Lange Girls: Další kráska v botách

Lyžování bylo vždycky sexy, ale říkejte si co chcete, přesto není tato jeho kvalita dostatečně zdůrazňována. Často se raději utápíme v záplavě technických podrobností, super inovací, případně necháváme o úspěchu a neúspěchu chladně rozhodovat časomíru. Jaká škoda! Vždyťstačí tak málo, aby text o botách vypadal lépe. Přinášíme nejucelenější přehled Lange Girl na světě!
Moelg_LG_2011.jpg

Ve snaze o pofidérní serióznost našemu sportu ve většině případů zcela upíráme nádech takové atraktivity, která, přiznejme, může být někdy docela fajn. Naštěstí ne všichni výrobci lyžařského vybavení jsou takoví suchaři. Možná ani netušíte, že jeden z dlouhodobě nejvýznamnějších hráčů na poli sjezdové lyžařské obuvi dokáže v propagaci svých výrobků zajít až nečekaně daleko. Když v roce 1970 uvedla firma Lange na trh první dámské přezkáče s označením Compétite, neváhala do nich v rámci propagace nazout nohatou sexy děvu (fotografoval věhlasný Norm Classen) a hned ji také ukázat celému světu.

Zajímavý nápad se dočkal velkého ohlasu, a tak se v následujících letech do vysokých přezkových bot obouvaly další a další modelky a nutno říct, že kromě lýtek, která bohužel pro muže zůstávají skryta ve vysokém plastovém skeletu, toho Lange Girls ukazovaly čím dál tím více. Možná, že svoji roli sehrálo i stěhování původně americké značky do sexismem zmítané západní Evropy, možná jen pokročila doba, nicméně jednoho dne už na sobě Lange Girl kromě čtyřpřezkových lyžáků neměla vůbec nic. «A dost!», řekl si tou dobou zřejmě někdo z managementu slovutného botařského výrobce. Značka spjatá se jmény lyžařských legend, olympijských vítězů a sportovců s charakterem zářivějším diamantu už se dál nechtěla prezentovat prostřednictvím na šikmou plochu sklouznuvších dívčin (1992 - Pamela Anderson!).

Ve zdravém těle zdravý duch, řekl by dnes klasik, a tak nějak podobně vlastně zní i motto současné podoby letité ságy s názvem Lange Girls. Z necudných (v Americe mezitím vpravdě kultovních) «lyžařských» plakátů se v rámci mravní očisty stává Lange Girl Athlete Programme, jehož hlavními představitelkami jsou nejlepší sjezdařky světa. Lange má to štěstí, že se v jejich botách na stupních vítězů objevuje Julia Mancuso - podle mnohých jedna z nejatraktivnějších a přitom dostatečně extrovertních sjezdařek současnosti. Julia se role Lange Girl Athlete pro rok 2007 zhostila na výbornou, o malinko horší to podle našeho názoru bylo s její následovnicí Resi Stiegler (i když ta už na sobě zase neměla vůbec nic, tedy kromě posledního modelu závodních bot Lange World Cup). V roce 2008 se před objektivem fotoaparátu obula boty Lange Němka Maria Riesch a čerstvým přírůstkem do řad atraktivně (ne)oblečených lyžařek je Manuela Mölg. Jak v roli modelky dopadla ona, posuďte sami.

 


Video: Průběh fotografování zatím poslední Lange Girl – Manuela Mölg (2010)


Na závěr se mužskou část lyžující veřejnosti, ale hlavně marketingové pracovníky ostatních výrobců ještě pokusíme vyprovokovat diskuzi o tom, která ze značek má ve své stáji nejhezčí lyžařku. Někdy v budoucnu bychom se zase rádi podívali a následně vytvořili fotogalerii podobnou té, kterou najdete pod tímto textem. Mimochodem pokud jsme na internetu neminuly nějakou opravdu dobře zamaskovanou stránku, je zde zobrazený přehled Lange Girls ten nejucelenější na světě. Prohlédněte si ho v naší galerii. 

Článek má tyto nálepky sjezdové lyžování odskok
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Ondřej Katz / 6-12-2010
Ondřej Katz
Ondřej Katz šéfredaktor
  • Šéf tištěného čísla, bez kterého by to ne(vy)šlo!
  • Když nepíše, lyžuje! Jenže on píše hodně...
  • NJ140376.jpg
  • picture-14.png
  • snezka-inet.jpg
  • vonn-1.jpg
  • CGC Jasna Adrenalin 2016 - 1.jpg
  • Je to jako sen!
  • Apres ski v Praze na náplavce
  • Sportovní výživa a běh na lyžích
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit