Koukal v Asiagu ovládl malé finále, Bauer dál vede

Lukáš Bauer sice v dnešním sprintu v italském Asiagu stejně jako v Praze nepostoupil z kvalifikace, přesto udržel vedení v seriálu Tour de Ski.

Po dvaačtyřicátém místě na 1200 metrů dlouhé trati volnou technikou má náskok 1:17,1 minuty před nejbližším pronásledovatelem Tordem Aslem Gjerdalenem z Norska.

Sedmým místem ve sprintu se blýskl Martin Koukal, další český lyžař Martin Jakš vypadl ve čtvrtfinále. V celkovém pořadí Tour de Ski se Koukal posunul na desátou příčku, Jakš klesl na devátou pozici.

Mezi ženami byla nejrychlejší Švédka Charlotte Kallaová a snížila náskok vedoucí ženy Tour de Ski Virpi Kuitunenové z Finska na pouhé dvě desetiny sekundy.

Gjerdalen vyhrál kvalifikaci a následně postoupil až do finále A, v němž dlouho vedl. Nakonec však pozici, která by mu zaručovala minutovou bonifikaci, neudržel a propadl se na šesté místo. Za to dostal k dobru 42 sekund. Závod vyhrál jeho krajan Petter Northug, který ve finále porazil Kazacha Nikolaje Čebotka a dalšího Nora Tora Arneho Hetlanda.

Koukal s přehledem postoupil do semifinále, v němž se ztrátou pouhých čtyř desetin sekundy skončil třetí. Na postup to nestačilo, účast ve finálové šestici si vedle dvou přímo postupujících díky lepším časům zajistili další dva lyžaři z prvního semifinále. Koukal pak ovládl finále B, když nastoupil v posledním kopci a v cílové rovince pak finišoval nikým neatakován.

Výsledky - 6. etapa (sprint na 1200 m volnou technikou):

Muži: 1. Northug (Nor.) 2:33,8, 2. Čebotko (Kaz.), 3. Hetland (Nor.) oba -0,2, 4. Zorzi, 5. Piller Cottrer (oba It.) oba -0,3, 6. Gjerdalen (Nor.) -4,7, 7. Koukal, ...19. Jakš - vypadl ve čtvrtfinále, 42. Bauer, 62. Magál (všichni ČR) - oba vypadli v kvalifikaci.

Průběžné pořadí (po šesti z osmi etap): 1. Bauer 2:04:42,0, 2. Gjerdalen -1:17,1, 3. Piller Cottrer -1:45,2, 4. Hetland -2:00,4, 5. Northug -2:03,9, 6. Sommerfeldt (Něm.) -2:21,7, ...9. Jakš -2:33,1, 10. Koukal -2:33,3, 43. Magál -6:37,2.

Ženy: 1. Kallaová (Švéd.), 2. Korostělevová (Rus.), 3. Kowalczyková (Pol.), 4. Follisová (It.), 5. Ročevová (Rus.), 6. Jacobsenová (Nor.), ...42. Hájková, 43. Erbenová, 46. Janečková (všechny ČR) - vypadly v kvalifikaci.

Průběžné pořadí (po šesti z osmi etap): 1. Kuitunenová (Fin.) 1:34:41,3, 2. Kallaová -0,2, 3. Kowalczyková -23,7, 4. Ročevová -36,1, 5. Follisová -38,2, 6. Korostělevová -1:20,2, ...36. Janečková -8:13,4, 39. Erbenová -8:55,4, 40. Hájková -9:01,0.