Exluzivní fotogalerie z víkendového Slavic Cupu

Testovací závody běžců na lyžích na okruhu pro mistrovství světa ve Vesci vyhráli o víkendu čeští reprezentanti Jiří Magál a Kamila Rajdlová. Ve skiatlonu mužů na 2x7,5 km klasickou a volnou technikou zvítězil Magál s náskokem 20 sekund před Martinem Koukalem. Ve skiatlonu žen na 2x5 km vyhrála Kamila Rajdlová o 14,5 sekundy před Ivanou Janečkovou. Z obou závodů přinášíme velmi obsáhlou fotogalerii.

Před víkendovým Slavic Cupem čeští běžci v libereckém areálu několik dní trénovali a konstatovali, že tratě jsou velmi náročné. V dnešních závodech jim úlohu usnadnil rychlý sníh. "Jelo se mi dobře, tratě jsou čím dál lepší a cítím, že i já jezdím lépe," uvedl exmistr světa Koukal, jenž se zatím v letošní sezoně hledá.

Rajdlová potvrdila roli české jedničky, když skiatlon na 2x5 km vyhrála o 14,5 sekundy před Ivanou Janečkovou. "Tratě jsou docela náročné, ale dneska byl rychlý sníh, takže se jelo dobře. Jsem ještě trochu unavená, stále dolaďuji formu, závod jsme jely přímo z tréninku, zvlášť jsme se na to nepřipravovaly. Jsem ale spokojená," řekla. Ženy poběží v neděli klasickou pětku.

Před zhruba 500 fanoušků absolvovali závody lyžaři z šesti zemí včetně zástupců Indie či Brazílie.