CS Link SKI magazín OPEN: Přijeďte si zazávodit

Třetí lednovou sobotu bude areál Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně patřit SKI magazínu! Červená sjezdovka bude vyhrazena všem, kdo na lyžích rádi jezdí rychle, a těm úplně nejrychlejším pak budou samozřejmě patřit i místa na stupních vítězů. A taky pěkné ceny od CS Link, hlavního partnera závodu.
csl.jpg

Myšlenka na zorganizování lyžařského závodu pod patronací SKI magazínu už existuje poměrně dlouho, až letos ale začala nabírat takovou podobu, se kterou by měli být spokojeni všichni zúčastnění. Důležitou postavou těchto dní, kdy první ročník CS Link SKI magazín Open dostává konkrétní obrysy, je ing. Aleš Krýzl ze Ski klubu Špindl. Tato produkční firma už má za sebou kromě jiného uspořádání Světového poháru v alpském lyžování v letech 2005 a 2008, takže k technickému zajištění samotného závodu jsme si jen těžko mohli vybrat někoho lepšího. „CS Link SKI magazín Open je dobrý nápad, veřejnost chce závodit, o tom se tady ve Špindlu přesvědčujeme každý rok znovu a znovu," říká Aleš Krýzl a ochotně rozkrývá další podrobnosti plánovaného závodu. „Rádi bychom zachovali návaznost na populární závod ve sjezdu Modrá Open, který se každoročně konal na modré sjezdovce ve Svatém Petru. Bohužel okolnosti už nám neumožňují uspořádat závody na modré, stěhujeme se tedy na červenou trať, ale pořád by se mělo jezdit zatraceně rychle." Modrá Open ve své původní podobě tedy končí, ale v každém případě je na místě poděkování SKIAREÁLU Špindlerův Mlýn za možnost uspořádat závod na červené sjezdovce. Ta je sice prudší, ale na rozdíl od modré není problém s jejím celkovým uzavřením , což je z hlediska bezpečnosti velké plus.


Letité zkušenosti s organizováním špičkových lyžařských závodů budou určitě zárukou bezpečnosti, ale na druhé straně i požadované atraktivity závodu. Vypsáno bude hned několik soutěžních kategorií, určitě si zazávodí děti, dospělí z řad veřejnosti, o body do série Pro Senior Tour se utkají veteráni, ale na start by se měly postavit také osobnosti lyžařského sportu doby nedávno minulé. Právě pro ně by mohla být červená sjezdovka pod plným plynem tou správnou výzvou. „Pokud nám budou přát podmínky, rádi bychom na červené postavili něco jako super G. Nechceme pořádat jen další ze slalomů, které jsou vždy postaveny tak, aby je sjel každý," říká za SKI magazín Ondřej Katz. Rád by prý alespoň v jedné kategorii viděl výborné lyžaře, kteří závod chtějí stůj co stůj vyhrát. „To přece ke sportu patří. Zdravá soutěživost a kvalitní sportovní výkony jsou kořením každé takové akce." Mají se tedy rekreační lyžaři bát o zdraví a nebo rovnou zůstat doma? „To v žádném případě. Všichni jsou srdečně zváni a všechny na trati CS Link SKI magazín Open rádi uvidíme. Závodit se bude v několika kategoriích a třeba dětem se trať bude muset náležitě uzpůsobit. Určitě nemáme v úmyslu zanedbat cokoliv v otázce bezpečnosti." Celá akce by navíc měla dávat smysl i těm, kdo 16. ledna do Špindlerova Mlýna přijedou a nemají v úmyslu závodit s časem či ostatními sjezdaři. Stejně jako bezpečnost nebude v rámci CS Link SKI magazín Open zanedbáván ani doprovodný program, jehož konkrétní podoba se stále rozrůstá a nabývá na kvalitě. Můžeme se těšit na testování lyží, předváděčku aut, či hudební produkci a možná, přátelé, možná přijde i kouzelník.


CS Link SKI magazín Open: Bavit se a závodit

Nedá se jinak než ještě jednou vzpomenout slova šéfredaktora SKI magazínu Ondry Katze. Soutěživost a dobré sportovní výkony by k lyžařskému závodu patřit měly. Slalomy na big-footech, skoro rovné obřáky a podobné legrace, při nichž ani tak nejde o vítězství jako spíš o dobrou zábavu, si během zimy můžete zajet hned několikrát. A možná se při nich utkáte i s někým, kdo lyžovat opravdu umí. Jenomže ten, aby nekazil zábavu, jistě nepojede naplno.


Chodíte na hokejové exhibice? Baví vás hokej, při kterém se nechodí do těla? Nebaví? Pak víte, o čem je tady řeč a ve Špindlu byste 16. ledna 2010 neměli chybět. Přijeďte nám to nandat na CS Link SKI magazín Open! V zákulisí se šeptá, že ceny prý budou stát fakt za to.


Podrobné informace a program najdete zde

Přihlášky posílejte na danuta@skiklubspindl.cz


E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 25-12-2009
Jan Klouček
Jan Klouček zástupce šéfredaktora
  • Lyžování v Indii, středisko Gulmarg
  • Screen Shot 2011-11-16 at 23.55.36.jpg
  • Start největšího laufu u nás Jizerské 50
  • Screen Shot 2011-11-02 at 0.37.41.jpg
  • Výběr lyžařské helmy se nevyplácí podcenit
  • Natáčení TELEfilmu v továrně LUSTI.
  • lipno.jpg
  • V neděli: zleva Holdenerová, Shiffrinová, Velez-Zuzulová
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit