Lyžařský šampionát v Liberci zahájí skupina Deep Purple

Legendární britská skupina Deep Purple zahájí lyžařské mistrovství v Liberci. Vystoupí při úvodním ceremoniálu, který se uskuteční v Tipsport areně. Program provázený laserovými světelnými efekty ponese název Bílá noc a šampionát při něm oficiálně otevře prezident Mezinárodní lyžařské federace FIS Franco Kasper. Novinářům to dnes řekla prezidentka organizačního výboru mistrovství Kateřina Neumannová.
katka-3.jpg

"Pamatuji se, že při podobných formalitách byla kultura vždy na nižší úrovni. My jsme se chtěli odlišit," poznamenala. Doprovodný program nabídne ještě vystoupení slovenské skupiny Elán, a to 20. února v rámci takzvaného Slovenského dne. Mistrovství bude mít také Norský den. Do Liberce přicestuje norský korunní princ Haakon, který se má ubytovat v sychrovském hotelu a liberecký magistrát pro něj chystá velkolepou recepci.


Skupina Deep Purple už v Liberci jednou vystupovala, a to v únoru 2006. Do arény na ně tehdy přišlo 8000 lidí, žádná jiná kulturní událost předtím ani potom sportovní halu tak nenaplnila. Kulturní program bude zahrnovat i ceremoniály při předávání cen, které budou na Benešově náměstí před radnicí. Hned za rohem, v ulici 5. května bude takzvaný Český dům, místo setkání sportovců a zvláštních hostů šampionátu.


Ve městě vyroste také 70 prodejních stánků se suvenýry, jídlem a pitím. Zábavné parky pro děti otevřou pořadatelé ve Vesci i na Ještědu. Organizátoři počítají s denní návštěvností okolo 50.000 lidí.

Liberec přijme kvůli bezpečnosti při MS zvláštní vyhlášku

Liberec chce kvůli zajištění bezpečnosti a pořádku po dobu lyžařského mistrovství světa přijmout zvláštní vyhlášku. Podle města zajistí, aby se dodržoval noční klid, alkohol se pil jen na vyhrazených místech a stanoví prostor, kde mohou lidé kvůli šampionátu protestovat a vyjadřovat svobodně své názory. Primátor Jiří Kittner řekl, že vyhlášku musí schválit lednové zastupitelstvo.


"Noční klid začne platit od 23:00, potom se musí zábava a oslavy přesunou do restaurací," dodal. Vyhlášku podle něj připravují právníci města a ministerstev. Potíže s dopravou a ruchem, který ve městě bude panovat, mají místním lidem kompenzovat dvacetiprocentní slevy vstupného a bezplatné cestování MHD. Mistrovství se v Liberci uskuteční od 18. února do 1. března a podle pořadatelů se dá počítat s denní návštěvností kolem 50.000 lidí.


Sleva je určena pro držitele Liberecké městské karty nebo krajské Opus karty. Musejí si je ale objednat přes městský rezervační systém a mají nárok jen na dvě vstupenky. Zadarmo budou jezdit také tramvaje mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou. "Uvědomujeme si, jaká omezení na obyvatele města v době konání MS čekají," podotkl Kittner. Podle mluvčího organizačního výboru Zdeňka Soudného se prodala zatím jen třetina vstupenek.

 

 

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
/ 20-1-2009
  • Klara_LakeLouise.jpg
  • aparthotelpodzakletym_03.png
  • Lokální inverze na Sněžce (1. dubna 2013)
  • intersport-logo2-4c.jpg
  • Celkový vítěz RWE SKI&GOLF CZECH CHAMPIONSHIP 2016 a vítěz kategorie MAIN Dalibor Manďák s tradiční trofejí pro celkového vítěze.JPG
  • Lyžařský areál v Zásadě
  • Lyžák HEAD na čerstvém manchesteru
  • SKI magazín mění svůj SuperTest
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit