Krýzl a Dubovská mistry republiky ve slalomu!

Za krásného jarního počasí na výborně připravené trati ve Skiareálu Špindlerův Mlýn se uskutečnil domácí šampionát.
Krýzl a Dubovská

V neděli 30. března byl ve Špindlerově Mlýně krásný slunečný den, sníh je v podstatě už jen na černé sjezdovce, ale v noci mrzlo a tým Skiareálu Špindlerův Mlýn odvedl v týdnu dobrou práci, takže závodní podmínky jsou nad očekávání dobré. 

Martina Dubovská a Kryštof Krýzl jsou mistry České republiky ve slalomu. Oba vedli už po prvním kole. Krýzl tak obhájil svoji pozici šampióna z loňského roku, pro Dubovskou je to první vítězství na domácím šampionátu v kariéře.

Výsledky - muži

1. Kryštof Krýzl

2. Filip Trejbal, +0,66

3. Martin Vráblík, +0,87

 Výsledky - ženy

1. Martina Dubovská

2. Tereza Kmochová, +2.48

3. Veronika Čamková, +2.65

 • Kompletní výsledky závodů najdete zde, vyberte si Live Review z příslušného závodu.

Přinášíme ohlasy závodníků ze stupňů vítězů

Třetí Martin Vráblík: „Sjezdovka byla nakonec perfektní, sněhu na závodní pistě dost, druhé kolo dokonce nejlepší letos na domácích závodech. Sluníčko bralo hodně sil. Chtěl jsem víc, ale byl to pěkný boj, ani můj nejlepší čas druhého kola na víc nestačil. Dnešní závod hodnotím velice pozitivně.“

Filip Trejbal: „Chtěl jsem dnes vyhrát, ale Kryštof v první i druhém kole ukázal, že dnes byl nejlepší. Druhé místo je ale také dobré,“ zhodnotil. Přesuny disciplín a termínů? V celé Evropě je teď problém, takže s tím jsme počítali,“ komentoval ještě Filip změněný program mistrovství. 

Kryštof Krýzl: „ Vyhrál jsem, takže super výsledek. Zvláště první kolo se mi povedlo, ve druhém tam bylo pár chybiček.  Škoda, že chyběl Ondra Bank, ale závody měly výbornou úroveň.“

Veronika Čamková řekla bezprostředně po dojezdu: „Závěr sezony je náročný, ale pošetřila jsem síly, pořadatelé připravili parádní závod. Z výsledku mám velkou radost!“

„Druhé místo jsme fakt nečekala, byla bych spokojená i s pátým, šestým pořadím, ještě pořád úplně nevěřím, že jsem to dokázala, je to fakt super!“, neskrývala svou radost z druhého místa Tereza Kmochová. 

Vítězná Martina Dubovská nejprve zalitovala, že její největší soupeřka a zároveň kamarádka Kateřina Pauláthová nedokončila už první kolo. „Ale samozřejmě jsem spokojená, jsme ráda, že se mi podařilo vyhrát české mistrovství. V prvním kole jsme si vytvořila dobrý náskok, druhé kolo bylo náročnější, obtížněji postavené.  Republikové tituly jsou vzácné, takže v mé kariéře patří dnešní vítězství hodně vysoko,“ zhodnotila svůj dnešní výsledek. 

Jaká byla situace po prvním kole? Už jsme zmínili, že po úvodním dějství vedli Kryštof Krýzl a Martina Dubovská.  „Paradoxně na to, že už je pomalu léto, tak je pista jedna z nejlepších v sezóně, přes noc to dobře promrzlo, nehrozí, že by se to začalo propadat,“ popsal Kryštof Krýzl. „Slalom je hodně zatočený, nahusto postavený, ale rytmický. Jel jsem solidní, povedenou jízdu, bez chyby. Na trati jsem chvilku pomyslel, že to chce víc dynamiky, ale výsledný čas mě příjemně překvapil.“  Martina Dubovská sice při prohlídce v duchu láteřila na svého tátu a trenéra, jakou trať postavil, ale projela ji velmi dobře a vede s velkým náskokem: „Jsou to sice dvě vteřiny, ale druhé kolo se otočí pořadí první třicítky, ještě počkejme s hodnocením,“ řekla. Trať stavěl její trenér a otec Jano Dubovský: „Stál jsem nahoře, viděl jsem Martinu první tři brány a bylo jasné, že pojede rychle. Dobrý a soustředěný start je vždycky důležitý pro výsledek. A její poznámky k tomu, jak jsem slalom postavil? Ženy takhle hudrují vždy, “ dodal s nadhledem. 

Náročný svah na prudkém velkém hangu prověřil lyžařské schopnosti všech, první kolo dojela pouze polovina mužů a vypadla i třetina žen. První kolo tak nedokončila třeba jedna z favoritek Kateřina Pauláthová: „Tenhle kopec je pro mě zakletý, na mistrovství jsem tady zase vypadla po vnitřní. Chtěla jsem dojet i za cenu, že budu šlapat, ale sjela jsem na prudkém úseku snad padesát metrů a to už nešlo. Nemám teď moc sil, na konci února jsem poměrně vážně onemocněla, brala antibiotika a tělo dostalo zabrat,“ popsala. Na zdejší černé FIS World Cup sjezdovce sice v roce už v březnu 2011 vybojovala své první a dosud jediné body ve Světovém poháru (obří slalom, 28. místo), ale na Mistrovství republiky zde ve slalomu nedojížděla. Loni se stala mistryní republiky – v sousední m Skiareálu Stoh. 


Článek má tyto nálepky sport
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Tisková zpráva / 30-3-2014
Tisková zpráva
Tisková zpráva Tento text nám do redakce přišel od zdroje, kterému sice důvěřujeme, ale za který nemůžeme ručit.
 • Tisková zpráva patří mezi nástroje PR
 • Screen Shot 2016-02-10 at 13.23.57.jpg
 • Screen Shot 2012-06-06 at 16.02.20.jpg
 • Screen Shot 2017-01-30 at 11.45.09.jpg
 • Screen Shot 2013-02-15 at 10.23.07.jpg
 • topelement.jpg
 • Screen Shot 2015-10-07 at 17.27.54.jpg
 • Screen Shot 2013-02-15 at 10.21.35.jpg
 • Screen Shot 2017-01-30 at 11.43.16.jpg
 • Screen Shot 2012-05-16 at 12.51.10.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
 • DSC_0948.jpg
 • ski-prosinec09-titulka-1.jpg
 • Kmochová, Pauláthová a Dobovská u moře.jpg
 • Fanoušci při SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě
 • ski-prosinec07-titulka-stin-1-2.jpg
 • IMG_0155.JPG
 • IMG_8647-1.jpg
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit