Králem bílé stopy je běžec na lyžích Bauer

Lukáš Bauer zvítězil s velkým náskokem v anketě Král bílé stopy o nejlepšího českého lyžaře uplynulé sezony, která byla dnes vyhlášena v Žofínském paláci v Praze. Stříbrný olympijský medailista z Turína jasně vyhrál jako první český běžec na lyžích v historii celkové hodnocení Světového poháru o plných 633 bodů před Němcem Reném Sommerfeldtem.
downloader.jpg

Bauer je rovněž nejlepším běžcem na lyžích, nejlepším akrobatickým lyžařem je další vítěz Světového poháru Tomáš Kraus, sdruženářem Tomáš Slavík, skokanem Roman Koudelka, travním lyžařem Jan Němec a nejlepší mezi snowboardisty je sedmnáctiletá juniorská mistryně světa v disciplíně Big Air Šárka Pančochová, která vyhrála i anketu Junior roku. Trenérem roku byl vyhlášen Bauerův osobní kouč a trenér reprezentace v běhu na lyžích Miroslav Petrásek, sjezdařskou jedničkou je Šárka Záhrobská, druhá v celkovém pořadí ankety.


Zatímco o držiteli hlavního ocenění rozhodla veřejnost hlasováním na internetu, v dalších anketách jednotlivých úseků Svazu lyžařů České republiky hlasovala odborná porota složená ze zástupců sportovních klubů, novinářů a funkcionářů svazu.


Slavnostní vyhlášení bylo oslavou jednoho z nejlepších lyžařských ročníků v české historii. Vedle Krause a Bauera uspěla ještě druhá v konečném hodnocení Světového poháru jízdy v boulích Nikola Sudová. Kvalitní výkony předváděla také slalomářka Záhrobská a do svého zranění rovněž její reprezentační kolega Ondřej Bank.


Dnešní večer na Žofíně moderovali Mahulena Bočanová a Roman Vojtek, svá vystoupení předvedli houslista Pavel Šporcl a zpěvačky Helena Zeťová a Leona Machálková. Bauer při vyhlášení hlavní kategorie usedl do červeného křesla, na hlavě měl korunu a dostalo se mu ovací vstoje.


"Uvědomoval jsem si to, ale pak jsem měl spíš starosti, aby mi ta koruna nespadla," uvedl po vyhlášení s úsměvem Bauer. Korunu věnuje do charitativní dražby pro děti se svalovou dystrofií. "Můžu si vyhrát další v příštích letech. Jen jsem doufal, že bude větší. Ale ta velká je putovní," prohlásil při pohledu na menší kopii.


Posezení v křesle pro vítěze si užíval. "Bylo to příjemné, protože to bylo podle výsledků celé zimy. Co víc si přát," řekl král českého lyžování uplynulé sezony.


Anketu už od roku 1973 vyhlašuje Svaz lyžařů České republiky, od roku 2005 rozhoduje o celkovém vítězi ankety veřejnost. Historicky prvním vítězem se stal skokan na lyžích Rudolf Höhnl. Celkem sedm prvenství si odnesla běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, loni vyhrála počtvrté za sebou. Ta však již ukončila kariéru a v uplynulé sezoně nezávodila.

Výsledky:

Král bílé stopy: 1. Bauer 2526, 2. Záhrobská 1399, 3. Kraus 808.

Alpské lyžování: Šárka Záhrobská
Akrobatické lyžování: Tomáš Kraus
Běh na lyžích: Lukáš Bauer
Lyžování na trávě: Jan Němec
Severská kombinace: Tomáš Slavík
Skok na lyžích: Roman Koudelka
Snowboarding: Šárka Pančochová
Junior roku: Pančochová
Trenér roku: Miroslav Petrásek

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
ČTK / 18-5-2008
  • SkiTour 2016 (7)
  • Sjezdovka_rakousko.jpg
  • unor_298_361.png
  • Délka holí na běžky, to je oč tu běží
  • 96-99-zillertal-skirijen06-3.jpg
  • Les Arcs a pohled k potěšení.
  • V 9:30 už můžete být ve vířivce!
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit