Koukal by rád do Soči, trenér Petrásek to vidí jinak

"Podle dohod s reprezentačním trenérem jsem se měl na Mísečkách poměřit s reprezentanty, kteří aktuálně nemají splněna nominační kritéria na OH, ale bohužel... Nikdo z repre družstva A nestartoval,” tvrdí Martin Koukal po svém úspěšném vystoupení na Slavic cupu na Horních Misečkách. Jenže trenér reprezentace Martin Petrásek na to namítá: “Čekal bych od Martina alespoň špetku soudnosti!” 
Martin Koukal

Po olympiádě v kanadském Vancouveru opustil reprezentaci a vsadil na dálkové běhy. Nyní pětatřicetiletý Martin Koukal usiluje o nominaci na hry v Soči, kde by chtěl jet závod na 50km volně. Na jaře letošního roku proto kontaktoval reprezentačního trenéra Miroslava Petráska s dotazem, co má pro olympijskou nominaci udělat. „Řekl jsem mu, že na to, aby mohl jet na olympiádu, musí předvádět vynikající výkony. Když budou jeho výkony na úrovni posledního kluka v reprezentaci a nebude mi porážet půlku mančaftu, dám samozřejmě přednost reprezentantům. Domluvili jsme se, že absolvuje některé FIS závody. Pokud by na nich výrazně uspěl, stálo by to za povšimnutí a domluvili bychom se, jestli je olympiáda reálná, nebo ne.“ přiblížil podobu jarní dohody Miroslav Petrásek. 

Martin Koukal na facebooku

Martin Koukal se ke své "nominaci" na OH vyjadřuje na svém facebookovém profilu

Podle dohod s reprezentacnim trenerem jsem se mel na Mísečkách pomerit s ostatnimi reprezentanty, kteri aktualne nemaji splnena nominacni kriteria na OH o nominaci, ale bohuzel... Nikdo z repre druzstva A nestartoval. Pokud se dohody a pravidla zmenily, predpokladal bych, ze o tom budu ja nebo aspon muj trener informovan. Tim, ze se tak nestalo a ani pokusy meho trenera spojit se repre trenerem a vyjasnit si to se nepovedly (repre trener nezveda telefon).. Mam pocit, ze se se mnou uz nepocita. Myslel sem, ze o tom jestli pojedu na OH rozhodne moje vykonnost a pokud bych na to nemel, nemam problem to prijmout. Ale takhle to vypada, ze se rozhodlo o "nas bez nas"...Takze ted jsem pekne nasranej a povazuju to za podraz ne-li svinarnu! Vzdycky jsem veril, ze sport a fair play patri k sobe, ale jak se ted ukazuje neplati to u vsech...

Neda se nic delat i tohle je sport a vrcholove lyzovani v CR v dnesni dobe. Zivot jde dal, ale po dnesku uz neverim, ze o tom jestli se podivam do Soci, rozhodne moje vykonnost/nevykonnost...

„Martin absolvoval první závody v Muoniu, kde byl z Čechů poslední na úrovni Ondry Horyny. Lukáš Bauer a Aleš Razým ho jasně porazili, Jiří Magál ve skatu také a s Ondrou Horynou jel rovnocenný závod. Sám tedy musel vidět, že podle těch kritérií, na kterých jsme se domluvili, nesplnil vůbec nic a ničím mě neoslovil. Poté si vydal vlastní prohlášení, že místo Ulrichenu pojede italskou La Sgambedu, aby se mu to hodilo a pak Mísečky. Od té doby novináři, aniž by se mě na cokoliv zeptali, přebrali toto Martinovo tvrzení a ten si tedy jede svou vlastní nominaci, o které já nic nevím. V Ulrichenu se nezúčastnil, přitom se jedná o závody, na kterých bývá velmi slušná účast. Kdyby zajel například do třetího místa, bylo by to rozhodně na zvážení,“ řekl Petrásek.

Koukal má stále šanci

„Závodník musí mít minimálně 20 bodů ze Světového poháru, druhé kritérium je návrh reprezentačního trenéra s přihlédnutím k výsledkům v závodech,“ připomenul nominační kritéria Petrásek a dodal: „Znamená to tedy, že Martin Koukal má stále stejnou šanci jako všichni ostatní. Pokud zajede na nějakém závodě tak vynikající výsledek, že mě zaujme, mohu ho samozřejmě do té nominace dát. Jiné pravidlo není a žádná další dohoda mezi námi nikdy nevznikla.“

Mistr světa v závodě na 50km z roku 2003 se o posledním předvánočním víkendu zúčastnil Slavic Cupu na Horních Mísečkách. V sobotním závodě na 10km klasicky skončil druhý za Stanislavem Řezáčem, nedělní volnou patnáctku za neúčasti Řezáče vyhrál. Po závodě si stěžoval, že mu chybělo srovnání s reprezentačním “áčkem”. „Reprezentace je ale vázaná účastí na Světových pohárech, čtyři kluci tedy byli na dalším podniku v italském Asiagu, Lukáš Bauer a Jiří Magál se připravují na důležitou Tour de Ski, která startuje za pár dnů a Jiří Horčička závodil v tu dobu na světové univerziádě,” vysvětlil Petrásek. 

„Martin není soudný. Aktuálně je na úrovni kluků, jako je například junior Petr Knop a to odpovídá zhruba padesátému místu ve světě. Pokud je to podle něj splnění domluvených kritérií, pohybuje v úplně jiných dimenzích, než jsme se domluvili na jaře. Nerozumím tomu, proč chce jet na olympiádu a být tam padesátý.“ myslí si Petrásek.

„Mrzí mě způsob, kterým se Martin Koukal rozhodl o olympijskou nominaci bojovat, když daná kritéria zatím nesplnil. Silnými slovy bez potřebné výkonnosti si cestu na olympijské hry neotevře,” doplnil Petráskova slova ředitel úseku běžeckých disciplín Čestmír Skrbek.  


Článek má tyto nálepky běžky
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Šárka Sudová / 23-12-2013
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit