Druhý ročník skiatlonu nabídl atraktivní podívanou

Jizerské hory byly o právě uplynulém víkendu svědkem již druhého ročníku unikátního závodu ve skiatlonu, kterého se v dospělých a letos nově i žákovských kategoriích zúčastnilo na tři sta závodníků. Medaile se rozdávaly celkem v sedmnácti kategoriích, přičemž pro tu nejcennější si mezi muži v hlavním závodě doběhl Martin Mikuš ze SKI Klubu Jablonec. Svým druhým letošním prvenstvím v závodech SKI Magazín TOUR si zajistil průběžné vedení v této sérii a výbornou výchozí pozici před závěrečným závodem – běžeckým crossem naplánovaným na 19. březen 2011.
DSC_0807.jpg
"Loňský zájem o závod ve skiatlonu, stejně jako následné kladné ohlasy na jeho uspořádání, nás ani chvilku nenechal na pochybách, že v nastolené tradici budeme pokračovat. Proto jsem rád, že se vše podařilo a že se závod stává stále atraktivnějším pro běžce i partnery. To ostatně dokazuje jak jeho zařazení do nově vzniklého seriálu závodů, tak jeho spojení s žákovskými závody, které mu ještě přidávají na atraktivitě a prestiži!" Tak právě tato slova z úst pořadatele SKI magazín skiatlonu Daniela Barana zahájila v sobotu dopoledne celodenní běžecký program na stadionu v Bedřichově v Jizerských horách. Ten byl oproti mnoha dalším zvláštní hned ze dvou důvodů. Za prvé umožňoval, jak vyplývá i z úvodních slov pořadatele, opravdu každému vcítit se do role profesionálních závodníků a vyzkoušet si, jaké to je přezouvat si lyže uprostřed závodu a měnit styl i rytmus běhu. A za druhé nabídl opravdu ojedinělou příležitost shlédnout v rámci profesionálně organizovaného závodu soupeření mladých nadějí ve věku od osmi do čtrnácti let. Ty se skiatlonu zúčastnily v rámci vložených závodů: 6. pohárového závodu KSL Libereckého kraje. Nejmladší závodníci pouze na klasických okruzích okolo stadionu v délce pět set metrů, ti nejstarší pak již v opravdovém skiatlonu, jen zkráceném tak, aby odpovídal patřičným regulím (2 x 2 km).Skiatlon11_14

Překvapení se nekonalo

Start hlavního závodu na 2 x 5 kilometrů proběhl po skončení dopoledního programu v rámci následného bloku, přičemž po loňských zkušenostech se letos organizátorům podařilo ještě rozšířit počet boxů, a tím pádem i startujících závodníků. "Jestliže chceme dodržet regule, které pro skiatlonové závody požaduje mezinárodní lyžařská federace, je kapacita do sta boxů již opravdovým maximem," vysvětlil Daniel Baran, proč byl závod vypsán jen pro omezený počet startujících. Z toho důvodu již také nebylo možné se přihlásit do skiatlonu přímo v Bedřichově a jediná možnost, jak se zúčastnit, byla včasná registrace na stránkách závodu http://www.tour-de-ski.cz. Na startu přesto nechyběla zajímavá jména, jako obhájce loňského stříbra Arnošt Hlaváček, Jakub Škoda nebo největší favorit a vítěz prvního závodu SKI magazín TOUR Martin Mikuš. Z velkých favoritů nestartoval jen loňský vítěz Zbyněk Valoušek, naopak nechyběla vítězka ročníku 2010 Šárka Zelenková. Startovní výstřel zazněl v půl druhé a už v první zatáčce bylo jasné, že právě zmíněná trojice mužů si to rozdá o celkové prvenství. Povinné přezouvání v polovině závodu proběhlo na čele bez jakýchkoliv komplikací (letos díky profesionální časomíře i s měřením doby přezutí) v pořadí Mikuš, Škoda, Hlaváček s odstupem dvaceti, resp. deseti vteřin, což dávalo tušit, kdo protne cíl jako první. Druhá část volnou technikou předpoklady naplnila, a tak se z druhého triumfu v letošním seriálu netradičních závodů SKI magazín TOUR radoval Martin Mikuš. Ten zvládl desetikilometrovou trať v čase 25:53.84 a velmi hlasitě si tím řekl o celkové vítězství v pořadí TOUR. V ženské kategorii zkřížila Šárce Zelenkové cestu za obhajobou čtvrtá z nočního závodu, Jana Jetmarová.

Výsledky SKI magazín skaitlonu:

Muži: 1. Martin Mikuš 25:53.84, 2. Jakub Škoda -50.89, 3. Arnošt Hlaváček -1:10.95
Ženy: 1. Jana Jetmarová 29:32.48, 2. Šárka Zelenková -1:49.15, Alena Dufková -4:53.80
Celkové výsledky v pdf najdete zde

Průběžné výsledky SKI magazín TOUR:

Muži: 1. Martin Mikuš, 2. Aleš Máslo, 3. Marek Lejsek -1:10.95
Ženy: 1. Jana Jetmarová, 2. Anna Papežová -1:49.15, Klára Pančochová -4:53.80

Článek má tyto nálepky akce/výstavy
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 28-2-2011
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit