Diabolo a ti druzí. Jaké sjezdovky jsou nejprudší?

Zapálená lýtka, zvýšená hladina adrenalinu v krvi a odvaha – nejstrmější sjezdovky Evropy mají co do sebe! Dnes vám představíme ty nejzajímavější a nejprudší pisty Švýcarska, Rakouska, Francie a Itálie.
Jednu z nejprudších sjezdovek světa Harakiri najdete v rakouském Mayrhofenu

Pokud jste někdy o nějaké prudké sjezdovce slyšeli, pravděpodobně to byla zillertalská Harakiri. Oblast je na svou černočernou trať náležitě pyšná a o tom že ji má, dává světu hlasitě najevo ve svých propagačních materiálech. To ostatní střediska tak hrdi nejsou – i když jejich svahy také mají co nabídnout? Že by se báli lyžaře na své parádní kousky vůbec pouštět. No někdy by nebylo divu. 

Švýcarsko - Mont Fort

Tahle sjezdovka polechtá vaše nervy - a to nejen během jízdy! Start je v nadmořské výšce 3 300 m na Mont Fort a odtud se jede svisle až ke střední stanici lanovky. Jízda začne spektakulárně a pokračuje boulovatou pasáží - spadnout se v tomto úseku nevyplatí, neboť se pak v cuku letu ocitnete zpravidla na samém úpatí hory. Pro všechny hazardéry, co první extrémně boulovatý úsek zdolají bez komplikací, pokračuje jízda v méně extrémním stylu až do střediska Tortin. Sjezdová je o délce cca 6 km a překonáte při ní výškový rozdíl o cca 1 300 m.

Rakousko - Rastkogel

Rakousko a lyžování se k sobě hodí jako Jeníček k Mařence, vezměme například Zillertal, kde se na Rastkogelu dokonce nachází jedna z nejstrmější rakouských sjezdovek - notoricky známá Harakiri! Sjezdovka s průměrným spádem 78 % je vyhrazena opravdovým profíkům. Začátečníci by se v každém případě měli spokojit s báječným výhledem na onu sjezdovku, který se jim naskytne z bezpečné vzdálenosti ze sedačkového vleku. Harakiri je pouze 1 km dlouhá, ale přesto si i od odvážných a zkušených sportovců vyžádá jejich veškeré síly. Rozhodně nesmí chybět rovnováha - dokonce sněžné rolby jsou během úpravy sjezdovek přichyceny za lana.

Francie - Pic Blanc

V nadmořské výšce 3 300 m si z Pic Blanc můžete sjet jednu z nejstrmějších sjezdovek v Alpách. Prvních 200 m se jede skrze horu poté strmě dolů a dle výběru směru pak přes 2 000 m až do údolí. Za zmínku stojí také sjezdovka Sarenne, kterou najdete rovněž na Pic Blanc. Sjezdovka o délce 16 km je jednou z nejdelší v Evropě, překonáte na ní 1 860 m výškového rozdílu.

Itálie - Marmolada

Sjezdovka začíná v nadmořské výšce 3 270 m a končí ve 2 000 m n.m., nachází se tím na jedné z nejvyšší hor Dolomit. Naskytne se vám odtud jedinečný panoramatický výhled. Pokud vychytáte jasné počasí, uvidíte až do okolních vesnic. Celá sjezdovka, která má jen tak mimochodem 12 km a patří tím k nejdelším sjezdům Itálie, je označena červeně.

Rakousko - Golm

Tady si na všechny zkušené lyžaře brousí zuby sjezdovka dosti podobná Harakiri. Ale říkejme ji jménem - Diabolo! Se spádem okolo 70 % se opět jedná o absolutní tabu pro začátečníky. I v tomhle případě jde o jednu z nejnáročnějších sjezdovek celého Rakouska. Na 1 500 m na ní překonáte 300 m výškového rozdílu.

Zdroj: http://www.gmx.net 

 

Článek má tyto nálepky cestování sjezdové tratě (sjezdovky)
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
SKI magazin / 11-2-2013
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit