Mělnická Jizerská 50: oslaví jubilejní XX. ročník!

A je to tady! Zase po roce bude nejvíc lyžařů v republice na Mělníku. Žádné Krkonoše, Beskydy, Šumava, Bedřichov, ale Mělník. 15. června 2013 se stane právě Mělník hlavním městem lyžařů v Čechách. Uskuteční se zde jubilejní XX. ročník populárního závodu MĚLNICKÁ JIZERSKÁ 50.
Team Papua Tozzi před startem-1.jpg

Stejně jako posledních devatenáct let, budou mít i letos (dle pravidla třetí červnovou sobotu) na „kočičích hlavách“ mělnického náměstí Míru dostaveníčko všichni milovníci lyžování, recese a dobré nálady.  

Připraven je jubilejní ročník tradičního závodu, ve kterém se utkávají soutěžící na lyžích nejrůznějších typů a barev v zimní výstroji, popřípadě v žertovných převlecích“. Tento závod, který původně vznikl v 90. letech jako studentská recese, určená pro několik lidí, postupně získával na popularitě a dnes již neodmyslitelně patří k předprázdninovému období na Mělníku. S přibývajícími ročníky rostla i úroveň celého klání, a proto již nikoho nepřekvapí, když se na jindy liduprázdném sobotním náměstí sejde i stovka startujících a přibližně 2000 fanoušků této, v létě jistě netradiční, podívané. Uspořádání akce tohoto rozměru si každoročně vyžádá nejen nesmírné úsilí organizátorů, ale i stále více finančních prostředků. Samozřejmostí se v minulých letech stalo nejen ozvučení celého náměstí, zajištění občerstvení pro diváky, či koncertu po skončení závodu. Cennou vzpomínkou jsou potom trika s logem závodu, která účastníci MJ50 získávají v ceně startovného, a která jsou žádaným suvenýrem i mezi diváky.

Přáním organizátorů je, aby byla akce chápána jako odpoledne a večer pro celou rodinu. Proto se rozhodli, že i letos bude jejich pozornost upřena především na nejmladší návštěvníky. Ve spolupráci se sponzory dojde na nejrůznější soutěže o ceny – půjde o populární hod tenisákem do tlamy usměvavého sněhuláka, současně se budou moci nejmenší vyřádit ve skákacím hradu a nejodvážnější rodiče pak mohou své ratolesti přihlásit do vloženého závodu dětí. Toto dětské odpoledne startuje již v 15.00 hodin na mělnickém náměstí Míru. Veškeré potřebné údaje, týkající se letošního ročníku, stejně jako ročníků předešlých, je možné získat na průběžně aktualizovaných „lyžařských“ stránkách http://www.bezky.cz

O průběhu MJ50

Přihlášky se přijímají v den závodu na náměstí Míru od 15.00 hod. do 16.45 hod., ostrý start je pak v 17.00 hod., před kterým si to nejprve rozdají mezi sebou děti ve dvou kategoriích: předškoláci na zkráceném úseku od laviny do cíle a školáci pak na 1 okruh (samozřejmě bez pití piva). Muži budou jako vždy zařazeni do rozběhů (v rozběhu se běží 2 okruhy) a nejúspěšnější z nich poté, dle postupového klíče, změří síly ve velkém finále o hodnotné ceny (ve finále 3 okruhy), ženy poběží rovnou finále - také 3 okruhy. Na trati čekají soutěžící tradiční nástrahy v podobě umělých lavin, či obvyklá a povinná konzumace zlatavého moku, ve finále pak ještě závěrečné metry ztíží trefa do tlamy populárního Sněhuláka. Také letos budou vyhlášeni vítězové v kategoriích ŽENY, MUŽI, DRUŽSTVO ROKU, MASKA ROKU a PÁD ROKU. Hodnotí se tedy nejen dosažený čas, ale i výzbroj, výstroj, vtip a originalita. Po celou dobu závodu bude zajištěno občerstvení, zábavné odpoledne pro děti a večer pak proběhne neobvyklý dvojkoncert – po pěti letech se opět představí skupina Špejbl´s Helprs (pravděpodobně nejlepší revival kapely AC/DC v Evropě) a fanoušci této muziky se mohou těšit na téměř tříhodinový nářez toho nejlepšího od australských elektrikářů! Startovné činí obvyklých 199,- Kč a zahrnuje závodní piva a pamětní triko s logem závodu + několik překvapení.

  • Atrakce pro děti ve formě skákacího hradu a soutěží o sladkosti, stejně jako vstup pro diváky jsou i letos zdarma!

Tak tedy ještě jednou: sobota 15. června 2013.  Start: dětské odpoledne 15.00 hod., závody dětí a dospělých od 17.00 hod. Prázdniny začínají také letos na Mělníku!
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
SKI magazin / 27-5-2013
SKI magazin
SKI magazin Takto označené články byly připraveny redakcí a upozorňují na akce SKI nebo partnerských společností
  • IMG_8647-1.jpg
  • SKI magazín – říjen 2015
  • Alpine Rockfest v Dolomiti di Brenta
  • Lyzarske_obleceni-1.jpg
  • SKI magazín speciál – DSV TEST 2016/17
  • Martin Mikuš při přezouvání v rámci SKImagazín skiatlonu 2013
  • Krýzl a Dubovská
  • IMG_1759-1.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit