Dynafit vyhlásil soutěž snů. Mountopia se splní Christopheru Mohnovi.

“Po svých do base campu Mount Everestu a následná účast v nejvyšším maratonu světa,” tak zněl sen Christophera Mohna. Osmadvacetiletý Američan si ho nakonec splní. Pro svůj příběh totiž posbíral nejvíce hlasů v prvním ročníku soutěže organizované outdoorovými nadšenci z Dynafitu a GORE®, což znamená, že se s jejich podporou postaví na konci května na start. Před dvěma lety by přitom na něco takového nevsadil ani pětník. Bojoval už pátý rok s lymskou boreliózou, vážil 52 kg a měl chuť všechno vzdát.
Vítěz prvního ročníku Mountopie Christopher Mohn.

První ročník netradiční soutěže, ve které se vybranému šťastlivci splní jeho outdoorový sen, spustil Dynafit 26. září 2016. Od té doby bylo na webu mountopia.com možné registrovat svou Mountopii, shrnout její pointu a postupně zveřejňovat kroky vedoucí k jejímu naplnění. Přát jste si mohli cokoliv: od lyžování na druhé straně světa po potápění se žraloky. 

Všichni soutěžící dávali registrací jednak sami sobě najevo, že to s naplněním Mountopie myslí vážně. A zároveň umožňovali komukoliv podpořit je na cestě k vysněnému cíli. Každý ze statusů, který zveřejnili, šlo ohodnotit srdcem. Čím víc hlasů, tím větší šance, že to budou právě oni, koho zástupci poroty vyberou do závěrečného boje. V něm se potkalo téměř tucet nejzajímavějších, nejšílenějších či nejcílevědomějších dobrodruhů, kteří měli měsíc na to, prokázat své odhodlání právě tu kterou Mountopii naplnit. 

Přes 600 snů, více než 26 000 hlasů pro vítěze

Prvního ročníku soutěže sbírající nejrůznější sportovní sny se zúčastnilo 600 sportovců z celkem 42 zemí světa. Porotu i internetové publikum o své Mountopii nakonec přesvědčil právě Christopher Mohn, který získal pro svůj plán na 26 000 hlasů. Osmadvacetiletý borec se na konci května proto rozběhne ze základního tábora pod nejvyšší horou světa do vesnice Namche Bazaar, kterou od místa startu dělí právě 42 kilometrů a 2 800 výškových metrů. 

“Účast na Mount Everest maratonu pro mě znamenala vše. Po dlouhou dobu jsem bojoval s vyčerpávající nemocí a následný trénink vyžadoval o to víc energie. Ale tahle akce je něco, za co stálo pokračovat. Nehledě na bolest. Je zvláštní, jak velké množství lidí Mountopia zaujala. Vůbec jsem neočekával, že o plnění svých sportovních snů bude mít zájem tolik lidí. Díky moc všem, kteří podpořili právě mě a stojí za mým vítězstvím."

Protože Mountopia splnila svůj cíl – pomohla k realizaci sportovních snů nejen svého vítěze, ale i mnohých dalších – vyhlašuje Dynafit už nyní její druhé (řekněme letní) kolo. Podmínky jsou stejné. Stovky snů, o jejichž realizaci se soutěžící budou snažit, se ale změní. A nikde není psáno, že uspět nemůže právě ten váš. Registrujte ho a začněte na něm makat. Dost možná, že už na podzim příštího roku stanete v pozici Christophera Mohna. Na startu své Mountopie. Začíná se 10. dubna 2017. 

Článek má tyto nálepky sport závody skialp
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 23-2-2017
Jan Klouček
Jan Klouček zástupce šéfredaktora
 • P1050578-1.jpg
 • Štýrsko, to je ráj sjezdového lyžování.
 • 03_21_uvod_testy.jpg
 • basislogo4c1.jpg
 • avoriaz.jpg
 • Lindsey Vonn znemožnilo účast na olympiádě zranění kolene.
 • Stanislav Řezáč na La Sgambeda 2012
 • Jarní lyžování v St. Anton am Arlberg
 • Reprezentace míří na sever Evropy.
 • bank-2.jpg
 • Andrea Zemanová
 • Start závodu Jizerská 25
 • Zavody zapocitane do SSM 2017 - pozvanka.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit