Komentáře Ski SuperTest 06/07 - allmountain lady

Komentáře k některým lyžím z kategorie allmountain lady. Celý Ski SuperTest s kompletními výsledky jednotlivých lyží je k dostání jako SKI magazín SPECIÁL ve vybraných sportovních obchodech, novinových stáncích nebo formou předplatného.
allmountain-titul-lady-06-07.jpg

Atomic Sweet Mama

Atomic Sweet Mama

Se stejným počtem bodů jako Dynamic, Elan a K2 je Atomic Sweet Mama jedním z mnoha našich kandidátů na 3. místo v této kategorii. A to právem. Sweet Mama umí vše, chce vše a dělá vše, co po ní jezdkyně chce. Boule a rozježděný terén zvládá stejně dobře jako upravené dopolední, nebo rozbředlé odpolední sjezdovky. Surfing, carving a cruising na prudkých nebo mírných svazích, suverénní Atomic zvládá všechno. Vy také?

 

Dynamic i - AM 1.1

Dynamic i - AM 1.1

Dynamic i-AM 1.1 je opravdovým želízkem v ohni. Tísní se na 3. příčce společně s modelem Atomicu, K2 a Elanu. Splní vše, co si člověk od dobré allmountain lyže slibuje, poskytuje své jezdkyni bezpečí v každé situaci, přechází lehce a vzletně z oblouku do oblouku a navíc stojí podstatně méně než všechny ostatní lyže testované v této kategorii. Ideální lyže pro ty, co nechtějí podstupovat žádné riziko.

 

Dynastar Exclusive Legend

Dynastar Exclusive Legend

Pohodlný Dynastar Exclusive Legend není zrovna velký závodník, ale ideální model pro allmountain začátečnice, co si přejí všestrannou, jednoduchou a pohodlnou lyži, která dobře hraní. Naše zkušební jezdkyně by ale rády jely trochu rychleji. Při surfování a sjezdu blízko spádnice Exclusive poněkud vlaje.

 

Elan M 666

Elan M 666

Také Elan M 666 se právoplatně umístil na 3. místě. Jako dokonalá lyže chce prostě jen lyžovat, jedno jak a kde. Je ve všech oblastech na předních příčkách, nikdy s ní nejsou problémy a díky svému umírněnému krojení se cítí dobře jak při menších, tak při větších rádiusech. Je dobrým partnerem pro všechny dámy, co chtějí více, než jen sjíždět červenou k lanovce a jsou vždy tam, kde jsou nejlepší podmínky.

 

Fischer Vision 73

Fischer Vision 73

Lyže Fischer Vision 73 už žena nedá z ruky a konkurenci zbyde jen pohled na stopy, které tady tyto vítězky v kategorii Allmountain zanechaly. Vision 73 mají nejen vyšší vztlak než ostatní modely Allmountain, ale daří se jim také propojovat stoprocentní schopnost hranění s úsporou energie. Lehce a uvolněně se točí tam a zpátky, harmonicky projíždí obloukem a drží při tom tak čistě na hraně, až to našemu zkušebnímu týmu vzalo dech.

 

Head Wild Thang SRF 6

Head Wild Thang SRF 6

Rychlé, komfortní a všestranné. Head SRF 6 se lehce a jistě točí a vyznají se velmi dobře na sjezdovce i mimo ni. Malými a většími rádiusy si to plynule šinou do údolí, ale mohly by se u toho chovat trochu živěji. Prostor ke zlepšení mají i v oblasti hranění, při ostřejším tempu lyže nehraní tak, jak by člověk od sportovní allmountain lyže očekával.

 

K2 T-Nine Lotta Luv M1 11.0 TC

K2 T-Nine Lotta Luv M1 11.0 TC

Harmonická T-Nine Lotta Luv je opravdový týmový hráč. Se svými kolegy od Atomicu, Elanu a Dynamicu se dělí o 3. místo a své partnerce stojí po boku v dobrém i zlém. Žena se na něj může spolehnout jako Vinetou na Old Shatterhanda, v malých i velkých obloucích, v příkrých soutěskách, rozježděných svazích i na hladkých carvingových sjezdovkách. Ideální pro podnikavé dámy, co vezmou své Lotta Luv všude sebou.

 

Nordica Olympia Victory XBS

Nordica Olympia Victory XBS

Nordica Olympia Victory XBS je vždy suverénní, sportovně surfuje v rozježděném terénu, zůstává klidná i při sjezdu a naše expertky přesvědčila především svou samořídící schopností. Mínus body má ale za poněkud těžkopádnou točivost a slabiny ve všestrannosti. Celkem slušná lyže pro silné surfařky, které paní Nordice ukážou cestu.

 

Rossignol Bandit B2 Woman

Rossignol Bandit B2 Woman

Razantní Rossignol Bandit B2 miluje rychlé, prudké sjezdy v rozježděném terénu. Dohromady ale nabízí jen průměrný jízdní komfort a na allmountain lyži není dostatečně všestranný. Při menších rádiusech by mohl živěji střídat oblouky a při řezaných obloucích mu chybí dobré hranění.

 

Salomon Siam Origin

Salomon Siam Origin

Salomon Siam Origin je opravdovou Allmountain lyží každým coulem, dokonce ani naše zkušební jezdkyně na nich nenašly chybu. Není divu, že inkasovaly ve všech disciplínách dobré známky. Z řady vyčnívají nekomplikované SIAM především díky své skvělé točivosti. Skvělá lyže pro každou špatnost, přitom vám vystačí síly i na sportovně laděné odpoledne v terénu.

 

Stöckli Stormrider AT

Stöckli Stormrider AT

Ke startu připravit, pozor, teď! A je pryč. To, co kolem přejelo jako namydlený blesk, byla lyže Stöckli Stormrider AT a získala celých 100 bodů za klidnou jízdu. S rádiusem 19,5 je ve svém živlu při dlouhých, rychlých obloucích. Klidně a bezpečně jede svou trasu, stojí suverénně na hraně a užívá si rychlost plnými doušky. Body se ale těžkopádným Stormriderům strhávají za všestrannost a komfort. Přesto je skvělou lyží pro rychlosti chtivé ženy, které rády přejímají vedení.

 

Völkl Attiva AC3 Titanium

Völkl Attiva AC3 Titanium

Obratný Völkl AC3 se nenechá jen tak oklamat. Boduje ve všech oblastech, lehce a bezpečně se točí a nenechá se vyvést z míry ani při vysokých rychlostech. Ani co se týče vztlaku nezaostává za ostatními allmountain modely. Kvůli deficitu v klíčové disciplíně, kterou je pro tuto kategorii všestrannost, ale přichází o přední příčku. Celkem spolehlivá lyže pro královny sjezdovek.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
SKI magazin / 9-2-2007
SKI magazin
SKI magazin Takto označené články byly připraveny redakcí a upozorňují na akce SKI nebo partnerských společností
  • SkiTour 2016 (7)
  • Sjezdovka_rakousko.jpg
  • unor_298_361.png
  • Délka holí na běžky, to je oč tu běží
  • 96-99-zillertal-skirijen06-3.jpg
  • Les Arcs a pohled k potěšení.
  • V 9:30 už můžete být ve vířivce!
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit