Hory postihla obleva, v Krkonoších se přesto lyžovalo

Všechna lyžařská střediska o víkendu zasáhla pokračující obleva. Na sjezdovkách ležel v sobotu převážně mokrý těžký sníh, který na mnoha místech v neděli zmrzl. Nepříliš ideální podmínky před blížícími se svátky odradily lidi od návštěvy Beskyd i středisek v Ústeckém kraji. Nezvyklý nápor tisíců lyžařů ale zažily Krkonoše, dost lidí navštívilo také šumavský Špičák.
obleva.jpg

Na Černou horu v neděli vyrazilo kolem 3600 lidí, zasněžené svahy ve Špindlerově mlýně si nenechalo ujít až 7000 lidí. Vlekaře ale trápí nízké teploty a obleva. Na hřebenech Krkonoš leží 40 centimetrů sněhu, platí druhý stupeň lavinového nebezpečí.


Neobvykle velký počet lyžařů, kteří dorazili na svahy Krkonoš, překvapil i samotné provozovatele. Podle zkušeností vlekařů je totiž návštěvnost hor před Vánoci obvykle nižší. Většina lidí tráví čas přípravou na svátky a nákupem dárků.


Příliš mnoho lyžařů nevyrazilo o víkendu do Beskyd. Přestože na kopce napadlo v noci na sobotu až 15 centimetrů čerstvého sněhu, lyžovala na Lysé hoře asi jen dvacítka nadšenců. Jezdilo se také v Mezivodí, v neděli i na Pustevnách, kde je 20 centimetrů sněhu. Ostatní areály byly mimo provoz.


Sobotní oteplení a déšť zhoršily podmínky také ve střediscích v Ústeckém kraji, některá v neděli omezila provoz části vleků. Sníh totiž na sjezdovkách zmrzl, proto bylo lyžování náročnější. Návštěvnost hodnotili pracovníci zimních areálů jako slabší.


První skibusy v této sezoně přepravily o víkendu lyžaře do zimních areálů na Šumavě. Pravidelný provoz zahájily tři linky autobusů i speciální vlak nazvaný YETTI. Na Špičák, kde prý panují dobré podmínky, vyrazilo o víkendu několik stovek lidí. Na Božím Daru v Krušných horách bylo ale lyžařů málo. Horší podmínky kvůli sobotnímu dešti byly na běžkařských tratích v obou regionech.


Poměrně rušný víkend, ale lyžování bez front, zažily areály v Bedřichově a Harrachově v Libereckém kraji. Na sjezdovkách leží od 20 do 40 centimetrů technického sněhu. Provozovatelé se ale shodují, že kdyby nebylo umělého zasněžování, nebylo by na čem lyžovat.


¨Kvůli nepřízni počasí není zatím sněhem pokryt nejnižší středoevropský svah v Němčičkách na Břeclavsku. Díky umělé hmotě se na něm ale od soboty lyžovat dá. Pokud půjdou teploty dolů, začnou vlekaři se zasněžováním.


Intenzivní deště a přetrvávající obleva způsobují potíže v alpských oblastech Rakouska. Podmínky pro zimní sporty jsou kvůli nebezpečí sesuvu lavin nevhodné. Nebezpečí lavin si proto vyžádalo uzavření části lyžařského střediska Zillertal a některých silnic v Tyrolsku.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 21-12-2008
Jan Klouček
Jan Klouček zástupce šéfredaktora
  • pisek-kbs-galerie17-1.jpg
  • Screen Shot 2011-12-09 at 15.16.22.jpg
  • SkiTesting_Lipno-6306.jpg
  • Screen shot 2010-12-06 at 13.14.43.jpg
  • Sy_10-1.jpg
  • petra-1.jpg
  • Screen shot 2011-02-10 at 17.54.54.jpg
  • slopestyle
  • Dopoledne patřil cross dětem
  • IMG_4300.JPG
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit