Kdo je to ten Chorošilov!?

Po 34 letech vyhrál Rus závod Světového poháru v alpském lyžování! A nebyl to jen tak ledajaký závod, noční slalom ve Schladmingu je v současnosti jedním z největších lyžařských podniků na světě. V úterý večer mu podle informací od rakouských pořadatelů přihlíželo více než 40 tisíc fanoušků.
Seznamte se: Alexander Chorošilov (RUS)

Šokování diváci očekávající vítězství svého miláčka, Marcela Hirschera, se nestačili divit. A mnozí se ptali, kdo je to ten Chorošilov? Není to zase tak špatná otázka...

Alexander Chorošilov za pár dní oslaví už jednatřicáté narozeniny, sjedovky už tedy v rámci závodů všech výkonnostních úrovní "hobluje" pěkně dlouho. S dalšími třicátníky ve Světovém poháru má dost společného, ale také ho řada věcí odlišuje. Talentovaný, pracovitý, inteligentní a dnes už také velmi zkušený lyžař tráví se svým slovinským trenérem zimy právě ve Schladmingu, kde nejčastěji trénuje. V tom by se dala najít podobnost s celou řadou špičkových světových slalomářů. Ve chvílích volna ale Chorošilov neprohání super rychlá auta, raději tráví čas s rodinou. Manželka a dcera jsou na něj teď právem hrdé. 


O stále se zlepšujícím Alexanderu Chorošilovi se ve svém lednovém zápisníku zmiňuje i Filip Trejbal. Přečtěte si jeho postřehy v lednovém čísle (1/2015). 


Alexander Chorošilov ale není žádný exot, není raritou, kterou by na stupně vítězů (letos už podruhé) vynesly rozmary počasí nebo prostě náhoda. A není ani tím pravým pohádkovým hrdinou, který z ničeho nic k bohatství a úspěchu přišel. V případě ruského reprezentanta Alexadera Chorošilova má všechno svojí logiku...

Tajemství úspěchu se jmenuje bezedná ruská kasa

"Choroš byl vždycky výbornej lyžař, to o něm všichni víme," říká Filip Trejbal, který se s ruským reprezentantem na sjezdovkách utkává už od žákovských let. Skiinterkriterium a další "přebory východního bloku", to všechno Chorošilov poctivě odjezdil, stejně jako Trejbal, Bank, Krýzl... Výsledky Alexandera Chorošilova v posledních sezonách. (zdroj: Wikipedia)

"Ještě v juniorech jsem byl lepší, dával jsem mu třeba vteřinu na kolo," vzpomíná Trejbal, který se před deseti lety stal juniorským mistrem světa ve slalomu. Chorošilov se takových úspěchů v mládežnických kategoriích nedočkal, ale podle slov jeho vrstevníků se nikdy nenechal otrávit. Body ve Světovém poháru sbíral jen sporadicky, ale pořád makal.

Zlom nastal v okamžiku, který by se jistě dal spojit s pořádáním olympiády v Soči. Olympiáda na domácí půdě, před svými fanoušky, to sportovce vždycky nakopne. V ruských podmínkách ale ke sjzdařům s motivací přišla také nebývale štědrá finanční podpora. Prezident Vladimír Putin je náruživý lyžař, chtěl mít v Rusku světové lyžařské středisko a teď prý chce mít také světové lyžaře. "Rusové mají letos evidentně bezednou kasu, nikdo asi nemá takový rozpočet, jako oni," prozradil Filip Trejbal s poznámkou, že dnes už je "Choroš" úplně jinde, než čeští slalomáři. Zabezpečením, mentálně, kvalitativně.   

Na otázku, zda ve Schladmingu nebyl s vědomím průběžného vedení závodu před svojí jízdou ve druhém kole nervózní, Chorošilov s nevinným úsměvem odpověděl: "Nebyl. Vím, že jsem letos rychlý." S takovou psychikou se dá dosahovat velkých věcí. To, že se Alexander Chorošilov ve všech osmi letošních slalomech umístil v nejlepší desítce, určitě není náhoda.

Výtězná jízda Chorošilova v schladmingském slalomu (2015)

Článek má tyto nálepky sjezdové lyžování sport lidé
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Ondřej Katz / 28-1-2015
Ondřej Katz
Ondřej Katz šéfredaktor
 • Šéf tištěného čísla, bez kterého by to ne(vy)šlo!
 • Když nepíše, lyžuje! Jenže on píše hodně...
 • sport-live-stanek-skimag-1.jpg
 • Ondřej Bank přebírá klíčky od svého nového služebního vozu
 • IMG_3642-1.jpg
 • Bývalý reprezentant v běhu na lyžích a dnes vedoucím oddělení zabezpečení sportu Dukly Liberec Pavel Benc.
 • Obálka prosincového SKI magazínu
 • DSC_0863.jpg
 • 2-2.jpg
 • tdski-logo-1.jpg
 • Radicalsport.cz
 • kraus.jpg
 • ski-unor08-titulka-1.jpg
 • poster
 • IMG_7588.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit