Jízda vašeho života ve Val di Fassa

Lyže, běžky, brusle nebo snowboard? Do Val di Fassa si zabalte raději vše. Užijete si 220 kilometrů dokonale upravených sjezdovek, rozmanitých běžeckých tratí a svoje triky zdokonalíte v prvotřídním snowparku. Vše samozřejmě v nejmodernější infrastruktuře a s krásnými panoramaty nejznámějších vrcholů Dolomit jako Marmolada nebo Sassolungo. Zní to jako lyžařská pohádka? Ne, to je Val di Fassa!
val di fassa.JPG

Val di Fassa je jednou z největších a vřele doporučovaných lyžařských oblastí centrálních Dolomit. Skrývá se v ní 9 skiareálů, které nabízejí širokou variaci terénů a obtížností. Ti nejnáročnější lyžaři si mohou díky projektu Dolomiti Superski, který propojuje Val di Fassa s dalšími pěti sty kilometry špičkových tratí, vyzkoušet podmínky světových pohárů a sjezdy s extrémním převýšením. Běžkaři mohou vyzkoušet své síly podél trasy známého závodu Marcialonga. Snowboardisté ocení pět snowparků s half-pipes, raily, jumpy a boardery.

Naopak začátečníci zde najdou mírnější svahy pro počáteční oťukávání zimního vybavení a o jejich správnou techniku se postarají lektoři několika lyžařských škol. Rodiny s dětmi ocení dětské zábavní parky a specializované lyžařské školičky a mini kluby. Děti narozené po 27. 11. 2002 mají navíc skipas zdarma.

Ve Val di Fassa si každý najde to své

Ale který skiareál si vybrat? Díky jejich vzájemné propojenosti se nemusíte omezovat jen na jednu lokalitu, ale jistě uznáte, že je potřeba někde rozbít základní tábor. Doporučíme vám proto např. renomované středisko Col Rodella, kterému dominují areály Campitello a Mazzin. 

Rychlá velkokapacitní lanovka vás vyveze do výšky 2 404 m odkud je podle znalců oblasti Trentina jeden z nejúchvatnějších pohledů na horské masivy. A co teprve lyžařské zázemí - k dispozici je zde 17 km sjezdovek, 6 sedačkových lanovek, 3 vleky a 1 velká kabinová lanovka. 

Příznivci snowboardingu se vyřádí ve snowparku a příjemným bonusem je možnost bruslení na zamrzlém jezeře nebo vyjížďka na saních tažených koňským spřežením. Program si můžete zpestřit i procházkou na sněžnicích. Zmožení sportovci se po celodenní aktivitě rádi pokochají výhledem z vysokohorské chaty se sklenkou něčeho na zahřátí.

Prší? Čas pro relaxaci a poznávání
I když se venku žení všichni čerti, vás špatné počasí v Dolomitech trápit nemusí. Je to ideální příležitost využít ostatní požitky, které místní pohostinnost nabízí. Vypravte se do městeček v údolí a pochutnejte si na místních specialitách a bezkonkurenčním vínu. K nejznámějším centrům zábavy patří malebné Canazei. Toužíte poznat kus historie údolí? Právě pro vás je vhodné putování po stopách opevnění a tunelů z první světové války.  

Po dobrém jídle nebo kulturním zážitku přijde vhod tělesná i duševní relaxace v centru EGHES. Vyzkoušejte koupele ve stylu římských lázní a na sjezdovce vám to pak posviští jak Hermannu Maierovi. Pořád nemáte dost? Zkuste se proletět nad zasněženými vrcholky na rogalu nebo se odvažte na paraglidingu. Neúnavní dobrodruzi se mohou pustit i do horolezectví.

Z Prahy je to do Val di Fassa pouhých 720 kilometrů, tak neváhejte a přijeďte si užít zimní dovolenou bez kompromisů.

Článek má tyto nálepky cestování itálie
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Komerční prezentace / 29-11-2012
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit