexandr Chorošilov možná vůbec největší ruskou sportovní star vůbec. Jen týden před startem MS ve Vailu ovládl prestižní noční slalom ve Schladmingu a svým soupeřům vyslal jasný signál: na šampionátu se mnou musíte počítat!
Schladming_podium.jpg

Po bleskové vizitce nejlepšího ruského slalomáře, kterou jsme přinesli před pár dny, krátce po jeho senzačním triumfu, se konečně dostává i na rozhovor. Samozřejmě že řeč byla především o právě začínajícím Mistrovství světa, ale také o věcech jiných, docela překvapivých. Dozvíte se třeba, co Alexandra Chorošilova ve vypjatých chvílích nejvíce uklidňuje...

Zase na cestě, zase bez rodiny… Většinu času v zimě trávíš v Ramsau, hned vedle Schladmingu, ale tvoje žena s malou dcerkou bydlí v Moskvě. To je docela otrava, ne?

Nedá se nic dělat. Vidíme se tak týden, týden a půl každý měsíc, což je pro mě pořád málo, ale tak to prostě momentálně je.

V roce 2004 jsi v Levi absolvoval svůj první svěťák a o jedenáct let později patříš k nejlepším slalomářům světa. Jaká byla ta cesta a co jsi všechno dělal, aby ses dostal tam, kde dneska jsi?

Tvrdě jsem trénoval, celý můj tým makal a co je důležité, věřili mi. Všem za to patří můj velký dík. Třeba můj servisman se mnou někdy musel mít velkou trpělivost.

Letos už jsi v Åre skončil třetí a ve Schladmingu jsi pak dokončil cestu, kterou letos lemují samé skvělé výsledky. Co tyhle úspěchy pro ruského lyžaře opravdu znamenají?

Je to fakt úžasný pocit. Znamaná to pro mě moc, stejně tak pro lidi z mého týmu a možná i pro všechny ruské lyžaře. To, co se nám povedlo, je neuvěřitelné… 

Na startu vždy vypadáš absolutně klidný, velmi soustředěný. Co se ti honí hlavou těsně před tím, než se odpíchneš ze startovací budky?

Mám takovou vlastní metodu, jak zvládat stres a nervozitu. Myslím na růžového slona…

Růžového slona? :-) No to zrovna nesvědčí o tom, že bys byl suchar, jak někteří říkají. Ale emoce moc na odiv nedáváš…

Nedávám, jak říkám, se stresem se vyrovnávám po svém. Ale směju se rád. Když slyším dobrý fór, směju se tak, že to nejde zastavit. :-)

V Rusku asi ve slalomu velkou konkurenci nemáš. S kým tedy trénuješ?

Ale jo, trénuju s našimi kluky. Ale tento rok jsem jezdil taky se Švýcary, s Japonci, se Slovinci a s klukama z Norska.

Můžeš jmenovat někoho, kdy tě za poslední rok nejvíc posunul výkonnostně nahoru?

Je těžké jmenovat jednoho člověka. Celý můj tým a taky moje rodina, všichni mají na mém úspěchu obrovský díl. A nechci zapomenout ani na sponzory, letos mám od Fischeru úplně vysněný materiál!

Ale je pravda, že s trenérem Jani Hladnikem už máme takový specifický, velmi kamarádský vztah. Rozumíme si a ani nemusíme moc mluvit, stačí se podívat. A ještě bych rád zmínil kondičního trenéra Samo Furlana, který se mnou za loňský rok dokázal udělat strašně moc práce.

Jak na tvoje úspěchy reagují lidé v Rusku? Zavolal ti Putin? To se při takových příležitostech přece stává…

Tak samozřejmě, lidi mají radost, myslím, že mi přejí. Vladimir Putin mi ještě nevolal, ale asi na to dojde.

V posledním slalomu před mistrovstvím světa jsi dokonale zaskočil jak Marcela Hirschera, tak Felixe Neureuthera. Bude to hrát ve Vailu ve tvůj prospěch?

Já bych to zase tak nepřeceňoval. Ale uvidíme ve Vailu…

Jak máš teď pro slalom na mistrovství světa nastaveny cíle?

Ne, ne, ne, nechci se bavit o medailích, splněných, nebo nesplněných cílech… Chci tam naplno ukázat, co umím. Něco ve mně přece je.

 

 

Článek má tyto nálepky sjezdové lyžování rozhovor sport lidé
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Ondřej Katz / 3-2-2015
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit