Finále ČP Masters a MČR Masters v Peci pod Sněžkou

O víkendu 17. -18. března se za téměř letních teplot odjelo finále Českého poháru Masters v Peci pod Sněžkou. Finále se zúčastnilo více než 70 závodníků, kteří celou sezonu bojovali o celkové vítězství v Českém poháru.

Protože bylo skutečně skoro letní počasí a pořadatelé se závodníkům snažili zabezpečit co nejregulérnější podmínky, byl start závodu posunut do časných ranních hodin. První kolo obřího slalomu se tedy jelo ještě na tvrdé trati, ale druhé kolo už připomínalo spíš jízdu v tobogánu a závodníci museli s nástrahami změklé tratě hodně bojovat. Místy to byl skutečně boj o přežití. Náš závodník Robo Záboj se i s těmito náročnými podmínkami vypořádal velice dobře. V sobotu ve finálovém závodě ČP Masters bezpečně vyhrál ve své kategorii a v neděli i přes vážnou chybu ve druhém kole obřího slalomu těsně uhájil 1. místo a stal se mistrem ČR v kategorii Masters pro rok  2012.

Tyto výsledky Robovi zabezpečily i celkové vítězství v celém seriálu ČP Masters 2012. To je skvělý výsledek, vždyť celou sezonu odjezdil Robo v ČP Masters poprvé! Gratulujeme!

Finále Ski série Masters - Českomoravský pohár

Následující neděli 25. 3. 2012 se v Pasekách nad Jizerou uskutečnilo také finále de facto konkurenční SKI SERIE MASTERS, vedené jako MČR Masters. Původně se závody měly uskutečnit v Rokytnici nad Jizerou, ale protože pořadatel nedostal povolení na chemickou preparaci tratí,  přeložily se závody do Pasek nad Jizerou.

Závodu v obřím slalom se zúčastnilo kolem 60 závodníku a závodilo se za krásného slunečného počasí, kdy teploty dosahovaly až patnácti stupňů. Přesto byla trať skvěle vypreparovaná a vydržela ve výborném stavu obě kola.trat_1

Robo i v tomto závodě potvrdil výbornou formu z konce sezóny a bez problémů vyhrál nejen svoji kategorii, ale i celý závod. Super konec sezóny!

Na tomto místě se určitě sluší znovu poděkovat všem našim partnerům, kteří Roba po celou sezonu podporovali. S ohledem na aktivity, které se SKI magazínem chystáme v dalších zimních sezonách, se snad dá říct, že zástupci značek Blizzard, Tecnica (firma Snow-How), Leki, Swans (firma Sportkoncept), Frencys a Sidas přispěly k celkovému rozvoji závodění na úrovni kategorií Masters. Závodění v jakémkoliv věku budeme společnými silami podporovat i nadále.