Hirscher to ve Schladmingu dokázal

Marcel z malého rakouského města to dokázal. Z malého města jsou prakticky všichni rakouští šampióni, nicméně vítězství Marcela Hirschera v závěrečném závodu mistrovství světa ve Schladmingu je přece jen v něčem výjimečné.
Hirscher to nakonec ve Schladmingu dokázal! Takový tlak, jakému před nedělním závodem čelil Hirscher, už asi žádný sjezdař dlouho nezažil. Tomba, Maier, Vonnová? Ti všichni ve své době dominovali snad až příliš jasně. Hirscher byl sice velkým favoritem, také měl ale obrovsky silnou konkurenci, což slalom na letošním mistrovství světa potvrdil. Rakouský hrdina se sice do poslední chvíle snažil působit dojmem, že jej žádný tlak netíží, nicméně očekávání rakouských fanoušků, funkcionářů a vlastně všech, co alpské lyžování sledují, bylo obrovské. A Marcel Hirscher ho obdivudoudně ustál.

Hirscherův triumf je jediným rakouským vítězstvím v individuálním závodě na mistrovství světa ve Schladmingu. Rakušané by na domácím šampionátu chtěli brát mnohem víc, ale realita už je v současnosti jiná. Jediného zlata se dočkali až v úplně poslední okamžik mistrovství. Hirscher sice po prvním kole vedl, ale jeho náskok byl nebývale hubený, pouhých 28 setin sekundy. Felix Neureuther, ale také další top slalomáři včetně veteránů Matta a Kosteliče se v neděli titulu nechtěli vzdát lacino. Drama vrcholilo až v úplném závěru, na cílové čáře. Hirscher musel ve druhém kole odevzdat maximum, jízda na jistotu, jakou si mohl několikrát dovolit ve Světovém poháru, by mu nestačila. První část tratě druhého kola zajel dobře, v polovině, na strmém svahu, udělal chybu, ale poslední branky slalomu zvládl skvěle a svůj náskok na Neureuthera nakonec navýšil skoro na půl vteřiny. A pak to vypuklo…

Němec Felix Neureuther mohl do poslední chvíle oprávněně doufat, že mistrem světa bude on. Za asistence televizních kamer a desetitisíců párů očí mohl vyloupit rakouskou kasu. Výraz jeho tváře byl bezprostředně po skončení závodu trochu rozpačitý, ale brzy si uvědomil, že stříbro ze světového šampionátu je úspěch. Třetí Mario Matt o svém bronzu určitě nepochyboval.

Za zmínku jistě stojí páté místo Ivici Kosteliče, který si medaili prohrál nepodařeným prvním kolem. To druhé zajel výborně, ale ne tak dobře, jako Slovák Adam Žampa. Ten totiž zaznamenal absolutně nejrychlejší čas druhého kola, což také stojí za připomenutí.

Z českých reprezentantů byl nejlepší Kryštof Krýzl, skončil na 22. místě. Dva týdny před nedělním slalomem prakticky nemohl trénovat, na svah ho nepustil zraněný kotník. "Nejsem fit, ale i tak byl zážitek tady startovat. Špatně se vzdává před tolika lidmi, tak jsem chtěl udělat všechno pro to, abych sjel." Jezdit tak dvaadvacátá místa stabilně ve Světovém poháru, to by bylo jiné kafe! Na mistrovství světa to za úspěch považovat nemůžeme, ale s ohledem na svůj zdravotní stav odevzdal Kitan maximum. Ostatní čeští slalomáři se na zaznamenání hodné pozice neprobojovali.

Článek má tyto nálepky sport MS Schladming 2013
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Ondřej Katz / 18-2-2013
Ondřej Katz
Ondřej Katz šéfredaktor
 • Šéf tištěného čísla, bez kterého by to ne(vy)šlo!
 • Když nepíše, lyžuje! Jenže on píše hodně...
 • cuche.jpg
 • 5be4a5d70351a9ceb8348d0e96869e0d.JPG
 • 49 CEZ Jizerska 50 (Foto_Ota Mrakota)_1.JPG
 • bez-nazvu-1-2.jpg
 • Peak Performance jaro/léto 2015
 • Lyže Sporten a její vrstvy
 • Schladming patřil Ligetymu
 • Image_3.jpg
 • Kryzl MS 2011 GA-PA 4.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit