Kožíšek zopakoval pád ve finále skicrossu, přesto vyhrál!

Zatím pouze dva muži Dušan Kožíšek a Ladislav Rygl dokázali zvítězit v našem běžeckém skicrossu, závěrečném podniku třídílného seriálu netradičních závodů v běhu na lyžích, který již po čtyři sezony pořádáme v jizerskohorském Bedřichově.
Vítězové SKI magazín Crossu: Dušan Kožíšek, Jakub Pšenička a Arnošt Hlaváček

Závody ve skicrossu na běžkách neboli Nordix jsou vůbec nejmladší disciplínou lyžařů běžců, v níž vzájemně měří své síly. Její vznik je datován někam do začátku tohoto století, přičemž v České republice měly premiéru v roce 2010. A hned od následující sezony jsme se pořadatelství tohoto druhu závodů ujali i my. Od roku 2011 je tedy Nordix zařazen v našem seriálu netradičních lyžařských závodů, který spolu s firmami Atomic a Salomon pořádáme v Bedřichově v Jizerských horách.Že jsou závody v této disciplíně atraktivní nejen pro diváky, ale i pro závodníky dokládá skutečnost, že na bedřichovský skicross si každým rokem najde cestu dostatek závodníků nejen z řad profesionálů, ale i amatérů. Zuzana Kocumová, Tomáš Slavík, Jan Bartoň nebo právě Ladislav Rygl a Dušan Kožíšek, to jsou jména, která máme mezi našimi účastníky. “Vedle těch nejlepších ovšem na našich závodech vždy přivítáme také mnoho desítek amatérů, juniorů a dětí. Ostatně právě to je jedním z největších lákadel trojice podniků, že si profesionálně připravené závody může vyzkoušet doslova každý. Na start letošního skicrossu si našlo cestu na 250 mladých lyžařů z téměř všech krajských klubů. To je úctyhodné číslo!

Seriálu netradičních závodů SKImagazín Tour se v letošním roce sestával z následujících závodů: sprintu, skiatlonu a právě nordixu, přičemž první z nich “Noční sprint” ovládl tým liberecké Dukly v pořadí Bartoň, Kožíšek, Máka. Druhému skiatlonu pak dominoval Salomon Nordic Team, konkrétně dvojice Pšenička, Hlaváček – mezi které se na druhé místo protlačil Martin Lopota. Závěrečný Nordix měl tedy rozhodnout jak o vítězi celého klání, tak o pořadí dvou nejlepších týmů. Zajímavá situace nastala již před startem v kategorii žen. V té se po úvodních dvou závodech přetahovala o celkové prvenství Zuzana Kocumová s Petrou Hynčicovou, jenže ani jedna z nich se na start skicrossu nepostavila, což otevřelo cestu k celkovému triumfu a výhře 15 000 korun sobotní vítězce Karolíně Bícové. To pavouk mužské části závodu obsahoval jména všech tří průběžně nejlepších běžců Pšenička, Hlaváček, Mikuš, které ještě doplnil vítěz Nočních sprintů a největší favorit závodu Dušan Kožíšek. Celá čtveřice pak postupovala rozjížďkami poměrně suverénním způsobem, takže semifinálové boje měly podobu v duchu papírových předpokladů. Těsně před branami finále ovšem po pádu skončila cesta pro dvojnásobného vítěze celkové klasifikace seriálu Martina Mikuše, kterého tak v poslední rozjížďce dne nahradil naopak zcela suverénní Libor Junek. V atraktivním souboji o medaile nenechal hned na startu nic náhodě Dušan Kožíšek, který si v průběhu půlkilometrového okruhu vypracoval zhruba pětivteřinový náskok na zbylou trojici a suverénně mířil k vítězství. Tu mu nezkomplikoval ani pád zhruba sto metrů před cílem, když nezvládl patrně nejkomplikovanější část trati, prudkou levotočivou zatáčku s následným nájezdem na skok. Jeho náskok byl ovšem více než dostatečný. Zbylá trojice se o druhou a třetí příčku utkala až v cílové rovince, kde si druhým místem zajistil i celkový triumf ve SKImagazín Tour Jakub Pšenička.

- Podrobné výsledky, celkové pořadí a fotografie na http://tour.skimagazin.cz

Výsledky SKImagazín cross 2013

  • Muži: 1. Kožíšek Dušan, 2. Pšenička Jakub, 3. Hlaváček Arnošt
  • Ženy: 1. Bícová Karolína, 2. Balounová Jana, 3. Závěrková Eliška

Celkové pořadí Atomic&Salomon SKI magazín Tour

  • Muži: 1. Pšenička Jakub, 2. Hlaváček Arnošt, 3. Mikuš Martin
  • Ženy: 1. Bícová Karolína, 2. Balounová Jana, 3. Kocumová Zuzana, Hynčicová Petra

Článek má tyto nálepky SKImagazin TOUR
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 4-3-2013
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit