Mistrovství republiky Ski&golf má překvapivého vítěze

Osmý ročník atraktivního sportovního klání, které spojuje lyžování a golf, se uskutečnil 8. a 9. dubna 2016 – po roce opět na červené sjezdovce areálu Sv. Petr ve Špindlerově Mlýně a tradičně na hřišti Golf & Spa Kunětická Hora. Celá akce však začala už v podvečer 7. dubna, kdy se do Elan Café Baru ve Špindlerově Mlýně sjeli první hráči na předávání startovních čísel.
Celkový vítěz RWE SKI&GOLF CZECH CHAMPIONSHIP 2016 a vítěz kategorie MAIN Dalibor Manďák s tradiční trofejí pro celkového vítěze.JPG

V sobotu ráno ve Špindlu počasí ještě ukázalo svoji přívětivější tvář, nepršelo… Trať obřího slalomu na červené sjezdovce postavil bývalý reprezentant a dnes trenér alpských disciplín Jan Holický. A dlužno podotknout, že byla letos více “otevřená” a tím pádem jednodušší.

„Po mezinárodním mistrovství kategorie Masters a Mistrovství ČR je tato akce dalším velkým závodem, který se u nás na konci zimy koná. Jsme za to rádi, mohli jsme tek závodníkům mimo jiné představit naši novou 6-sedačku,“ poznamenal ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek. 

GS ovládli reprezentanti

Lyžařské závody proběhly v pěti kategoriích - MASTER, WOMEN, JUNIOR, MID a MAIN. Nejlepší čas zajel bývalý reprezentant v lyžování Boris Zakouřil (MAIN) a nejrychlejší čas dne tak byl nastaven na 34,45 sec. Pod hranici 35 sekund už se v pátek svým časem dostal pouze vynikající Jiří Vašíček. Nejrychlejší ženou byla Petra Zakouřilová (WOMEN) s časem 36,36 sec. Velmi solidní časy pod 36 sec. pak dosáhli také Jaroslav Žižka (MASTER) a Jan Arnold (MID). Právě kategorie, v níž nakonec 7 závodníků dosáhlo čas do 37 sec., slibovala velký golfový souboj. Juniorskou kategorii na lyžích ovládl nejmladší účastník, patnáctiletý Tomáš Rada časem 38,45 sec.

Záštitu nad celou tuzemskou soutěží opět převzala energetická skupina RWE. "RWE je největším partnerem českého lyžování. Už roky investujeme především do bezpečnosti v lyžařských areálech a do podpory mladých lyžařských talentů. A RWE Ski&golf Czech championship 2016 je prostě skvělý podnik, který dělá tečku za zimou a startuje golfové jaro," říká mluvčí společnosti RWE Martin Chalupský.


Deštivá golfová sobota 

Do golfového turnaje nastupovali hráči s počtem bodů, který se rovnal dvojnásobku jejich času z obřího slalomu. Hned a úvod reportu o soubojích na greenu je třeba říct, že letos panovaly ve druhé části soutěže naprosto nejhorší podmínky, jaké kdy závodníci v rámci českého Ski&Golf závodu zažili. Neustálý déšť a velmi nízká teplota neumožnovaly mnohým zahrát svoje nejlepší výsledky.„Počasí závodníkům připravilo těžkou prověrku, což platí jak o náročné jarní pistě ve Špindlu, tak o deštivá sobotě na Kunětické hoře. Proto patří všem hráčům velké uznání a dík, že turnaj ve zdraví dohráli,“ doplnil Ladislav Bien z pořádající agentury Czech Golf Production.  

Titul absolutního vítěze v Mistrovství ČR v kombinaci RWE SKI&GOLF CZECH CHAMPIONSHIP 2016 získal poprvé Dalibor Manďák (MAIN), který po výborném výkonu na lyžích (36,47 sec.) a velmi slušném výsledku v golfu (80 ran) potvrdil vyrovnanou výkonnost a vytrvalost. Především ta ho v celkovém hodnocení vynesla až na vrchol, neboť největší favorité a několikanásobní vítězové z minulosti Jiří Janda a Petr Kabát ztratili hlavně v závěrečné golfové části. Do celkového pořadí tak mohly významně zasáhnout i velmi dobré výkony Jana Schovánka jun. a překvapivě nováčka soutěže Ondřeje Krupa, ale oba v samotném závěru golfu bohužel ztratili slušný náskok. 

V kategorii WOMEN potvrdila stoupající výkonnost mladší ze sester Tereza Koželuhová nad Evou, děvčata si tak prohodila pořadí z loňského roku, třetí místo obsadila Barbora Maralíková. Kategorii MAIN vyhrál Dalibor Manďák, následován obhájcem prvenství Petrem Kabátem a třetím Ondřejem Krupem. V kategorii MASTER se již podruhé mohl radovat Slawomir Komonski před Pavlem Golou a obhájcem Josefem Novákem. Kategorii MID ovládl stejně jako v předešlém ročníku Jan Schovánek jun. před Jiřím Jandou a třetím zkušeným Davidem Zelinkou. V kategorii JUNIOR triumfoval nováček, poprvé si titul odváží Jan Kodeš, který mimochodem dosáhl ze všech účastníků turnaje absolutně nejlepšího výkonu na golfu – 73 ran.

Vítězové jednotlivých kategorií budou reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa SKI&GOLF v rakouském Kaprunu na začátku května.

 

Vítězové RWE SKI&GOLF CZECH CHAMPIONSHIP 2016:


 • Kategorie WOMEN 

1. Tereza Koželuhová 154,62

2. Eva Koželuhová 160,44

3. Barbora Maralíková 171,14 • Kategorie MASTER 

1. Slawomir Komonski 156,78

2. Pavel Gola 161,42

3. Josef Novák 161,62

 • 

Kategorie MID

1. Jan Schovánek 154,72

2. Jiří Janda 154,94

3. David Zelinka 158,08


 • Kategorie MAIN

1. Dalibor Manďák 152,94

2. Petr Kabát 153,98

3 David Zelinka 154,36


 • Kategorie JUNIOR: Jan Kodeš 159,14

 

- Celkové výsledky najdete na www.czgp.cz nebo www.skigolf.cz

Ve spolupráci s Českou televizí byl také připraven dokument, který bude odvysílán v neděli 24. dubna v 12.25 hodin na ČT Sport.

 

Foto: Ota Mrákota

 

Článek má tyto nálepky sport závody exclusive SKI&Golf
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
SKI magazin / 11-4-2016
SKI magazin
SKI magazin Takto označené články byly připraveny redakcí a upozorňují na akce SKI nebo partnerských společností
 • Mistrovské tratě ve Val di Fiemme
 • Závod Masters na Javorníku
 • Krýzl a Dubovská
 • Red Bull Horská Smyčka
 • Kitan Alta Badia 2012- ZA-1.jpg
 • Martin Koukal na oficiální fotografii týmu Skinfit Racing
 • Štýrsko, to je ráj sjezdového lyžování.
 • Soutěž POC
 • Aktuálně z Val di Fiemme
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit