Freeride World Tour, natoč to!

V březnu vrcholí svými evropskými závody Freeride World Tour – série lyžařských a snowboardových závodů ve volném terénu. Nejlepší světoví jezdci na těch nejatraktivnějších svazích, záběry, z nichž nám tuhne krev v žilách a zároveň stoupá hladina adrenalinu… Freerideři jsou bezpochyby velcí frajeři, ale kdo by o nich věděl bez fotek a filmů?
FWT v Sochi 2011

Už jsme se o tom ve SKI magazínu několikrát zmiňovali, Freeride World Tour a podobné akce jsou z pohledu českého lyžaře tak trochu… No prostě jako by vám někdo ukazoval, o čem se vám může tak akorát zdát, protože na Šumavě ani v Krkonoších tohle prostě nejde. Neštve vás to?

Na druhou stranu na krásný holky se taky rádi podíváme a nemusíme to všechno hned bezpodmínečně spojovat s realitou všedního dne. Podívat se, zasnít se, pak si o tom popovídat… Proč ne? Když už ale srovnáváme modelky s freeridingem, bylo by asi dobré říct, že modelky se fotí lépe. A pro natočení pěkného videa to platí desetinásobně, protože zatímco s dlouhonohou krasavicí si to můžete v poklidu sjet kolikrát chcete, princezna na lyžích už ten drop nejspíš podruhé nedá. To holt musí jít "na první dobrou".

Freeride World Tour je celá založená na atraktivních fotkách a filmech. Závody, aby to stálo za to, se jezdí na těch nejšílenějších stěnách, na jejichž vrchol se můžete dostat tak maximálně vrtulníkem nebo půldenním výšlapem. A co je možná ještě horší, prakticky to samé platí taky o koncích těch šílených sjezdů, protože tyhle akce se často odehrávají v zemi nikoho, někde daleko od civilizace a hlavně tam, kde je to pořádná divočina. S dětma, s tetou a pravděpodobně ani s otrlým kámošem se do Soči nebo do Kirkwoodu na Freeride World Tour asi nevypravíte, takže vám nakonec zase nezbyde nic jiného než ta televize.

Ani u televize případně u compu by to ovšem nebylo ono, kdyby se to neumělo zajezdit a… NATOČIT. Vezměte jed na to, že to pravé ořechové by to nebylo ani v případě, že se zajezdí skvěle, ale vázne kvalita pořizování záznamu. Kdo si to někdy zkusil, ví, že i na odvázaném skoku z pětimetrové skály můžete vypadat jako pitomec, když to není dobře natočené. Nejlepší světoví freerideři v tomhle nejsou výjimkou, oni totiž jezdí tak těžké terény, že to často ke koukání není… Nedojde-li na ty správné záběry.

Tohle ale producenti Freeride World Tour moc dobře vědí, a proto si na pořizování fotek a filmů dávají hodně záležet. Nedávno nechali do zákulisí produkce svých freeridových filmů trochu nahlédnout a je to docela zajímavý pohled na věc. Člověk si rychle uvědomí, že bez obrovských zkušeností a nejmodernější, super drahé techniky se to jednoduše neobejde. Pokud tohle zjištění hodnotíte negativně, tak vás možná potěší, že hlavně díky té technice si závody Freeride World Tour klidně v obýváku může užívat live.

Však se podívejte na videa v našem archivu:

Článek má tyto nálepky freeride soutěže závody
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Ondřej Katz / 12-3-2013
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit