Komentáře Ski SuperTest 06/07 - allround lady

Komentáře k některým lyžím z kategorie allround lady. Celý Ski SuperTest s kompletními výsledky jednotlivých lyží je k dostání jako SKI magazín SPECIÁL ve vybraných sportovních obchodech, novinových stáncích nebo formou předplatného.
allround-lady-titul-06-07.jpg

Atomic Balanze 7:4

Atomic Balanze 7:4

Mírné nebo prudké sjezdovky, rychlé carvingové oblouky nebo kontrolované obloučky, velké nebo malé zatáčky? To všechno je Atomicu Balanze 7:4 jedno. Chce lyžovat, lyžovat a zase lyžovat. Nejraději na upravených sjezdovkách, tam se Balanze 7:4 nenechá jen tak lehce poučovat. Výborná lyže pro motivované začátečnice a pokročilé, co se moc nezajímají o boule a náročnější terény.

 

Blizzard Emoción 7200

Blizzard Emoción 7200

Blizzard Emoción 7200 je opravdu dobrou allround lyží, která sklízí dobré známky ve všech důležitých disciplínách. Není divu, když se Emoción 7200 nenechá vyvést z míry ani rozrytým nebo boulovatým terénem, prudkými sjezdovkami či sportovními oblouky. Jedinou vadou na kráse je, že není z nejrychlejších. Kdo chce při sjezdu šusem vyhrát, potřebuje jiný materiál.

 

Dynamic i-Celebrate 1.2

Dynamic i-Celebrate 1.2

Klobouk dolů, není nic, co by Dynamic i-CELEBRATE 1.2 neuměl. Ve všech oblastech přesvědčuje dobrými známkami a nenechá ani přísnou zkušební jezdkyni poznat své slabiny. Od točivosti po hranění - nic není problém. A navíc je podstatně levnější než většina ostatních allround modelů. Doslova terno pro začátečnice i pokročilé, co chtějí stoprocentně spoléhat na svůj materiál.

 

Dynastar Exclusive 10

Dynastar Exclusive 10

Dynastar Exclusive 10 potřebuje pevnou ruku. Se správným tlakem na hranu ochotně a harmonicky točí. Sportovní nasazení pak odměňuje klidnou jízdou. Je dobrou lyží pro angažované sjezdařky, které toho tolik nezkazí, jistě stojí na lyžích a nechají svoje lyže také někdy rozjet po spádnici.

 

Elan Wave Magic Fusion

Elan Wave Magic Fusion

Teplé slunce, studený vzduch a perfektně hladké sjezdovky, to je dokonalý lyžařský den pro živý model Elan Wave Magic Fusion. Když se před ním rozprostře hladká bílá plocha, sviští z kopce v dlouhých i krátkých ráduisech a táhne i při vyšších rychlostech klidně a jistě do zatáček. Boulovaté a rozježděné svahy jsou mu ale trnem v oku. Že vám také? Pak se chopte Elanu a užívejte si perfektních sjezdovek.

 

Fischer Vision 40 FTI

Fischer Vision 40 FTI

Fischer Vision 40 FTI je přátelská lyže, která se na svoji jezdkyni hned nezlobí, když není zrovna stoprocentně ve formě. Boduje díky lehkému točení, harmonickému průběhu oblouku a dobrému hranění. Při vyšších rychlostech by však mohla příměji vjíždět do oblouků. Rozježděné a boulovaté svahy také nejsou její stěžejní disciplínou. Přesto jde o nekomplikovanou lyži na sjezdovku s dobrým poměrem mezi silou a zábavou.

 

Head Cool Thang

Head Cool Thang

Na prudké padáky potřebujete agresivní hranění, a to Head Cool Thang rozhodně nemá. Je ale všestranným allround kandidátem ve střední třídě. Testérky přesvědčil především točivostí a komfortem. Skvělá lyže pro pohodové začátečnice, které se nezaleknou boulovitého ani rozježděného terénu.

 

K2 T-Nine One Luv M2 10.0

K2 T-Nine One Luv M2 10.0

Suverénní vítěz kategorie allround lady a tajný tip pro začátečnice a sportovní dámy, které upřednostňují harmonické lyže, ale nechtějí se zříci klidu při jízdě a precizního hranění. Model T-Nine One Luv boduje po všech stránkách, nejvíce však vybočuje z řady v dílčích schopnostech točivosti a komfortu. Konkurenci nechává daleko za sebou i co se týče hranění. Jen model od Salomonu může „dámu" z produkce K2 odkázat do patřičných mezí, a to v disciplíně všestrannost.

 

Nordica Olympia Mint XBS

Nordica Olympia Mint XBS

Co se týče klidné jízdy a stability, nezaostává Nordica Olympia MINT XBS za konkurencí. Na model allround je ale málo točivá a nezahrnuje svou jezdkyni zrovna bezpečností a tolerancí chyb. Přesto je tato dáma dobrou sjezdovou lyží pro silné ženy, co občas šlápnou na plyn.

 

Quechua RN`S 500

Quechua RN'S 500

Quechua RN'S 500 je z gruntu solidní lyže, která nezíská srdce své partnerky rychle, ale nenechá ji na holičkách. Potřebuje více vedení v zatáčkách a větší tlak na hrany než většina ostatních modelů, nabízí ale dostupnou alternativu pro všechny, kdo poprvé přičichnou ke sjezdování.

 

Rossignol Attraxion 1 WPI

Rossignol Attraxion 1 WPI

Ať v boulích, na hladkých sjezdovkách nebo v rozježděném odpoledním sněhu, Rossignol Attraxion 1 WPI poskytuje v každém terénu dostatek komfortu. Svoji jezdkyni vede jistě a kontrolovaně do zatáčky a velkoryse promíjí chyby. Při sportovním tempu a prudším terénu ale potřebuje dobré vedení a pořádný tlak na hrany. Lyže pro sportovní ženy, co vědí, jak to chodí.

 

Salomon Siam N 5

Salomon Siam N 5

Pěkně točivý Salomon SIAM No 5 promíjí chyby a ví, co musí dobrá allround lyže umět. Lehce, bezpečně a bez většího vypětí sil vás proveze všemi zákrutami, což ho v této kategorii řadí na druhé místo. Ale SIAM No 5 toho umí víc. Je mistrem všestrannosti. Žádná jiná allround lyže mu v rozrytém nebo boulovatém terénu nesahá ani po paty. Dobrý tip pro začátečnice, ale jasná volba pro ambiciózní dámy, co chtějí víc než jen hladké sjezdovky.

 

Stöckli Sinox Fun

Stöckli Sinox Fun

Na komfortní Stöckli Sinox Fun, promíjející chyby, je spoleh. Lehce vjíždí do zatáček, drží jistě a harmonicky svoji stopu a je na každém podkladu doma. Jen ve středním rádiusu za sportovního tempa naráží model Stöckli na svoje hranice. Perfektní pro labužnické lyžařky a ty, co se jimi chtějí stát.

 

TECNO Pro Safine AC

TECNO Pro Safine AC

TECNO Pro Safine AC je pohodlný a cenově dostupný partner pro první oblouky. Blahosklonně promíjí začátečnické chyby. Lehce přechází z jednoho oblouku do druhého a poskytne vám bezpečí při objevných toulkách po lyžařském resortu. Ambiciózní sportovní královny sjezdovek s ním ale nebudou šťastné. Při vyšších rychlostech na prudkých sjezdovkách se mu strhávají body za hranění a málo přímý vjezd do oblouku.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
SKI magazin / 1-2-2007
SKI magazin
SKI magazin Takto označené články byly připraveny redakcí a upozorňují na akce SKI nebo partnerských společností
 • Ski areal Kamenec.JPG
 • saska-oblouk-1.jpg
 • Takhle ISPO nijak velce nevypadá, ale za otáčivými dvěřmi čeká na 2 300 vystavovatelů z 50 zemí na výstavní ploše 140 000 m2. Tak snad stihneme vše důležité.
 • Titulka.jpg
 • Bauer.jpg
 • sarka.gif
 • Kateřina Neumannová byla jednou z nejvýraznějších tváří značky Madshus
 • aparthotelpodzakletym_03.png
 • Reprezentace míří na sever Evropy.
 • 01-titulka-ski-online08-1.jpg
 • intersport-myslbek-zvenku-2.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit