Dva největší zimní běžecké seriály zakončí sezonu společně

Dva největší zimní běžecké seriály zakončí sezonu společně Poslední díl Bedřichovské SKI magazín TOUR a finále SKI Tour, českého seriálu dálkových běhů, se tuto sobotu v Bedřichově společně postará o symbolické uzavření letošní zimy. Všichni běžci, registrovaní i příchozí, budou mít možnost poměřit své síly se soupeři i časomírou hned ve dvojici rozdílných závodů. Za prvé v unikátním běžeckém crossu, kterého se zúčastní i několik špičkových běžců v čele s bývalou reprezentantkou Zuzanou Kocumovou, a také v otevřeném finále seriálu dálkových běhů, jehož účastníkům bude po celý víkend k dispozici závodní pětikilometrový okruh.
Tour_foto.jpg

"Věříme, že vyvrcholení dvou takto prestižních sérií přiláká do Bedřichova mnoho závodníků, ale i diváků, kteří se rozhodně mohou těšit na zajímavou podívanou. Ostatně možnost přijít ráno na stadion a až na místě se rozhodnout, ve kterém závodě zkusím štěstí, je zcela unikátní a osobně nevím o žádné jiné akci, kde by to bylo možné," láká na exkluzivní podívanou organizátor SKI magazín TOUR Jan Klouček a dodává: "O to spíš, že v obou případech půjde o závody velmi originální, které si v Česku rozhodně není možné vyzkoušet každý týden." Program na bedřichovském stadionu odstartuje v sobotu již v půl deváté jarním Epilogem SkiTour, který je naplánován na oba víkendové dny. Souboj s časomírou bude v tomto případě možné svést jakýmkoliv stylem a opakovaně, přičemž kritérium je jednoduché – zvládnout závodní trať nad stadionem co nejrychleji. Byť je startovné zdarma, dostanou všichni, kdo se do závodu přihlásí, čip, číslo a také občerstvení v podobě tatranky a čaje. Vítězové budou vyhlášeni dohromady za oba dny v neděli večer, ti nejlepší získají ceny v hodnotě bezmála 40 000 Kč. 

Mladá disciplína s velkým diváckým potenciálem


Druhým závodem, který startuje svými rozjížďkami až v deset hodin, bude běžecký cross, patrně nejmladší disciplína lyžařů běžců, jejíž vznik je datován někam do začátku tohoto století. V České republice měl tento typ závodu premiéru teprve v loňském roce na Božím daru a letos vedle druhého ročníku klání pod hlavičkou Red Bullu se k pořadatelské tradici přidává právě Bedřichov. Jeho SKI magazín Cross si však na své pokořitele připravil ještě o trochu více záludností, než je obvyklé. V jeho případě totiž nebude nutné zdolat závodní trať plnou klopených zatáček, sjezdů a skoků jen směrem dolů, nýbrž i v gardu opačném. Start proběhne na stejné kótě jako cíl a závodníky čeká kolečko, v němž budou muset prokázat jak dokonalou techniku, tak fyzickou připravenost. Náročnosti a divácké atraktivitě závodu odpovídají i ceny, na kterých bude celkem v rámci celého bedřichovské seriálu rozděleno přes 100 000 korun. "Věříme, že jak netradiční profil tratě, tak atraktivní jarní termín a v neposlední řadě i umění závodníků přispějí k tomu, že o závod v Bedřichově bude zájem i mezi fanoušky. Je to totiž především divácká atraktivita, díky které sklízí Nordix ve světě ovace a uznání," dodává Klouček. Startovné do závodu činí 200 Kč.


Článek má tyto nálepky běžky akce/výstavy
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 17-3-2011
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit