Lyžařský areál ve Vesci začne od května sloužit veřejnosti

Sportovní areál v libereckém Vesci, ve kterém před měsícem skončila běžecká část lyžařského světového šampionátu, začne od května sloužit veřejnosti. Ještě celý duben mají pořadatelé mistrovství na to, aby komplex uvedli do původního stavu. Po MS tam totiž je stále velký nepořádek, hlavně rozházený odpad, který se musí uklidit. Dnes to řekl ředitel areálu Vít Pražák.
vesec.jpg

"Areál byl nový a v bezvadném stavu, tak ho také chceme zpět," dodal. Pořadatelé podle něj již demontovali a nechali odvézt mobilní tribuny a buňky. Na tratích ale ještě zůstávají poslední zbytky sněhu a sportoviště bude zřejmě potřebovat terénní úpravy, protože těžké stroje a auta rozryly louky kolem tratí.


Podle Pražáka bude areál sloužit k rekreaci a ke sportovním událostem. Tratě se strmým stoupáním a prudkými sjezdy chtějí využívat běžci na lyžích pro letní trénink na kolečkových lyžích, jezdci na in-line bruslích, cyklisté a také vyznavači orientačního běhu.


Areál vyhledávají i rodiny pro první jízdy dětí na kole. "Je totiž stranou od automobilové dopravy. Zatím ale používají jen parkoviště," poznamenal Pražák. Podle něj si mohou sportovci vybrat trať podle svých schopností, a pokud si do kopcovitého terénu netroufnou, mohou se držet jen na stadionu.


Ve Vesci odstartuje v srpnu etapa cyklistického závodu Ještěd Tour ze seriálu Kolo pro život a uskuteční se tam také třetí ročník setkání automobilových veteránů značky Volkswagen. Sportovci naleznou podle Pražáka ve správní budově také občerstvení, šatny, sprchy a toalety. Bude tam i venkovní posezení.


Náklady na výstavbu areálu ve Vesci přesáhly 300 milionů korun. Dodatečně se tam musely zpevnit tratě a vybudovat odvodnění.


Výstavba nového běžeckého střediska v nadmořské výšce jen 400 metrů vyvolala řadu rozporů. Podle experta Mezinárodní lyžařské federace pro běžecké disciplíny a bývalého ředitele Světových pohárů v Novém Městě na Moravě Ladislava Slonka to však byla jediná možnost, jak do Česka mistrovství světa dostat. Jeho hlavní předností se totiž stala dobrá přístupnost a spojení s Libercem.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 2-4-2009
Jan Klouček
Jan Klouček zástupce šéfredaktora
 • Ski areal Kamenec.JPG
 • saska-oblouk-1.jpg
 • Takhle ISPO nijak velce nevypadá, ale za otáčivými dvěřmi čeká na 2 300 vystavovatelů z 50 zemí na výstavní ploše 140 000 m2. Tak snad stihneme vše důležité.
 • Titulka.jpg
 • Bauer.jpg
 • sarka.gif
 • Kateřina Neumannová byla jednou z nejvýraznějších tváří značky Madshus
 • aparthotelpodzakletym_03.png
 • Reprezentace míří na sever Evropy.
 • 01-titulka-ski-online08-1.jpg
 • intersport-myslbek-zvenku-2.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit