Liberec 2009: Neumannová situaci zatím neuklidnila

Jako bezproblémovou prezentovala přípravu na mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci v roce 2009 výprava organizačního výboru na návštěvě Mezinárodní federace FIS v Oberhofenu. Zástupci Českého svazu lyžařů, města Liberec a organizace MS informovali prezidenta FIS Giana Franka Kaspera o změnách ve výboru a o průběhu příprav šampionátu. Na povrch však vyplouvají problémy, s nimiž se organizační výbor v čele s Kateřinou Neumannovu musí potýkat.
neumannova-jested.jpg

"Během celého jednání nám zástupci FIS vyjadřovali podporu. Interní změny nepovažují za zásadní, zajímají se především o průběh příprav," uvedl v oficiální zprávě organizačního výboru Marek Rejman, výkonný ředitel a účastník čtyřčlenné delegace. V ní byli také generální sekretář Svazu lyžařůČR (SLČR) Norbert Pelc, prezident SLČR Lukáš Sobotka a primátor města Liberec Jiří Kittner.

 

Kasper se zajímal zejména o největší problém - výstavbu skokanského areálu na Ještědu, která nabrala i vinou interních změn velké zpoždění. "Ujistil jsem ho, že Ještěd bude postaven včas a že jeho využití na Světové poháry nebude problém," prohlásil Kittner. "Ani jednou nezaznělo, že by FIS uvažovala o odebrání šampionátu České republice, nebo že by měla obavy z toho, že něco nestihneme," doplnil Rejman.

 

Zatímco FIS byla ubezpečena o bezproblémové přípravě, Neumannová vypověděla smlouvu počítačové firmě Merz, která připravovala systém informačního propojení sportovišť. To překvapilo dokonce i samotného Kittnera, neboť bývalá lyžařka k tomuto kroku sáhla bez vědomí ostatních kolegů. Navíc Neumannová stále nemá nové lidi na místa klíčových manažerů a jejich asistentů.

 

Organizační výbor dokonce oslovil bývalé manažery, zda by se nechtěli do organizačního výboru vrátit. "Zrovna dneska jsem měl schůzku s panem Mickou," řekl k setkání s novým generálním sekretářem bývalý sportovní ředitel šampionátu Ivo Gréger. Jednoznačně zopakoval stanovisko, že svou činnost ukončil. "Byl pošpiněna práce organizačního výboru a navíc to složení nového organizačního výboru ve mně nebudí přesvědčení, že to bude fungovat. Nebudu nic měnit. Nechci s nimi spojit své jméno. Mrzí mě to," řekl Micka.

 

Nabídku nepřijal ani Libor Stejskal, manažer problémového areálu na Ještědu, který se nechal po svém odchodu krátce po odvolání bývalého prezidenta Romana Kumpošta slyšet, že Světové poháry v únoru v Liberci jsou vážně ohroženy. "Já jsem se k tomu vyjádřil jednou a jasně. Není to pro mě akceptovatelné," tvrdí Stejskal, jehož má údajně nahradit bývalý manažer skokanů na lyžích Luděk Matura. Podle našich informací odmítli nové nabídky i další bývalí zaměstnanci.

 

V září je na programu koordinační skupina mezinárodní federace FIS, která zřejmě do Liberce vyšle pracovní skupinu. Ta posoudí aktuální stav příprav. "Samozřejmě máme obavy, hlavně z hlediska kádrového a výstavby Ještědu. Je jasné, že některé věci budou nedokončené," říká ředitel úseku běhu na lyžích Petr Honzl. Ten svolal minulý týden schůzi organizačního výboru z Liberce a dozorčí radu SLČR, která doporučila Neumannové, aby se obrátila na bývalé manažery. Tato snaha, zdá se, však přišla vniveč.

 

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
ČTK / 22-8-2007
 • Ski areal Kamenec.JPG
 • saska-oblouk-1.jpg
 • Takhle ISPO nijak velce nevypadá, ale za otáčivými dvěřmi čeká na 2 300 vystavovatelů z 50 zemí na výstavní ploše 140 000 m2. Tak snad stihneme vše důležité.
 • Titulka.jpg
 • Bauer.jpg
 • sarka.gif
 • Kateřina Neumannová byla jednou z nejvýraznějších tváří značky Madshus
 • aparthotelpodzakletym_03.png
 • Reprezentace míří na sever Evropy.
 • 01-titulka-ski-online08-1.jpg
 • intersport-myslbek-zvenku-2.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit