Dva čeští slalomáři se v Levi vešli do elitní třicítky

Potřetí v historii se podařilo českým slalomářům probojovat se hned ve dvou zástupcích do elitní třicítky závodu Světového poháru. Ve finském Levi se dnes o toto double zasloužili Ondřej Bank (13. místo) a Filip Trejbal (17. místo). Naši borci tak zopakovali leden 2010, kdy se ve slalomu ve švýcarském Adelbodenu taktéž oba dva propracovali do 2. kola svěťákového klání.
downloader.php.jpg
Nejseverněji položená destinace Světového poháru viděla dnes výborný výkon obou zmiňovaných českých reprezentantů. I přes vyšší startovní čísla 40 a 47 se jak Bank, tak Trejbal zkušeně popasovali s nástrahami tratě 1. kola a výsledkem byl jistý postup do druhého dějství závodu. V něm si navíc české duo ještě o několik příček polepšilo. "Byl to dnes povedený den. Úvodní slalomy sezóny se nám nikdy moc nedařily, dneska jsme to ale zlomili. Jezdili jsme rychle už v tréninku, takže jsme věděli, že na to určitě máme tady bodovat, šlo tedy o to, abychom to v závodě zbytečně nedrželi tak jako já v obřáku v Söldenu," hovořil spokojeně v cíli Ondra Bank a pochválil stav závodní tratě v Levi. "Pista byla parádní, krásně se dnes na ní lyžovalo."

"Bany super, já dobrý," takto začal své hodnocení Filip Trejbal, kterého trošku zamrzela chybka v prudké pasáži 2. kola. "Měl jsem trošku na víc, ale jinak celkově jsem s dnešním vstupem do sezóny určitě spokojený. S nervozitou jsem se dobře popral a je bezva, že díky dnešním bodům budeme s Ondrou v příštím slalomu Světového poháru (pozn. red. - 12. prosince ve Val d'Isere) v nasazené třicítce," uvedl závodník Dukly Liberec a pozitivně se vyjádřil na adresu připravených lyží. "Udělali jsme dobře, že jsme jim trochu ztupili hrany, na tom kousavém, agresivním sněhu se to vyplatilo."

Pro oba české sjezdaře je vysněnou metou umístění v první desítce v některém z letošních slalomů Světového poháru. "Cílem je bodovat v co nejvíce závodech a myslím si, že když se jednou všechno sejde, že i ta desítka pro nás není nereálná," konstatoval Trejbal a jeho reprezentační kolega ho v podobném duchu doplnil. "V příštích slalomech můžeme ještě více závodit. Škoda jen, že tu s námi dnes nemohl startovat Kryštof, umístil by se podle mě někde kolem nás. Každopádně věřím, že se k nám brzy přidá a že se nám jednou povede bodovat ve třech," prozradil další ze smělých plánů českých sjezdařů Ondra Bank a sympaticky si vzpomněl na Kryštofa Krýzla, který momentálně doléčuje zranění kotníku a právě z tohoto důvodu nemohl v Levi závodit, byť má pro slalomy Světového poháru vyjete místo.

V Levi se dnes představili i dva další čeští reprezentanti. Martin Vráblík s číslem 58 nedokončil 1. kolo těšně před příjezdem na první mezičas. "Skončil v brance, kde vypadlo hodně lidí. Byla to ale z jeho strany určitě slušná jízda," řekl po závodě šéftrenér mužské reprezentace Tomáš Bank, který kladně hodnotil i výkon čtvrtého našeho reprezentanta, sedmnáctiletého juniora Adama Kotzmanna (ztráta 6,77 sekund v cíli 1. kola), pro něhož to dnes byla úplná premiéra ve Světovém poháru. "Předvedl sympatický bojovný výkon - na to, jak to byl těžký, ledový slalom, tak tady rozhodně nezklamal. Nominovali jsme ho proto, že je to nadějný závodník, který může takovéto zkušenosti z velkého závodu v budoucnosti zúročit. Trénoval tu s námi, viděl, jak to ve svěťáku chodí, což pro něho podle mě bude velké povzbuzení do další kariéry," dodal Tomáš Bank.
Článek má tyto nálepky sjezdové lyžování sport
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Daniel Tichý / 14-11-2010
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit