Král bílé stopy převezme korunu už v pátek

Jedno je jisté. Dosavadní vládce předá korunu. Už v pátek večer na Žofíně. Ondřej Bank, loňský držitel trofeje Král bílé stopy pro nejlepšího lyžaře sezony 2010/11 v té následující neporazil soupeře v podobě následků záhadného viru. Takže, kdo se stane jeho nástupcem?
Velkých vítězství si české lyžování a snowboarding v uplynulé zimě užily méně než v těch předchozích, přesto je z čeho vybírat.

Takže abecední nabídka:

• Lukáš Bauer skončil šestý na Tour de ski, vystoupil na stupně vítězů v závodě světového poháru a skončil nejvýš z českých běžců.
  • Roman Koudelka skočil na druhé místo ve světovém poháru, kde skončil celkově desátý, k tomu pátý v Turné 4 můstků.
  • Kryštof Krýzl nejčastěji z alpských lyžařů bodoval ve světovém poháru, celkem 10x.
  • Jan Němec přidal do své sbírky další titul mistra světa a vítěze křišťálového globu mezi travními lyžaři.
  • Šárka Pančochová byla čtvrtá ve světovém poháru v U-rampě v Saas-Fee.
  • Stanislav Řezáč vyhrál světový pohár dálkových lyžařů FIS Marathon cup a v něm dva podniky – Jizerskou 50 a König Ludwig Lauf.
  • Nikola Sudová skončila třetí v celkovém pořadí světového poháru akrobatických lyžařů v boulích.

A tak dále. K tomu fanoušci volili na webu Sympaťáka.

Král bílé stopy se s přestávkami vyhlašuje od roku 1973, kdy poprvé vyhrál skokan Rudolf Höhnl, dnes mezinárodní rozhodčí.

Nejlepší v jednotlivých odvětvích, Juniora a Trenéra roku a pak absolutního vítěze - Krále bílé stopy – volí odborná porota sestavená ze svazových funkcionářů, resortních expertů, legendárních lyžařů a  lyžařských novinářů.

Tuzemská lyžařská (a snowboardová) aristokracie se sejde nyní v pátek 25. května v Praze na Žofíně, aby vyhlásila své nejlepší. Záznam večera můžete sledovat pak v neděli na ČT4.