CS Link SKI magazín OPEN zná své vítěze

Historicky první závod ve sjezdovém lyžování pořádaný pod hlavičkou našeho časopisu a společnosti CS Link již zná jména svých vítězů. Na perfektně připravené trati ve Špindlerově mlýně se z vítězství radoval bývalý český reprezentant Borek Zakouřil před dalším špičkovým sjezdařem Janem Holickým a domácím Róbertem Zábojem.
uvod-1.jpg

Pokud jste se ho také zúčastnili a s naším poněkud emotivně laděným tvrzením tak úplně nesouhlasíte, musíte alespoň uznat, že se závod prostě povedl. Od samého začátku jsme hrdě prohlašovali, že hodláme pro veřejnost uspořádat závod když ne ve sjezdu, tak alespoň v super G. Pro- stě v rychlostní disciplíně. Chtěli jsme nalákat lyžaře, kteří rádi jezdí rychle, a svým způsobem nám tedy dělalo dobře, vzpomínal-li někdo v průběhu akce návaznost na svého času populární závod Modrá Open. Místo i termín našeho závodu se původně skutečně shodovaly s dříve pořádaným downhillem na modré. Když jej areál po dohodě s produkční firmou Ski klubu Špindl přesunul na červenou, přiznáváme, trochu jsme znervózněli. Jednoduše jsme se báli, aby to stavitel trati s ohledem na bezpečnost účastníků závodu příliš nezavřel. Ona totiž červená ve Svatém Petru není úplně jednoduchou sjezdov- kou, má-li se jet dlouhým obloukem na plné pecky. Prostřední pasáž má poměrně slušný sklon, navíc je rozdělena cestou, která za určitých okolností může posloužit jako odrazová rampa pro skoky délek a výšek, jež se jaksi neslučují s rekreačním pojetím sjezdového lyžování. Nebo alespoň se zdravým ro- zumem. Na tomto místě je ale třeba poprvé zmínit skvělou práci týmu Ski klubu Špindl. Pavel Lipanský nezapřel své dlouholeté zkušenosti s přípravou i těch nejkvalitnějích lyžařských závodů a trať CS Link SKI magazín Open – super G pro veřejnost – postavil nesmírně citlivě.

Abychom ukončili další diskuze, přiznáváme, že se trať po odjetí zhruba stovky závodníků klasifiko- vaných v sérii Pro Senior Tour skutečně přestavovala. Proč? Pánové, jejichž zkušenosti s jízdou v branách se mnohdy počítají na desítky let, už jsou přece jen na ledacos zvyklí. Většina z nich navíc Pro Senior Tour jezdí na opravdovém race vybavení, a tak si mohou dovolit pustit své dvoumetrové lyže i do rychlostí, v nichž už se rekreační lyžař necítí zrovna dvakrát komfortně. Před polednem tedy pro- vedl tým Pavla Lipanského v rozestavení bran pár změn, jež jsme však ve výsledku všichni kvitovali. «Už dlouho jsem si takhle nezazávodil. Pěkně posta- vená trať a celkově výborná akce,» shrnul super G pod záštitou SKI magazínu bývalý reprezentant Jan Holický. I po přestavění tratě se stále jezdilo rychle, přitom ale plynule a poměrně bezpečně. Spousta z nás si v cíli posteskla nad nemožností zajezdit si v takové trati častěji, výsledné časy by se pak určitě o pár vteřin zlepšily. Na startu jsme na tom ale byli skoro všichni stejně.

Díky za lekci, pánové!

Vedle několika amatérských závodníků, typických štik rybníka jménem lyžařská veřejnost, a ostřílených borců sbírajících úspěchy v soutěžích označova- ných jako Masters, se k našemu potěšení na startu objevili také špičkoví lyžaři s poměrně nedávnými reprezentačními zkušenostmi. Souboj o celkově nejrychlejší čas napříč všemi kategoriemi se tak stal záležitostí Jana Holického, Borise Zakouřila (toho asi netřeba více představovat) a elitního lyžařského instruktora s bohatými závodnickými zkušenostmi Róberta Záboje. Všichni tři pánové startovali v ka- tegorii senioři A (31–55 let), pro závody v rychlost- ních disciplínách jsou tedy v tom nejlepším věku a mladším drakům soutěžícím mezi dospělými (21–30 let) nadělili pěkných pár vteřin. Ale vážně, třem jmenovaným lyžařům asi mohl konkurovat jen málokdo a nás opravdu hodně potěšilo, jak bývalí profesionálové k CS Link SKI magazín Open přistoupili. Pochyby o tom, zda je fair, aby tihle borci sbírali ceny na závodech pro veřejnost, házíme s úsměvem za hlavu. Možnost porovnat svůj výkon s jízdou bývalého reprezentanta nám přijde daleko zajímavější než cokoliv jiného a jsme jednoznačně rádi, že nám jmenovaní pánové, ale také pár dalších vynikajících lyžařů, přijeli ukázat, jak na to. Tento zá- měr jsme nakonec dopředu avizovali. Vedle zábavy pro všechny jsme chtěli vidět i kvalitní sportovní výkony a ty na CS Link SKI magazín Open k vidění rozhodně byly.

Rozdělovaly se skvělé ceny!

Kdo se probojoval až na stupně vítězů, ten svého nasazení určitě nelitoval. Jenom SKI magazín do závodu věnoval ceny v hodnotě 80 000 korun, jeden z juniorů si ze stupňů vítězů dokonce odnesl speciální cenu vydavatele SKI magazínu – slalom- ky Atomic D2 Race SL. Firma CS Link, generální partner, jemuž patří obrovský dík za podporu celé akce, mezi oceněné závodníky v mnoha kategori- ích rozdělila satelitní komplety, dekódovací karty a upomínkové předměty za 70 000! Další hodnotné ceny věnovaly Happy Sport či RWE Transgas a spolu se zástupci hlavních partnerů závodu je předával i herec Antonín Duchoslav. Jakožto bývalý lyžařský instruktor a zřejmě už navždy lyžařský nadšenec se pochopitelně zúčastnil i závodu. S beznadějně a zároveň symbolicky vyhlížejícím startovním číslem 101 se dokázal prodrat skoro přesně do poloviny výsledkové listiny, což byl i s ohledem na páteční oslavu narozenin obdivuhodný výkon. Antoníne, díky a gratulujeme!

Velký dík patří také firmě Amer Sports, českému dovozci značek Atomic a Salomon. Testování jejich lyží patřilo k nejatraktivnějším položkám nabitého doprovodného programu CS Link SKI magazín Open. A náš dík je v tomto případě o to větší, že testovačka zmiňovaných značek byla letos vůbec první, která veřejnosti představila modely pro příští zimu. Kdo se tedy u jednoho ze stánků Amer Sports zastavil, má už nejspíš o tom, na čem bude závodit za rok, jasno.

Výsledky:

Článek má tyto nálepky sport akce/výstavy
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 19-1-2010
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit