Fotogalerie: Bauerova cesta za stříbrem

Lukáš Bauer vybojoval druhým místem v běhu na 15 kilometrů klasicky první medaili pro Českou republiku z libereckého světového šampionátu v lyžování. Stejně jako na olympiádě v Turíně porazil Bauera pouze Estonec Andrus Veerpalu, bronz vybojoval Fin Matti Heikkinen.
lide-1.jpg


V dramatickém závodu se od počátečních mezičasů držel český favorit v čele pořadí. Za hustého sněžení na těžké trati ve Vesci se mu však nedařilo na největší soupeře najet výraznější náskok a za polovinou závodu bylo jasné, že si to o titul rozdá znovu s olympijským vítězem Veerpalem.Bauer_stribro_patnactka_in


V průběhu závodu vedl Bauer nejvíc o šest sekund a kilometr před cílem to bylo už jen o několik desetin sekundy. V závěru ale ztratil na estonského specialistu na klasické závody šest sekund. I tak se Bauerovi podařilo získat první medaili z mistrovství světa.


"Samozřejmě jsem strašně šťastný, je to super," rozplýval se Bauer před novináři. Před závodem byl prý velmi nervózní. "Jako nikdy. Jestli jste mi říkali, že vypadám v pohodě, tak jsem vůbec nebyl. Je to strašně těžké závodit před domácím publikem," přiznal.


Prý mu hodně pomohli fanoušci, kterých do Vesce přišlo skoro 15.000. "Od začátku jsem slyšel řev, dalo mi to křídla. Když mi hlásili, že hned na začátku vedu o tři sekundy, tak jsem to nechápal, protože se mi jelo v pohodě a v klidu. Veerpalu má ale větší zkušenosti, podařilo se mu to tempo trefit," sklonil se před vítězem.


Bauer si pochvaloval i lyže, jel jako jeden z mála na takzvaných mikrokontaktech, které se nemažou voskem. "Na začátku jsem ten nejprudší kopec sice nemohl vyjet ve stopě, ale lyže mi fungovaly skvěle, bylo to super," vykládal. V závěr prý prý trpěl jako nikdy. "Bolela všechny kola, ale třetí bolelo nejvíc, tam jsem ztratil náskok," řekl. "Poslední dva kilometry, to bylo utrpení," přiznal.


Vítěznému Estonci bylo trochu líto, že Bauerovi zkazil zlaté plány. "Ještě navíc, když závodil doma. Ale třeba se mu to podaří pozítří," zmínil s úsměvem skiatlon. "Já jsem chtěl vyhrát a přizpůsobil jsem tomu celou sezonu," řekl na tiskové konferenci osmatřicetiletý dvojnásobný olympijský vítěz a nyní i mistr světa.


Z dalších českých reprezentantů se umístil na 22. příčce Martin Jakš, třicátý skončil Jiří Magál. "Dopadlo to slušně na to, že v podobných podmínkách se mi nikdy moc nedařilo," prohlásil Jakš, jehož v letošní sezoně trápilo zdraví. "Atmosféra byla super, v prvním kopci jsem ani neslyšel, jak dejchám. Možná jsem to i proto přepálil," hodnotil svůj výkon.


V druhém ze tří okruhů měl Jakš trochu krizi. "Pak to zase už šlo. Cítím se dobře, ale nejezdím to, co loni, z čehože jsem zklamaný. Ale třeba před měsícem jsem měl větší strach," přiznal. Jel stejně jako Bauer na mikrokontaktech. "V kopcích jsem sice měl rezervu, ale šlo to. Jen škoda, že Lukáš zase prohrál s Veerpalem. Je na čase, aby mu to někdy vrátil," dodal.


Magál jako jediný zvolil lyže s mazáním a na dnešní podmínky mu lyže moc nejely. "Ale já jsem nakonec moc rád, že jsem skončil do třiceti, protož nevyšla úplně 'máza' a tyhle podmínky vůbec nemám rád," řekl Magál.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
ČTK / 20-2-2009
  • pisek-kbs-galerie17-1.jpg
  • Screen Shot 2011-12-09 at 15.16.22.jpg
  • SkiTesting_Lipno-6306.jpg
  • Screen shot 2010-12-06 at 13.14.43.jpg
  • Sy_10-1.jpg
  • petra-1.jpg
  • Screen shot 2011-02-10 at 17.54.54.jpg
  • slopestyle
  • Dopoledne patřil cross dětem
  • IMG_4300.JPG
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit