Jihočeské skiareály lákají na novinky,kvůli DPH ale zdraží jízdné

Horská střediska na jihu Čech se budou letos snažit návštěvníky přilákat na řadu novinek. Lipenský skiareál otevře poprvé v zimě nové multifunkční sportcentrum za více než 70 milionů korun, jež nabídne ubytování, restauraci a skiservis. Zadov na Prachaticku větší investici nepřichystal, lyžaře chce přesto překvapit širšími tratěmi pro běžkaře, upravenějšími sjezdovkami a lepší úrovní občerstvení. ČTK to řekli provozovatelé dvou největších skicenter v kraji.

Kvůli daňové reformě ale na Lipně chystají zdražení jízdného. DPH na služby totiž od ledna zřejmě poskočí z pětiprocentní do devítiprocentní sazby. Zadov zatím o ceně jízdného pro letošní zimu nerozhodl.

 

"Původně jsme byli rozhodnuti, že zdražovat vůbec nebudeme, nicméně stát rozhodl a my k tomu nemůžeme zůstat chladní. Skipasy tak budou o čtyři procenta dražší," řekl ředitel firmy Lipno Servis Luboš Krejza, která tamní lyžařský areál nad známou přehradou provozuje. V praxi to bude znamenat, že za nejběžnější celodenní permanentku pro dospělého lyžaři zaplatí místo 450 korun asi o dvacetikorunu víc.

 

Stejnou sumu platili milovníci zimních radovánek za celodenní permanentku i v areálu na Zadově. "Do dvou týdnů by mělo být jasné, zda ceny nějak změníme či nikoliv," uvedl Pavel Voldřich z vedení střediska, které spadá pod Český svaz tělesné výchovy. Ten letos převzal zpátky do své správy i známý Sporthotel Olympia se 120 lůžky, který od roku 1994 pronajímal. Přes léto správci objekt částečně upravili. "Lyžařům se tak budeme snažit nabídnout i lepší podmínky při ubytování," dodal Voldřich.

 

Lepší bydlení naleznou turisté i v novém Sportcentrum Lipno hned vedle nástupní stanice lanovky Lipno Express. Ve víceúčelové dvoupatrové budově je 21 apartmánů s ložnicí, kuchyňkou a sociálním zařízením. Jeden apartmán může přitom obývat až osm lidí. Cena za noc se tak pohybuje od 200 do 500 korun podle počtu osob. Kapacita centra je 152 lůžek. Nechybí v něm ani samoobslužná restaurace s venkovním barem, sportovní obchod, lyžařská škola, půjčovna a skiservis.

 

"Poprvé v Česku je zde i úschovna vybavení, kde si lyžaři budou moci odložit své náčiní a my jim přes noc vysušíme boty a nabrousíme lyže," dodal Krejza, podle něhož se Lipno chce zlepšováním služeb stát nejmodernějším areálem pro rodiny s dětmi v České republice.

 

Pokud bude počasí příznivější než loni, kdy sezonu překazil nedostatek sněhu, vleky v obou lyžařských centrech se rozjedou v půli, respektive koncem listopadu. Provozovatelé věří, že se jim podaří nahradit ztráty z pokažené předchozí zimy. Například na Lipně tak chtějí do plného provozu spustit i loni koupený zasněžovací systém za více než 22,5 milionu korun, který letos doplnili o zařízení pro chladnější vodu. Nové zasněžování dokáže všechny svahy v areálu pokrýt téměř půl metrem sněhu za 4,5 dne.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
ČTK / 18-9-2007
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit