Harrachovský workshop se věnuje práci dobrovolníků na zimních sportovních akcích

Paní Zima vládne českým sportovištím. Kde jinde než na jednom z nich by měl pokračovat seriál workshopů pod společným názvem G6, zabývající se tématem práce dobrovolníků na sportovních akcích. Druhé velké setkání jeho účastníků se uskuteční v pátek 22. února 2013 v Orea Vital hotelu Sklář v Harrachově v době, kdy se zde koná FIS světový pohár ve skikrosu. Přijďte také - účast je volně přístupná a zdarma.
Foto: Agence Zoom

„Nosným tématem bude práce dobrovolníků na sportovních akcích v zimě,“ potvrzuje Tomáš Mirovský, jeden z organizátorů. „Dále se chceme zabývat především způsobem oslovení dobrovolníků a pak dlouhodobou spoluprací s nimi. Jak pro ně připravit motivační programy, jak je „udržet ve hře“,“ dodává.

Nový grantový projekt a zároveň spolupráci při jeho realizaci nabízí Vysoká škola tělesné výchovy a sportu Palestra v Praze. Zaměřuje se na stále častěji využívaný, avšak dosud odborně nepopsaný a nediskutovaný systém vzdělávání dobrovolníků na sportovních akcích.

Na tomto workshopu vystoupí Martina Kozáková, koordinátorka dobrovolníků projektu běžecké ligy RunCzech, kam spadá už šest velkých běhů, mj. Volkswagen Marathon Praha, ale i nový 1/2Maraton Karlovy Vary.

Poté pohovoří o svých zkušenostech vedoucí dobrovolnických sekcí z nedávných úspěšných akcí na českém území. Jitka Pánková, ze světového poháru v letech na lyžích v Harrachově, připravující se na mistrovství světa v příštím roce. Nebo Jiří Kutal z mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě. Pohled na specifika zimních podniků a bezpečnosti na nich rozšíří i zástupci Horské služby.

Představí se také nový projekt České olympijské nadace. A organizátoři ukáží stav zpracování jednotlivých metodik, jak si je společně s účastníky naplánovali na úvodním podzimním workshopu v Průhonicích.

Na závěr dojde pod vedením ředitele závodu a reprezentačního kouče Vladimíra Augusty k prohlídce zázemí příprav světového poháru FIS ve skikrosu na Rýžovišti.

Třetí workshop proběhne na přelomu května a června na Šumavě. Jeho leitmotivem budou sportovní akce v přírodě a ochrana životního prostředí. A také se chce věnovat specifikům organizace akcí s mezinárodním dopadem.Cílem celého projektu je vytvoření osmi modulů vzdělávání pro dobrovolníky a organizátory sportovních akcí. Jejich informovanost bývá jednou z oblastí, na které mnohdy nezbývá čas ani peníze. Přesto i chyba dobrovolníka může rozhodnout o neúspěchu celého, po mnoho měsíců či let, budovaného podniku. „Výstupem naší celoroční práce bude souborná metodika v elektronické podobě, kterou dáme veřejně k dispozici,“ doplňuje Petr Hedrlín, odborný garant projektu a ředitel závodu Palestra Kbelská 10.

Článek má tyto nálepky redakce
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
SKI magazin / 18-2-2013
SKI magazin
SKI magazin Takto označené články byly připraveny redakcí a upozorňují na akce SKI nebo partnerských společností
  • snimek-061.jpg
  • IMG_3642-1.jpg
  • staří mazáci
  • Screen shot 2010-12-29 at 15.11.42.jpg
  • C69A8748-1.jpg
  • kombinace.jpg
  • SkiTour 2016 (7)
  • Blogerka SKI magazínu Šárka Sudová
  • Screen Shot 2011-12-18 at 22.53.46.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit